Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Eliot    18

Jeśli ktoś ma namiary gdzie można nabyć kukurydze volumixx to prosze o info,Dzieki i zdrowych.

lukasz212    4

panowie co moge zasiac za odmiane typ kiszonka 3 klasa ziemi jakas sprawdzona dobra odmiana

dodam ze ani razu nie byla siana kukurydza na tym polu

Wiadomość z agroFakt.pl

skorpion2021    13

Sieje już parę lat i jeszcze nie przesiewałem. Wskazana jest siarka ale jak konkretny przymrozek przyjdzie to sobie żadna nie poradzi

Kamilek1    17

lukasz212  zasiej subito  ;)

jak wygląda kolba w subito? oraz przeciętna wysokość w normalnych warunkach pogodowych i nawozowych

Edytowano przez Kamilek1

zkordalski    84

W normalnych warunkach nawozowych i pogodowych to wystarczy wsiac polską odmianę np Vitras jest dużo tańsza wzrost bym powiedział nawet wiekszy . Kolba w subito jest na pewno mniejsza niż w Vitrasie widziałem na własne oczy . Kolega wsiał na działce i powiem tak agro yoko było wyższe grubsze  od tego subito . Średnio rośnie 3-3.5 m jak są dobre gleby i warunki to i klba bedzie a jak nie ma wody to wiadomo badul kolba nie wykształcona do końca jak w każdej . Kwestia gustu i wyboru . Subito toleruje słabe gleby to jest jej plus bo Polskie odmiany aż tak słabych nie tolerują np VI klasa tam i subito wyrośnie ale jak masz gleby III-V to spokojnie możesz coś innego zasiać co da wiekszy udział kolb w ogólnej masie

Thomas2135    1302

U mnie na piachu było wręcz odwrotnie. Na vitrasie kolby puste a na subito dobrze zaziarnione. Mam zdjęcia zeszłoroczne i porównanie w tej mega suszy. Odezwij się na pw. Ja będę przy komp to wrzucę zdjęcia.

piotrus907    4

ja subito sieje wiele już lat i zawsze mnie nie zawiodła a co do kolby zawsze jedna chyba nigdy nie spotkałem dwóch ale zawsze kolbę u mnie daje ładną raz w takim zagajniku prawie w koło las z 30 arów tego było to mi się jakoś wybuiła urosła na 4 metry kolba licha bardzo cienka łodyga to jak był wiatr to się przechyliła jak żyto musieliśmy skosić  bo się baliśmy że wszystko się przewróci i nie będzie z tego nic. A na jednym polu z witrasem to subito było o wiechę większe kolba podobnie duża tylko na witrasie więcej ale witras wiele grubsza łodyga i lepiej ulistniona ładniej rządki zakryte a na subicie duża jest ale żeby te rządki były jakoś ładnie liśćmi zakryte to u mnie wszystkie inne pod tym względem wygrywają z subitem 

zkordalski    84

A czy stanowisko było to same ? Może czegos jej zabrakło to prawie te same rośliny tylko różnica w zakupie i wymaganiach glebowych

patfilmax    7

Kukurydza zamówiona: 1.Luigi- sprawdzona na słabsze stanowiska, 2. DKC 3711 - sprawdzona na średnie stanowiska, 3. SY Rotango - nowość na średnie stanowiska (dobre wyniki COBOR), W kukurydzy jak w żadnej innej uprawie dobór odmian ma bardzo duże znaczenie ze względu na duśe ryzyko warunków stresowych. Rok temu kiedy większość kukurydzy w okolicy nie plonowała z powodu suszy, jak było 7-8 ton to się cieszyli, Luigi na 4 klasie dała 11ton.

mich18    25

Panowie co powiecie na temat kukurydzy z firmy Farm seat
,sieje ktoś z was z tej firmy kukurydzę,czy wybrać lepiej z pioniera ?

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

zetorr6441    25

Sieje rocznie ok  20ha i po klika odmian z kilku firm LG, saten, piooner, kws, euralis.  Na słabe gleby 5-6klasy niema lepszej jak subito i to pod kazdym wzgledem(tylko max 80tys na ha. Obok Subito rosły rozne odmiany w ostatnich latach i jedynie sudrix dalo rade ale to ponoc nowsze subito. Lg 30260 i dynamite na suchym roku wogole kolb nie wyksztalcily podobnie syngenta respekt i piooner A98 tez slabo wygladal

na lepsze stanowiska mozna sobie kombinowac u mnie najlepiej sprawdzily sie Archimedes, Sumaris i LG30.275

Badam kiszonke co roku . w ubieglym mialem wiekszosc subito i wyszlo 36% skrobi takze na taka susze wynik super, w tym roku wyszlo 39% skrobi.  na kopcu glownie subito, sumaris,LG30.275 Archimedes. Na oddzielnym mam 30.275 zobaczy jesienia jak zbadam kiszonke czy ta propaganda LG Animal Nutrion ma pokrycie...   

krzysiu    5

Ładnie 20ha kuku siejesz 5 firm po kilka odmian to kto decyduje się na oddzielny wysiew innej odmiany co 2ha ogólna masakra, ale faktycznie na moim terenie też do tej pory najlepiej wypada Archimedes i Sumaris i też widziałem że 30260 na suszy totalnie sobie nie poradziła

marulekk    104

ktos może powiedzieć cos na temat qq na kiszone  maisadour mas 28.Amaisadour mas 26K albo maisadour dynamite

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

zetorr6441    25

3 posty wyzej pisalem o dynamite mialem ja 3 lata temu na 1.5ha  kl 4-6 od gliny po zolty piach ph 5.8.  przedplon kukurydza na ziarno + 40tys gnojowicy

Obok na 1.5ha roslo LG 30.260 w szczycie na piachu Subito. Dynamite niczym nie zachwycilo a na piachu porazka pierwszy i ostatni raz posialem...

marulekk    104

no i dziękuje za info, skreślamy dynamite :)

przedstawiciel bardzo zachwalał maisadour mas 28.A  za worek krzyknął 245zł ale nic o niej nie wiem, nikt w okolicy nie sieje

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Thomas2135    1302

U mnie podobnie z Dynamite. To odmiana na dobre stanowiska. Teoretycznie Dynamite należy do typu WSR czyli odmian o lepszej tolerancja na niedobory wody jednak to lipa.

Patryk1222    24

Jakie odmiany polecacie z pioonera na obecny sezon stanowiska mam na glebach średnie / lekkie głównie 4/5 klasa.
Głównie zależy mi na tym aby dzik jej nie ruszył po zasiewie bo z tym jest problem co roku tak więc co wybrać?
Raczej na 99% firma piooner

Krakers16    2

Witam . Jaka odmiane kukurydzy polecacie na 5-6 klase ziemi ? , kukurydza przeznaczona na ziarno .

Przedplon pszenżyto ozime - słoma pozostawiona

Poplon gorczyca stalerzowana na zime i w marcu obornik bydlęcy.

Witam,

Posiada ktoś doświadczenia z Pioneerem P9400, PR38N86, P9578 ?. NORICO z hodowli Saatbau ?.

Region Dolnyśląsk, byłbym wdzięczny za konkretne opinie. 

Pozdrawiam.

Witam jesli chcesz zasiac z Saatbau to bardzo polecam odmiane kukurydzy Danubio ! Naprawde świetne plonowanie cena za 50 tys to okolo 260zl /netto

Milosz27    177

Ma ktos opinie o Indexx z RAGT? Sprzedawca bardzo zachwalal i zamowilem ale ciekawy jestem czy mial ktos doczynienia.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

blinek    0

Witam, chciałbym posiać pierwszy raz kukurydze, gleby klasy IVb-VI z przewagą tych słabszych, w terenach podgórskich ( około 550m.n.p.m) FAO max 230 poszło okolo 40t/ha obornika, co moglibyście doradzić aby mnie nie zrujnowało?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam