mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

pablos28    0

Napęd jest mi potrzeby bo mam łaki torfowe a na ciągnik kiedys na pewno wloże tura a bez napedu zbierać bele na takich ląkach to jest mordęga mowię Ci i własnie dlatego chce kupic cos z napedem od razu żeby potem nie żałować zakupu bo jest opcja założenia napędu samemu ale myśle ze to nie to samo co oryginał bedzie

Aha nie dawno znalazłem zetora 7745 w okolicy za 32 tys ale czy watrto brac takiego zetora wyśmiganego na zachodzie? też w to wątpie

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

To jak torf i ma byc tur to 912 nie ma co brac.O zakladaniu napedu zapomnij,jest zreszta taki temat na AF bo to koszt conajmniej 10tysi i staje sie to nioplacalne w porownaniu z zakupem od razu 4*4.POwiem Ci ze chyba najlepszym wyjsciem bedzie szukanie 914 lub 8145 w cenie wywolawczej ok 35tysi a zaplacic ok 33 to powinienes znalezc cos spoko,tylko w takjej cenie radzilbym nie sugerowac sie rocznikiem i nominalem bo ok 89-90rok spotkasz ale jak bedzie to nominal to raczej juz podjechany,lepiej poszukac moze nawet 85r ale z motorem po remoncie i dobrymi gumami to bedzie robote robil a blacharka sie nie przejmuj bo za 1.5 tysi to kupisz nowa i git.Przewaznie handlaze tak robia ze srodek nominal a na zewnatrz jak nowka z lat 84-89 i takie "nowki "odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

Tak ja wiem ze jak pieknie wymalowany i wogole jak cacko to jest w srodku zlom napewno lepwiej kupic i samemu pomalowac. no to będę szukal tej 914 czy 385A albo tych zetorow 8145 lub 8045. Dla mnie to mysle ze i cos 60 70 km by wystarczylo tylko za napedem koniecznie. a co myslisz o tych mniejszych zetorach 6045 i 6245 to są troche mniejsze motory ale ceny ich sa też dość wysokie. A co do mtz to wyglad jest najgorszy i ten napęd krzyżakowy bo z tym to chyba sa problemy co nie?

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

serja zetora60** to tez 4cylidry i spalanie tez duze a poza tym to tez juz stare.mtz-ty mialy most sozkowy {ten w ktorym przod tak do gory wyje}okropnie to wyglada choc nie nazekaja tak wlasciciele a krzyzakowe mosty sa od 2003 i to opcji i to jest super bo i uciag lepszy i wyglad.Sam w tym roku bede kupowal belarusa 820.3 na krzyzakach iplastiku bo w takim ukladzie to ma wyglad,a wracajac do tematu to skoro mowisz ze moglbys miec 60-70km to moze 4514 ma 66km 4*4 i spalanie na super poziomie i do tura tez bylby dobry .Za 92r jak poszukasz to chca ok 35-36 to za 34 bys cos kupil a na paliwie w tym modelu duzo zaoszczedzisz i te 4tysi wiecej zaplacone szybko sie wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja też bym był za ursusem 4514 ciągnik do wszystkiego tur,prasa rolująca bardzo oszczędny no i co najważniejsze części jak to się mówi w mięsnym można dostać;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

ursus 4514 oczywiście,dobry ciągnik oszczędny,mało awarjyny :) tylko za 30tys. to nie kupisz według mnie za taki ciągnik w dobrym stanie trzeba dać ok.40tys. :D


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

ursus 4514 oczywiście,dobry ciągnik oszczędny,mało awarjyny :) tylko za 30tys. to nie kupisz według mnie za taki ciągnik w dobrym stanie trzeba dać ok.40tys. :D

 

 

 

Własnie przegladając ceny to i za 40tys to malo co sie znajdzie.

 

serja zetora60** to tez 4cylidry i spalanie tez duze a poza tym to tez juz stare.mtz-ty mialy most sozkowy {ten w ktorym przod tak do gory wyje}okropnie to wyglada choc nie nazekaja tak wlasciciele a krzyzakowe mosty sa od 2003 i to opcji i to jest super bo i uciag lepszy i wyglad.Sam w tym roku bede kupowal belarusa 820.3 na krzyzakach iplastiku bo w takim ukladzie to ma wyglad,a wracajac do tematu to skoro mowisz ze moglbys miec 60-70km to moze 4514 ma 66km 4*4 i spalanie na super poziomie i do tura tez bylby dobry .Za 92r jak poszukasz to chca ok 35-36 to za 34 bys cos kupil a na paliwie w tym modelu duzo zaoszczedzisz i te 4tysi wiecej zaplacone szybko sie wroci

 

 

w takiej cenie 35 tys to nie znajdzie sie raczej niczego. 40 to minimum trzeba wydac. a co do tego mtz to wlasnie chodzilo mi oten most wyjący w starszych wersjach. Co jeszcze możecie mi polecić do 30tys? czy nic dobrego za to kase nie kupie i mam czekać aż bedę mial więcej gotówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ciągniki używane są strasznie drogie (w porównaniu do samochodów) i niestety w okolicach 30 tys to wybór ciągnika jest bardzo zawężony. Nie sztuka kupić starego zdezelowanego rupcia z przebiegiem kilkanaście tyś mtg, którego do kupna zachęca cena. Tym bardziej, że chcesz założyć do niego tura więc sadzę że ciągnik ma służy przez ładne parę lat więc może lepiej trochę poczekać i uzbierać trochę kasy.

A jeśli wystarczy ci ciągnik 60-70 konny to dobrym rozwiązaniem był by ursus 4514 tylko, że te ciągniki są w cenie powyżej 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Ja bym na Twoim miejscu kupił zetora 100-120 km bo ich cena nie jest wygorowana ai mozna trafic na bardzo dobry egzemplarz. Spalanie nie byloby wcale az takie duze w poronaniu do ciagnika 70km ktory bys przeciazal i spalanie by roslo. Taki zetorek jest nie do zajechania sam mam takiego, z kultywatorem robilem 3 szosowa spalil mi 6l na hektar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid84    0

Witam potrzebuje ciagnik za okolo 30tys najlepiej z napedem 4x4 i mocy okolo 90kM co byscie radzili kupic, dodam ze potrzebny mi jest naped wom o takiej mocy okolo 70-90kM, noi jak jest ze spalaniem takich ciagnikow z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus    0

sprzedałem władka :)

już prawie kupiłem JD 2850 z 1989r. Pewnie odbiorę go w przyszłym tygodniu. Jak już będę szczęśliwym posiadaczem to wrzucę jakieś fotki :P Namawiano mnie na Zetora, bo jest tańszy w remontach, prostszy itp, ale zafascynowany zachodnią technologią uparłem się na JD... obym nie żałował

obecnie poszukuję 3 skibowego obracanego pługa i jakiegoś agregatu upr-siew który miałby współpracować z 2,7m siewnikiem Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Mam pytanie, chciałbym kupic ciągnik za 33-36 tys. tylko nie wiem jaki. Zastanawiałem się nad renault 133-54, nad case i nad same. Case jest drogi to raczej sie nie zmieszcze w tej sumie, renault śłyszałem że dobre ciągniki, oszczędne ale części drogie. Do same nie mam przekonania bo ten silnik jest chłodzony powietrzem. A wiecie czyj to jest w ogóloe ciągnik???? Bo silnik niby ma deutza a skrzynia???? Ale jak popatrzeć na ogłoszenia to renault i same byłoby najkorzystniej kupić, wolałbym same bo bardziej mi sie podoba. Napiszcie co wiecie o tych ciągnikach, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

zetor 8011 itp...

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44
zetor10045    13

ten tur przy zetorze :(

mam mocniejszy przy ciapku :(

Masz na myśli tego tura przy tym zetorze co podałem w linku? nie powiedział bym że mocniejsze ładowacze są zakładane na c330, nie sądzę żeby się połamał tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj