Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Bartek72511    41

Widziałem nawet kilka razy tą firmę, bo przejeżdżałem tam a to jest teoretycznie przy samej drodze. Kiedyś słyszałem że maja to likwidować ale widocznie działają dalej. Dzwoniłem przed chwilą do nich , ale głównie mokrą kupują, suchej raczej nie :)

beeduin    9

SUCHĄ KUPUJE WIPASZ W KOLE. ALE DOPIERO PO KAMPANII SKUPU MOKREJ. DZWONIŁEM NAWET WŁAŚNIE DO NICH ALE ONI NIE KONTRAKTUJĄ. DZWONIŁEM TEŻ DO BM KOBYLIN. I CI KONTRAKTUJA PO 500zł NETTO

miszka16    58

Moderatorzy się pospali?Panowie wątek wam się nie pomylił?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Wiadomość z agroFakt.pl

tedi2    0

A co powiecie na temat kukurydzy firmy Maisadour?a konkretnie o odmiane CRISPI

kalus77    24

CRISPI jest najlepszą odmianą jaką kiedykolwiek sialiśmy. Plony bardzo ładne ale odmiana ta wymaga dobrych ziem.

Ja sieje Crispi na I, II i III klasie nie polecam wysiewać tej odmiany na słabych glebach. Cena może i jest bardzo wysoka ale warto.

Bartek72511    41

Jak możesz to napisz jakie to według Ciebie bardzo ładne plony, bo to bardzo rozbieżne stwierdzenie.

gamel30    0

Koledzy, a co myślicie o odmanach misadoura mas 35k??? i castelli cs.???przedstawiciel mnie namawia na te odmiany, chce je posiać po qq. W zeszłym roku miałem posianego fridrixxa i byłem zadowolony, ale nie chcę siać tej samej odmiany rok po roku, na tych samych polach...proszę o opinie i poradę

kalus77    24

W najgorszym roku Crispi dawała 10t mokrej w najlepszym 14t (2011r). W ubiegłym roku średni plon 12t.

@gamel30 z firmy którą podałeś sieje HARVI CS i chyba Delphine. Harvi plonuje przyzwoicie, może nie jest za wysoka ale nie o wysokość tu chodzi.

matava    19

Przecie to jest kiszka a nie plon na I-III. Tyle to ja mam na V przy średnim poziomie agrotechniki.

ML1224    10

Witam potrzebujmy nasion kukurydzy na 2 ha. Jaką odmianę polecacie i z jakiej firmy? Dodam że mamy już zakupione ziarno MAISADOUR Mas 35.K

ML1224    10

witam wszystkich potrzebuję porady jaką odmianę kukurydzy wybrać na 2 hektary interesowały by mnie odmiany z takich firm jak DEKALB, PIONIEER , KWS, LG, SYNGENTA. proszę o pomoc w wyborze

d0980    0

Ja sieje kukurydzę KWS odmiana Sylwester u mnie dała bardzo dobry plon serdecznie ja polecam.

ML1224    10

Kukurydze na ziarno. Południowo-Wschodnia Polska, klasa I i II. Tylko pasowało by FAO ok 270-290

MLODY402    1

Jak na ziarno o dużej liczbie FAO polecam pionier odmianę : clarica,n86,a79, p9400, PR38A24

ML1224    10

clarica już u nas była i była też PR38A79 tylko ich ceny troche wysokie. Teraz chcemy sprubować czegoś innego. Nasiona aby były dent

clarica już u nas była i była też PR38A79 tylko ich ceny troche wysokie. Teraz chcemy sprubować czegoś innego. Nasiona aby były dent

bercikoo    0

Z pioniera w tym roku juz nic nie kupisz ja miesiac temu chciałem zamówic a79 i n86 ale juz nie było i zamówiłem f58 troche gorsza od tamtych dwuch ale moze byc

koniu    100

ja z Euralisa w tamtym roku posiałem ES Palazzo Fao 230. Stanowisko po pszenicy ozimej. Plon 14-15 ton przy wilgotności 24%. Na ten rok również zamówiłem tą odmiane i posieje też po kukurydzy.

miszka16    58

ja z Euralisa w tamtym roku posiałem ES Palazzo Fao 230. Stanowisko po pszenicy ozimej. Plon 14-15 ton przy wilgotności 24%. Na ten rok również zamówiłem tą odmiane i posieje też po kukurydzy.

Czyli kolega zdowolony z Palzzo?A na jakich glebach były te plony?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

lukza86    0

Słuchajcie a orientuje się ktoś jak plonuje na ziarno odmiana San?

Stanowisko gliniaste miejscami czarnoziem na gr.30cm po dwuletnim sianiu łubinu i przyorywaniu poplonu z niego.

Interesuje mnie ta odmiana ponieważ kosztuje u mnie za jednostkę 158zł brutto,wiem wiem są dużo lepsze odmiany i droższe co się opłacają bardziej ale trafia mi się dzierżawa i na ok 10ha nie będę miał tyle kasy na ziarno.

Gorzupiak    0

Nie wiem w jakie FAO celeujesz, ale nie polecam SANa. W ubiegłym roku w porónaniu z odminami Lg czy Cussade, San miał dużo więcej połamanych roślin. nie wiem jak z wydajnością, na pewno super nie byla. Wydaje mi sie, ze l;epszym wyborem bylby Bomsman, a najlepiej zainwestować w odmiany LG, saatenunion czy cussade

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

tespis17    21

Nie siej jednej zasiej kilka, nawet Polskich kilka odmian. Ja akurat sieję tą odmianę na kiszonkę.

Na pewno na lepsze stanowiska się nadaję. Nie polecam na piach.

Spróbuj się dogadać że zapłacisz teraz 20% a resztę jak wymłócisz QQ i tym sposobem będziesz mógł zasiać droższe odmiany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam