Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

szymek    2

a na 4b klase rędzine co polecicie? 

​oraz na 3b? bo do końca tygodnia muszę zamówić ma to iść na kiszonkę

Edytowano przez szymek

Wiadomość z agroFakt.pl

maniusie23    6

Legion miałem w tamtym roku Siałem razem z Ułanem Znaczy się 3 rzędy Legiona i 3 rzędy Ułana Różnicy w wysokości nie widziałem

Legion miał za to trochę lepszą kolbę Obecnie mam ofertę na Vitrasa i Ułana za 175 zł brutto za 50 tys. nasion

zkordalski    84

Od kogo ? Mi dziś z TransBoru proponował Subito za 435 zł. A legion w chemi za 185 ich punktów sprzedazy jest mnogo poszukaj sobie na mapie na ich stronie

Edytowano przez zkordalski

maniusie23    6

Firma Nasienna "Granum" Oddział Łowicz 

Ja osobiście zawsze kupuje przez OSM Łowicz bo tam najtaniej jest 

Cennik i zamówienie dostanę pewne w styczniu z mleczarni.

lukasz212    4

Legion miałem w tamtym roku Siałem razem z Ułanem Znaczy się 3 rzędy Legiona i 3 rzędy Ułana Różnicy w wysokości nie widziałem

Legion miał za to trochę lepszą kolbę Obecnie mam ofertę na Vitrasa i Ułana za 175 zł brutto za 50 tys. nasion

a jaka wysokosc była kukurydzy

mat22889    11

Sieje co roku opoke na kiszonkę ale może jest lepsza?? w tej w sumie nie widzę jakiś większych braków czy to w kolbie czy wysokości. Gleba dobra glinista 2-4 klasa ? jest to kiszonka dla opasów

ZUCH1234    72

Gdzie tego Legiona znalazłeś? mam za 200+ przesyłka

ale to było rok temu i znalazlem na alegro i to byla cena z przesylka a kupilem 6 jednostek teraz jeszcze nic nie zamawiam ale widziałem na olx za 175 zł + przesyłka

pablo6234    0

Jeśli chodzi o ceny to za legiona zapłaciłem 200 zł za 50 tys z przesyłka bo nigdzie nie było w pobliżu . Rosomak 345 za 80 tys . W rosomak kolba większą bo osadka gruba ogólnie jestem zadowolony . A tak to wszystko było na kieszonkę

Witam a Ten Rosomak to rośnie wysoki czy nie zabardzo

ZUCH1234    72

Zarówno legion jak i rosomak rośnie duży ponad 3 metry dobrze ulistniony i maja dobra zdrowotnosc . Ja sieje co druga radlonke

Jawor182    3

Jawor182 kolego Polska odmiana Jawor jest bardzo dobra .Ma piękną kolbę i spokojnie urośnie na Twojej mozaice .Możesz się mile zaskoczyć .Co ciekawe w suchym roku miała piękną kolbę ,gdzie zagraniczne odmiany przechwalone i drogie miały tylko grzyba "głownię ''.

[galleryimg=534461]

Jak wysoka ta odmiana rośnie?

RafaKdziela    152

Czyli Jawor nada się na ziarno? Po co przepłacać za znaczek na opakowaniu...

Tak nada się .Na tym zdjęciu ,które wkleiłem rośnie na 5 i 6 klasie w roku ,gdzie opadów brakowało ,a jak widać kukurydza pięknie obrodziła .

O ile masz co najmniej 5 klasę ja bym polecał Tobie zasiać EuroStara .Bardzo dobrze plonuje .Ma szybki wigor i nawet na tej 5 klasie w dobrej kulturze jak jest ziemia to odda dobry plon .EuroStar rośnie wysoki ok 3,5 metra Jawor jest o te pół metra niższy .

I love salsa

master20002    157

Własnie, jak nie wypali mój plan to planuję posiać rodzimą odmianę, na zachodnich się już zawiodłem. Dam szanse naszym. Rosnąć będzie na klasie od II do IVb.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

RafaKdziela    152

Na takiej dobrej ziemi to spokojnie powinna oddać te 15 ton .A może zasiej Delitopa to jest bardzo dobra kukurydza i co rok wiernie plonuje .Zobacz sobie zdjęcia w mojej galerii z 2016 roku .

I love salsa

master20002    157

Delitopa miałem i umoczyłem na niej. Trochę ją przysuszyło i zaraz się poskręcała w szczypior... Dała 8,5 tony z ha w suchym roku...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

RafaKdziela    152

[galleryimg=535222]

Z tego kawałka Deliop wydał mi 12 ton ,ale średnia wyszła niższa z wszystkich działek ,Bo miałem na piachu kuku i ta zawaliła inna odmiana .

Widać po kolbach ,jaki miał potencjał ,ale susza też zrobiła swoje .

I love salsa

master20002    157

Pogratulować, u mnie 2 lata temu była o połowe cieńsza i krótsza. Ale wtedy wszędzie wysuszyło w okolicy... Narazie się do niej zraziłem. Może za rok jak nasze nie pokażą pazura.

warchest    47

Jawor182 kolego Polska odmiana Jawor jest bardzo dobra .Ma piękną kolbę i spokojnie urośnie na Twojej mozaice .Możesz się mile zaskoczyć .Co ciekawe w suchym roku miała piękną kolbę ,gdzie zagraniczne odmiany przechwalone i drogie miały tylko grzyba "głownię ''.

[galleryimg=534461]

no ja w tym roku na jaworze sie zawiodlem stanowisko dobre bylo po rzepaku bo nieprzezimowal poszedl obornik i nawozow sporo pozniej odzywki a kiepski byl oddal z 8 ton z ha lipa straszna na te warunki co dostala

Tomaszzzz    4

Gdzie mogę nabyć nasiona ragt? Zachodnia część łódzkiego.

Ma ktoś może opinie o surprime z su? Jak na glebach 4-6 od gliny do piachu sprawdzają się odmiany konkurent oraz ambrosini i agro yoko ? Przeznaczenie na kiszonkę rejon ubogi w opady.

agro yoko na pewno nie na 5-6 klase (piachy) bo tam  szyko usycha i kolba mizerna

Chomik    12

Ma ktoś doświadczenie z LG 30.238 Strawny piegus ?

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam