News
Weronika2306

Zasady sprzedaży byka prywatnie?? jak to jest?

Polecane posty

Witam wszystkich :) chce sprzedać byka takiego 300kg około , ale prywatnie komuś do dalszego chowu a nie na rzeź. I właśnie niewiem jak to jest? gdy sprzedam byka co ja musze zrobić ? iść do agencji go wyrejestrować ? czy co ? a ten kupujący musi go tylko zgłosić? proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

rami    6

tak po sprzedzaży bierzesz kartę wpisaną i z podpisami  kupującego i sprzedajacego i wypełnioną i ciągu 7 dni musisz tą sztukę wyrejestrować

mickas092    388

Zależy jak się umówisz z kupującym, zazwyczaj ten co kupuje zajmuje się zgłoszeniem przemieszczenia, wypełniasz małą karteczkę (  do wzięcia w Biurze Powiatowym), podpisujecie, kupujący zanosi i tyle. Ty tylko robisz stosowną notkę w swojej księdze bydła że sprzedane. 

Wiadomość z agroFakt.pl

peny259    11

Może jeden i drugi iść zgłosić. jak nie masz zaufania do kupującego lepiej samemu zgłosić bo zaś chodzenie i wyjaśnianie gdzie ta krowa czy byk jak jej już trzy lata nie ma np.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Niewidoczny96
      Witam! 
      Czy w Polsce znajduję się firma proponująca dla rolnika odchów bydła? Nie chodzi mi o podpisanie umowy, że będę zawsze do nich oddawał. Chodzi mi, że będę tak jakby u nich pracownikiem. Czyli moja obora, oni muszą załatwić paszę i weterynarza, płacą mi za pracę przy nich i za wynajęcie obory. Czy może jest taka firma która szuka miejsca do prowadzenia skupu i sprzedaży bydła? Jeżeli jest taka firma lub osoba czytająca ten post proszę o wiadomość. Z chęcią zajmę się takiego typu usługą, mam bardzo dobre warunki. 
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez Rolnik551
      Witam byk roczny zrobił coś z nogą wygląda jakby zerwał ścięgna nie jest raczej złamana wstawać wstaje kilka razy na dzień nie staje na nią co zrobić jest tak od miesiąca i nic się nie poprawiło 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.