zmyslonaa

Nowa praca- zootechnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Seba94    0

Pogadaj z szefem o modernizacji gospodarstwa przedstaw mu swoje pomysły może mu się spodobają.A jak zobaczysz że z kolesiem nie idzie się dogadać to uciekaj z tej roboty.Po co masz się tam męczyć i nie być doceniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

jestem drugi tydzień, szefem jest 37 letni facet. Skąd mam brać pomysły jak się na tym nie znam? Nie mam skąd czerpać wiedzy. Od gbura z PRL-u? Nie mam pojęcia co robić, czy zootechnika jest przyszłościowa czy dam radę


Ten główny właściciel nawet mi powiedział,że nic się tam nie nauczę. Niby dyrektor chciał mnie wysłać do innej firmy. Na razie nic mi nie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba94    0

a możesz mi napisać co to za gospodarstwo czym się zajmuje? będzie łatwiej podpowiedzieć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A to na studiach nie mówili wam o czymś takim jak książki? :huh:  gdyby Cie to faktycznie interesowało, sama już dawno szukałabyś informacji, nowinek, choćby w internecie.
A co do samej pracy, najpierw "wkręć się" w zakład i zespół, a dopiero później rób rewolucje, chyba, że Cie szefostwo o taką rewolucje poprosi. Z resztą sama przyznałaś, że nie masz pomysłów, bo wiedzy brak. Więc najpierw zajmij się zdobywaniem własnych kompetencji, a później zmianami w produkcji, bo metoda prób i błędów w produkcji zwierzęcej i w dodatku na czyjeś konto, to proszenie się o kłopoty.

PS. za ciężki dla kobiety to jest zawód górnika pracującego "przy ścianie", zootechnik ma mieć przede wszystkim wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

To ile byś się wkręcał w to towarzystwo? Książki a praktyka to 2 różne rzeczy ;p No tak,ale teraz mając tę pracę ja sama nie wiem czy chcę być zootechnikiem. Nie wiem czego chcę.


Może oni czekają ,aż się wkręcę zobaczę jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego same studia to dno , bo niby wszystko fajnie a później praca nie odpowiada ..to nie ma gdzie tej pracy znaleźdź i tak w kółko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

Twoim zdaniem, co najlepiej będzie jeśli zrobię? Obserwacja ? Proszenie się o jakąś wiedzę? Ten facet nie ma zapału. Robi bo robi.


Dlatego same studia to dno , bo niby wszystko fajnie a później praca nie odpowiada ..to nie ma gdzie tej pracy znaleźdź i tak w kółko 

Lubiłam krówki koniki , przyrodę. Ale nie wiedziałam,że tak wszystko wygląda w realu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ile bym się wkręcał? Do skutku. Myślisz, że ktoś lubi takich co ledwo umowę podpisali i już chcą każdemu w robotę się wtrącać, kiedy nawet do końca nie poznali jak zakład pracuje? Praca zespołu nie polega tylko na tym, że kilku ludzi w jednym miejscu wykonuje odpowiednie czynności, trzeba ludzi poznać i przynajmniej w pewnym stopniu zdobyć ich zaufanie, w przeciwnym wypadku i tak Cie będą mieli w 4 literach, zwłaszcza że nowe standardy w produkcji zwierzęcej, to przeważnie więcej pracy i obserwacji, bez żadnej olewki.
Nie proś sie o wiedzę tylko sama ją zdobywaj, również przez obserwację. Książki i praktyka to dwie różne rzeczy? Skąd pewność, skoro nigdy tego nie sprawdziłaś? Książkę przeczytać potrafi niemal każdy, zrozumieć treść potrafi znacznie mniej ludzi, a przekuć zdobytą wiedzę w praktykę potrafi tylko ten który tę wiedzę posiada, ma chęci i próbuje to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

Mogę prosić o Twój kontakt gg ? Obserwuję słucham dopytuję się. Tego starego zootechnika pomijam ,bo tylko unosi głos , denerwuje sie jak sie pytam o cos. 


Okej, zdobywaj wiedzę ,ale jak jeszcze? Byłam u wujka, który od 30 lat pracuję z krowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pracuj z nimi jak równy z równym poznaj ludzi i niech oni poznaja Ciebie jak juz sie wdrozysz to wiedza sama przyjdzie nikt nad nowym rozczulal sie nie bedzie musisz sie praca pasja i checiami wykazac chodzic pytac interesowac sie to nie szkola tu na wiedze trzeba zapracowac
a agro foto to kopalnia wiedzy wystarcza checi a odpowiedz znajdzesz na kazde pytanie do tyczace gospodarstwa i krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

Pytam się , doje krowy, karmie cielaki, daje zastrzyki, obornika nie wyrzucam,ale miałam taki pomysł. Zapytam się czasem lub szukam w necie. Rozmawiam z pracownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

A z tym starym zootechnikiem co mam zrobić ? On nie chce przekazać wiedzy, nie chce mu się. Bardziej ze mnie się śmieje i ma ubaw. Może dla niego kobieta to tylko do garów się nadaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty wgl kobieto gadasz poszlas do pracy a nie wiesz co w niej robic ,to co ty tam robisz . i co z ciebie za student jak nie wiesz co robic to nie praktyki ze ci palcem wskaże co i jak tylko praca . więc albo pracuj i rozpychaj sie lokciami albo do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z obornikiem sobie daruj :) a pozatym wszystko ok robisz jak należy z czasem wszystkiego sie dowiesz czesc sama zaobserwujesz a jak masz pytania pytaj tutaj sa chlopaki co maja potezna wiedze ktora sie chetnie dziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

Traktować go neutralnie, nie brać go pod uwagę. Mam 22 lata i niektórzy nawet mnie traktują jako słodziaka z gospodarstwa ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

co ty wgl kobieto gadasz poszlas do pracy a nie wiesz co w niej robic ,to co ty tam robisz . i co z ciebie za student jak nie wiesz co robic to nie praktyki ze ci palcem wskaże co i jak tylko praca . więc albo pracuj i rozpychaj sie lokciami albo do domu

YYY nie mam dośw. szukam ? Szukam miejsca w swoim życiu? Co w tym złego? 

Bez urazy,ale pewnie pochodzisz z gospodarstwa i od najmłodszego jesteś kształtowany w tym środowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kazdej branzy swiezak ma przesrane a swierzak po studiach to juz wogle bo wydaje mu sie ze wszystko wie. Poprostu zasłużyć na akceptacje najlepiej praca pasja checiami a to ze traktuja Cie jak maskotke to sie ciesz bo mogli cie traktowac jako "kreta" lub cos w tym stylu wiec luz
"swiezak"sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam gospodarstwo ale z niego nie żyję tylko zalozylem firme budowlaną. ale jak pracowalem zle to nie byla moja wina tylko majstra ze mnie nie poprawił i to zaakceptował i nie nauczył. więc nie smec tylko zagryz zęby i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmyslonaa    0

Na razię pracuję, bo czas szybciej mija i więcej się dowiaduję ;)  Widzisz , jak łatwo Cię rozgryźć z tym gospodarstwem :P  Mogłeś z takim pochodzeniem zostać lekarzem ( bez kpiny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj