mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

lotnik    0

witam za takie pieniadze kupilem case 685 z 92 niskie spalanie, wspomaganie, komfortowa kabina,moc 70km na razie bez problemu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Za taka kase spokojnie tez bys mogl kupic jakas 12 albo 16 i masz mocniejszy ciagnik tylko trzebaby bylo znalesc cos w dobrym stanie, dobry dostep do czesci, psuc sie moze kazdy ciagnik nawet nowy zalezy jak sie trafi, prosty w naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

To case to nawet faje bo jest cos takiego na wiosce i nic nie narzeka gosc tylko ze 70km troszke malo,w cenie do 32 to mozna poszukac zetora 8145 ,kabina komfort spalanie spoko bo to tosamo co ursus a jest juz czym robic.Kolega wyzej pisze ze mtz i ursus awaryjne a ja obserwuje choc nie mam mtz ze wiecej problemow sprwia znajomym pronar niz starszy mtz a ursusy,widomo ze to nie johny ale naprawde dlugie lata chodza i jak cos padnie to za pare zloty zrobisz.Jak sie dysponuje wieksza kasa to oczwiscie ze tylko zachodnie i to moim zdaniem oczywiste ale kupujac traktor za 30tys to nie ma co szalec z dobrymi markami bo mozna pozniej miec goraczke jak cos sie urwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ przemo93pl z kąd masz takie info? Ja z tych " prostych" polecam 914 ciągnik ciężki w przyzwoitym komforcie. ^^


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

Ja ci doradzę tak jak FarmerF10244C1 ursus 914 to wsam raz ciągnik na około 15-18 ha nawet troche za duży ale nigdy mocy nie mało ale 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

za te pieniądze można kupić mtz 82 ciągnik nie do zajechania tyle że komfortu tam nie znajdziesz, może jeszcze być 914 fajny ciągniczek (sam myślałem nad takim ), albo zetor 7714. Moja rada to kup ciągnik 4x4 zobaczysz nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

a jaki byście mojemu wujkowie poradzili na 20ha który by miał jakieś 75-85km i kosztował od 35 do 45 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co miałby robić. Jeśli ciągnik miał by transportować na większe odległości to lepiej z szybszą skrzynia czyli C-385 - U914 odpada. ^^


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

za ok 45tysi to mozesz juz rozejzec sie za mf serji 6xx,male spalanie,bez elekroniki,niektore czesci pasuja od serji ursusa 4514-5314 przez co tanie i z wypowiedzi wlascicieli ze wytrzymalszy od serji 30xx i ma zwykla skrzynie,minus to mala podaz i stosunkowo wysokie ceny w porownaniu do serji 30xx ale w tej cenie cos fajnego by znalazl tylko troche by trzeba sie rozejzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

To zależy co miałby robić. Jeśli ciągnik miał by transportować na większe odległości to lepiej z szybszą skrzynia czyli C-385 - U914 odpada. ^^

 

 

miałby orać i uprawiać może czasem jakiś transporcik a do lżejszych praz

zostaje 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego za 30 tys bierz bez namysłu 914. Sam mam ten ciagniczek i wpełni polecam. Moc pasowna, przedni nape to tak jak drugi ciągnik, i wogóle do wszytskiego sie nadaje. jesli chodzi o awarie to u mnie przez 4 lata uzytkowania jedynie pompe wodna wymienilismy a wszystkie czesci do niego znajdziesz w najblizszym sklepie z art. rolniczymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

za te pieniądze można kupić mtz 82 ciągnik nie do zajechania tyle że komfortu tam nie znajdziesz, może jeszcze być 914 fajny ciągniczek (sam myślałem nad takim ), albo zetor 7714. Moja rada to kup ciągnik 4x4 zobaczysz nie pożałujesz.

 

 

Tak ja to wiem ze trzeba brac ciagnik z napedem bo to sie czesto przydaje. To radzicie wziać ursusa a nic zachodniego? tylko ze ten ursus to pali jak smok, a ja bym chcial cos bardziej oszczednego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A kto Ci powiedzial i ze pali jak smok? ^^ od ursusa to mniej pali tylko mf ale zeby kupic dobrego mf-a to trzeba wiecej niz 30 tysi.Ja mialem 912 to na spalanie nigdy ni nazekalem bo na baku caly dzien oralem w plugu 4 do baku wchodzi ok 80l wiec uwazam ze super wynik w porownaniu np.do zetora 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ursus na pewno będzie palił mniej niż zetor, natomiast najbardziej oszczędnym byłby mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

A kto Ci powiedzial i ze pali jak smok? :D od ursusa to mniej pali tylko mf ale zeby kupic dobrego mf-a to trzeba wiecej niz 30 tysi.Ja mialem 912 to na spalanie nigdy ni nazekalem bo na baku caly dzien oralem w plugu 4 do baku wchodzi ok 80l wiec uwazam ze super wynik w porownaniu np.do zetora 7211

 

 

a 914 i zetor 8145 to nie jest to samo? znajmy ma takiego zetora i narzeka ze duzo mu pali. Czy z tym 914 nie bedzie tak samo że tylko wir w baku? a co powiecie o LANDINI 10000, to jest na podzespołach mf i silnik perkinsa więc czy nie lepiej wziąć takiego Landiniego od tego ussusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Moim zdaniem najlepszy będzie Zetor 7745 lub Ursus 912. Spokojnie za tą cenę coś znajdziesz. Powiem tak, 912 jest dobra lecz niekiedy brak tego napędu na przód, lecz pod względem uciągu jest świetna,więc w transporcie będziesz zadowolony,a w polu swojego czasu kilka razy pług 5 skibowy ciągała więc pokazała czego jest warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

914 i8145 to prawie to samo ,8145 ma komfort kabine a pare pirdolek jeszcze typowo zetorowskich.Powiem ci tak ze osobiscie z 8145 nie mialem do czynienia choc silnik jest ten sam a jak z osprzetem to niewiem ale opinie sa za ursusem co tez przeklada sie na cene.Duzo ludzi ma 912-914 i jakos nikt nie nazeka na spalanie,moze ten8145 co pisales jest zle ustawiony ,jak jest wszystko ok to ok.6-7l na godzine wiec moze w porownaniu do u-3512 to duzo ale w robocie w polu to zaorac 1ha w 1.3h plugiem 4 i spalic 10l ropy to uwazam jest super a tak wychodzilem swoim 912.Co do landini to napewno na perkinksie bedzie oszczedny ale to malo poularna marka a do takiego starszego modelu mozesz sporo na czesci wydac.Juz wczesniej pisalem ze kupujac zachodni czagnik to lepiej wylozyc wieksza kase na zakup i wtedy mozna sie pocieszyc sprzetem a tak troche loteria czy po niedlugim czasie nie wyjmiesz na naprawe pare tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ja bym w zachodnie ciągniki się nie pchał, bo nie wiadomo na co się trafi no i z częściami może być kłopot (i pewnie droższe są w porównaniu do np ursusa). 914 mi się wydaje że dużo nie pali w orce spali pewnie z 10 litrów może trochę więcej na 1ha więc to nie jest dużo w porównaniu np. do trzydziestki która pali ok 3-4 litry/ mtg więc na hektar orki potrzebuje spalić ok 12 litrów. dla porównania 914 będziesz orał trochę lepiej niż godzinę a 30-tką minimum 3 godziny. Praktycznie to samo paliwo spalone a ile czasu zaoszczędzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos28    0

ja bym w zachodnie ciągniki się nie pchał, bo nie wiadomo na co się trafi no i z częściami może być kłopot (i pewnie droższe są w porównaniu do np ursusa). 914 mi się wydaje że dużo nie pali w orce spali pewnie z 10 litrów może trochę więcej na 1ha więc to nie jest dużo w porównaniu np. do trzydziestki która pali ok 3-4 litry/ mtg więc na hektar orki potrzebuje spalić ok 12 litrów. dla porównania 914 będziesz orał trochę lepiej niż godzinę a 30-tką minimum 3 godziny. Praktycznie to samo paliwo spalone a ile czasu zaoszczędzone.

 

No zgadza sie 30tka przy spalaniu 4litry w orce to i tak w 3 godziny hektar robilem. Dobra mowicie usrus a co z tymi zetorami 7211 7245 7045 i 7745 co one spala wiecej niz ten 914? no tylko że za 30 to ja tylko 7045 bym chyba kupil w mozliwym stanie i z napedem bo pozostale to raczej juz drożej by bylo.

Szczerze to i ja tych zachodnich sie boje bo to może byc skarbonka na czesci tylko, i traktor nawet na siebie nie zarobi a do ursusa to wiem że wszedzie jest pełno części za praktycznie grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Z tych zetorow co piszesz to 7745 ale za 30tysi ni kupisz a 7045 czy 7245 to sa njbardziej paliwozerne modele ,7245 pali ok 2l na godzine wiecej jak 914 i tez nie kupisz takiego mebla za ta kase.Przemysl czy na glebach jakie posiadasz to 4*4 jest konieczne bo mozesz kupic 912 i w tej ceni to bedzie naprade dosc mlody i niewyeksploatowany traktor ktory pare lat posluzy.914 bedzie tej cenie co 7245 czyli trocze starszy i gorszym stanie.Jest jeszcze mtz82 4*4 ,dobry sprzet ale troche brzydki a o ceny czeci do 912-914 to naprawde sie nie martw bo nie jest drogo i dostepnosc na kazdej agromie.Ja w 2007r robilem kapitalke silnika i od razu sprzeglo to calkowity koszt z mechanikiem,czesciami,usluga regeneracji bloku,korbowodow i glowicy wyniosl 4.5tysi wiec w porownaniu do zachodnich to wg.mnie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj