Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek788    0

 

Witam,

 

odziedziczyłem w spadku silosy płaskodenne na ok 500t, zamiast je sprzedać powstał pomysł żeby na nich troche zarobić.

Mój pomysł jest prosty,  zapełnić po żniwach silosy pszenicą i sprzedać zimą drożej, myślę że jest możliwa przebitka 50/100 zł/t

 

Czy ktoś mógłby ocenić moje szanse jak i sam pomysł ? czy ma to racje bytu? lub ewentualne podpowiedzi 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49
Napisano (edytowany)

Jeżeli masz 350 tys na inwestycję w zboże to działaj  :)

Stracic nie powinieneś

 

tylko jeszcze powiedz, jak zamiarujesz te silosy napełniac zbożem i czy masz wagę ? 

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek788    0

Pomiędzy silosami jest oczywiście przenośnik kubełkowy (chyba tak się nazywa) który z przyczep bezpośrednio transportuje do silosów. Pieniądze na zapełnienie są, bez tego bym tematu nie zaczynał.

 

Wagi na chwile obecną nie ma, ale jeśli bym się zdecydował myślę że waga może powstać w ciągu kilku dni/tygodni,kwestia zortientować się odnośnie pozwoleń i zamówić 


nie znam się na tyle, ale przestudiowałem 10 lat wstecz rynek i taką sytuacje raz znalazłem. ale może coś źle liczyłem

ostatnie lata zboże w zniwa bylo droższe niz teraz
a bedziesz mial kase na 500 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

myślę że 500 ton to mało po za tym jeszcze pozostaje sprawa laboratorium i magazyniera itp.a przy 500 czy 1000 ton to zarobek żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek788    0

właśnie jakby ktoś mógł podpowiedzieć na temat badania zboża, wilgotność itd na co zwrócić uwage

myślę że 500 ton to mało po za tym jeszcze pozostaje sprawa laboratorium i magazyniera itp.a przy 500 czy 1000 ton to zarobek żaden.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

 

Witam,
 
odziedziczyłem w spadku silosy płaskodenne na ok 500t, zamiast je sprzedać powstał pomysł żeby na nich troche zarobić.
Mój pomysł jest prosty,  zapełnić po żniwach silosy pszenicą i sprzedać zimą drożej, myślę że jest możliwa przebitka 50/100 zł/t
 
Czy ktoś mógłby ocenić moje szanse jak i sam pomysł ? czy ma to racje bytu? lub ewentualne podpowiedzi 

 

Pomysł dobry, 

mozna nakupić paszowego i nie przejmowac się parametrami, oby bez przytulii

No i jeszcze lokalizacja.

A ja mogę potem kupić.

Tym owsem też będę zainteresowany jeśli bedzie 25t

501233707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Cena w żniwa może była i dobra ale dla kogoś kto ma X * 25 ton. A dla takiego po 2-3 tony to kicha . U nas w żniwa handlarze kupowali  pszenżyto po 450 zł. teraz po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do badan jest urzadzenie koszt od 40 000 i jak bedziesz na powaznie kupowal to raczej musisz miec swoj nie bedziesz za kazdym razem biegal z pszenica do badania gdzied do mlynu a paszowe zboze tez sprawdzaja na robaka i czy nie jest stechle ale do tego nie trzeba maszyn tylko lampa i nos a na zbozu jedynie w portach mozna zarobic ale trzeba miec transport i dobry towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3
Napisano (edytowany)

W żniwa robak i stęchłe?
Maszyna owszem droga,ale białko i gluten jeśli wysoki to widać gołym okiem.
A żeby w żniwa kupić taniej i zarobić to aut też nie trzeba.
Wilgotnościomierz Draminski, tylko ten mielony za około 1600zł

Edytowano przez tomgli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chce miec skup to nie tylko w zniwa bedzie skupowal transportem to sie do portow wozi a nie od rolnika kupuje w zeby gluten z oka mierzyc to purwszy raz slysze no jeszcze wilgotnosc to reka sie da mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie musisz trzymać zboża do zimy, tylko znajdź sobie dobrego odbiorcę i sprzedasz je z zyskiem na drugi dzień bez żadnego laboratorium.U nas tak handlarze robią, w dzień kupują a w nocy załadunku na wywrotki i kierunek Czechy, Słowacja.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

jak chce miec skup to nie tylko w zniwa bedzie skupowal transportem to sie do portow wozi a nie od rolnika kupuje w zeby gluten z oka mierzyc to purwszy raz slysze no jeszcze wilgotnosc to reka sie da mniej wiecej

 

 

Czy Ty wiesz co ty piszesz???

Czy ty wiesz ,ze w tym roku w portach tylko znikome ilości kupują? pólnoc owszem może wozić , ale nie z południa kraju ....

A wiesz że pszenica paszowa jest innego koloru niz czerwona, szklista-  czyli glutenowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to czemu kazdy wiekszy skup ma takie urzadzenia a nie badaja na oko roznica w bialku miedzy 13 a 14% czyli 1% to kwota rzedu 30 zl na tonie przy jednym aucie 24t to juz spora kwota a watpie zeby autor tematu a o nim mowa potrafil taka roznice wychwycic wle tu mowa o pszenicy z pszenzytem jest prosciej musi byc w miare czyste bez robaka i nie stechle ale to w wypadku jak by trzymal kuione zboze do zimy bo jak sprzeda z zyskiem w nocy w dzien po zakupie to chwala mu za to aby zawsze tak mial ale bez doswiadczenia i znajomosci w tej branzy moze szybko utopic kase sprzedajac towar nieznanemu odbiorcy z czech czesto tak bywa ze ani kasy ani zboza ani firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek125    1

witam. a jak z przepisami? bo był umnie lekarz powiatowy i mówił , jeśli chcę sie handlować legalnie zbożem  to tylko można skupować  od rolników którzy maja nadany numer paszowy inaczej nie istniej forma handlu .a wiemy ze jeszcze od górnie nie jest to , bo ja nawet nie mam wyrobionego numeru ,chociaż lekarz powiatowy  często mnie kontroluję  . więc jak to jest ?a jak u was jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj