Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

cucek    1

ciężko o usługę bo mimo że kombajnów na okolicę jest sporo to nie znam nikogo kto by taką przystawkę posiadał a do tak małego areału nie opłaca mi się ściągać maszyny z daleka...jesli chodzi o suszenie to akurat z tym nie ma problemu...w przyszłości będę myślał o przystawce lub prędzej wymienię kombajn na wydajniejszy...a jak wygląda cenowo ta odmiana którą w tym roku wybrałeś eMWu?

matava    19

Cucek

To będzie tragedia.

Poszukaj kogoś w nieco dalszej okolicy i zasiej ze 3 ha.

Bez przystawki to możesz kosić taką na 1,5 m. Inaczej odwalisz kaszane i kombajn zdezelujesz, a rozumiem, że chcesz osiągnąć w miarę dobry plon.

Skąd jesteś, od tego też by należało zacząć, by wybrać odpowiednie FAO.

Klasa ziemi jest bajka.

beeduin    9

też bym bał sie wjechać w kukurydze bez przystawki. mało tego że zamiast samych kolb na maszyne pujdzie twarda słoma z qq to nie masz przesłon na bebnie mlocącym co będzie sie wiązało ze strasznymi wibracjami no i klepisko do kukurydzy jest inne. takim do zboża bardzo dużo ziarna się uszkodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

stojanow    1

nie warto bizonem popsujesz kombajn lepiej zasiac wiecej i poszukac czegos z przystawka najlepiej jak najnowsza bo jak bedzie zniszczona to sajgon na polu

cucek    1

może uda mi się sprowadzić jakąś maszynę z przystawką bo lepiej bedzię zapłacić za usługę niż męczyć się własnym sprzętem odpowiednio nieprzystosowanym

Gal    3

Witam. Czytam tak sobie wszystkie tematy, i nie za bardzo wiem o co chodzi. Ostatnio nie sialiśmy kukurydzy(strasznie dużo dzików). Ale jak tak bez kiszonki, nie znam sie na odmianach. Dopiero wdrażam się w tematyke rolnictwa, zawsze ojciec kupywał ziarno. Jaką odmiane polecacie na 3 klase ziemi dla krów mlecznych na kiszonke. A jeżeli ktoś się orientuje w ok.Siedlec gdzie można zakupić.

sawka71    3
Napisano (edytowany)

Witam.

Sprzedam MAXXWELL FAO 210-220 zaprawiona na dziki, ptaki itd. zamówiłem więcej a poletko mi wypadło więc sprzedam. sawka71@o2.pl

Cena 85 000 a więc jednostka 430 zł. Zaprawa Maxim XL035FS

Edytowano przez sawka71

Gorzupiak    0

Siał ktoś odmiane NK Top z Syngenty ? Zna ktoś cene ?

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

melon10641    166

Panowie a czy ktoś z was ma doświadczenie w uprawie kuku na rędzinach? Ziemia IIIa IIIb, z wysoką zawartością potasu i fosforu ale z brakiem magnezu, odczyn zasadowy (trochę go zakwaszę i uzupełnię braki magnezu) ale chodzi mi o dobór odmian do tej gleby. Będę wdzięczny gdyby ktoś się podzielił swoimi doświadczeniami :)

miszka16    58

Siał ktoś z was może "Palazzo"?Jeśli tak, to jak oceniacie tą odmianę?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

beeduin    9

PANOWIE A TERAZ TROCHE Z INNEJ BECZKI. KONTRAKTUJECIE JUŻ QQ? BO DZISIAJ DOSTAŁEM OFERTE NA 600zł NETTO ZA TONA. PRZY 30 % WILGOTNISCI. KAŻDY PROCENT +- 15ZŁ. CO MYŚLICIE?? W TAMTYM ROKU NIE ZAKONTRAKTOWAŁEM(480zł) i na tym wygrałem bo sprzedałem po 550zł. ale teraz dają 600zł a to już jest dobra cena

beeduin    9

PANOWIE A TERAZ TROCHE Z INNEJ BECZKI. KONTRAKTUJECIE JUŻ QQ? BO DZISIAJ DOSTAŁEM OFERTE NA 600zł NETTO ZA TONA. PRZY 30 % WILGOTNISCI. KAŻDY PROCENT +- 15ZŁ. CO MYŚLICIE?? W TAMTYM ROKU NIE ZAKONTRAKTOWAŁEM(480zł) i na tym wygrałem bo sprzedałem po 550zł. ale teraz dają 600zł a to już jest dobra cena

firma szmidt ze ślesina

coś mi sie zdaje że lepiej nie będzie

Post nie na temat + wyłącz kolego tego caps locka +1 punkt ostrzeżeń

Bartek72511    41

Jak chcesz sprzedawać na mokro, to moim zdaniem oferta bardzo dobra. Ciężko powiedzieć jaki będzie ten rok, ale myślę że 600 zł to już dobra cena. A wie ktoś może coś o kontraktacji suchej kukurydzy ?

beeduin    9

NO TEŻ MI SIĘ TAK WYDAJE. MINUS TYLKO TAKI ŻE KOSZE SWOIM REKORDEM I TAK OD RAZU 28 TON NIE UTŁUKE. A ONI PRZYSYŁAJĄ GONDOLE. W TAMTYM ROKU KOSILIŚMY SOBIE PO 10 TON NA PRZYCZEPE I WYWOZIŁEM NA SPOKOJNIE DO WIPASZU( 16km)

Bartek72511    41

Ile sobie życzą za ten transport? bo raczej w cenie to on nie jest. No i do tego dochodzi problem rekorda, na tą wysoką gondole to nie sypnie. I jak można wiedzieć to z jakich okolic jesteś kolego?

beeduin    9

TRANSPORT PODSYŁAJA GRATIS BO TO JEST ODLEGŁOŚĆ 60 KM. REKORD NASYPIE NA GONDOLE. TYLKO NAJGORZEJ NJAK GONDOLE PODEŚLĄ A PRZYSTAWKA ZASTRAJKUJE ;-) A W TAMTYM ROKU KILKA RAZY JEJ SIĘ ZDARZYŁO. JESTEMK Z OKOLIC TURKU-KOŁA. ALE PODSUMOWUJĄC. RADZICIE KONTRAKTOWAĆ W TYCH PIENIĄDZACH??

Bartek72511    41

Konkretnie Ci nikt nie powie. Sam widzisz, raz ryzyko się opłaci, raz nie. Jak chcesz mieć pewność to podpisuj, bo cena naprawdę dobra i darmowy transport też coś daje, bo najmować ciężarówkę to też troche kosztu jest.

beeduin    9

KOLEGO TY JESTEŚ Z OKOLIC KONINA? A SŁYSZAŁEŚ COŚ O TEJ FIRMIE SZMIDT W ŚLESINIE? BO TO ONI DAJA TAKA CENE?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam