Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

yahooo777    699

Miejscowy ROZPROWADZACZ KUKURYDZY siał u siebie, bardzo chwalił tą odmiane, tylko że on to w big bagu sobie zamawiał tylko, bo nikt nie interesował się tą odmianą. No i oczywiście PAJONIERA sieje na reszcie pól. Z LG zrezygnował, bo dzikom za bardzo smakowała xP

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Pajej    53

No właśnie ricardinio idealne na ziarno

To jeszcze raz chodziło mi o ziarnówke z RGT bo mi mój dostawca zachwalał, tylko xle zapisałem odmiane i nie mogę znaleść. FAO ok 270

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Eliot    18

tylko mi chodziło o ziarnówke

No to właśnie saxxofon ,geoxx ,indexx też można na ziarno zbierać.Chodzi Ci może o Fisixx????

Edytowano przez Eliot

Pajej    53

własnie to chyba ta odmiana, co o niej powiesz, porównasz do DKC 3623?

Eliot    18

Nie znam jej i nie porównam,ale patrzyłem ze wyniki w 2014 roku miała naprawdę dobre w swojej grupie.

grzesiek88    78

Siał ktoś może Jawora ze Smolic? Co będzie lepsze na średniej klasy ziemię Jawor czy Reduta? Według katalogu to parametry mają porównywalne ale jak ktoś praktykował to proszę o opinię. Z przeznaczeniem na kiszonkę ma być

yahooo777    699

Ja reduty nie polecam, jawora mieliśmy, chcieliśmy wziąść ale nie dostałem jej nigdzie. Wg mnie lepiej susze znosiła i rośliny były bardziej ulistnione. W reducie omacnica się często objawiała, może wina uprawy, nawożenia, ziemi, nie wiem

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

RafaKdziela    152

Ja miałem Jawora na nasiona .Redutę miał sąsiad .Oby dwie odmiany omonica równo tnie .Słyszałem ,że omonica lubi kukurydzę ,jak jest mocno nawożona azotem i te pola atakuje .Pierwszy raz będę siał Redutę i się zobaczy ,co będzie .Ziemia 4a,b klasa mocna glina .

Ja miałem Jawora na nasiona .Redutę miał sąsiad .Oby dwie odmiany omonica równo tnie .Słyszałem ,że omonica lubi kukurydzę ,jak jest mocno nawożona azotem i te pola atakuje .Pierwszy raz będę siał Redutę i się zobaczy ,co będzie .Ziemia 4a,b klasa mocna glina .

I love salsa

grzesiek88    78

Dzięki chłopaki za info, chciałem smolitopa zasiać ale nie mogę go nigdzie blisko namierzyć, jawora mam od ręki i właśnie tą redutę. Postawię na jawora, oby tylko pogoda nam lepiej dopisała niż w ubiegłym sezonie

tomek0303    50

sial moze ktos RAGT KAWAXX ? jakie wraznia i opinie? mam do kupienia w dobrej cenie a troche pszenzyta wymarzlo wiec moze na to miejsce wcisnalbym wlasnie to

klosek    0

Zasiej Okato, albo Belmondo - obydwie sprawdzają się na mozaikach.. W zeszłym roku miałem średnią ok 7,5 t/ha.

Jawor chyba teraz jest w Agrii, dawne Dalgety. Reduty nie siej na ziarno, lepiej dopłac i kup coś z singli pojedynczych. Będzie lepsza kolba i może do 2 t z ha więcej. Co do omocnicy wszystko zależy od presji i zawartośći skrobii w kuku. Owady leca do słodkiego niekoniecznie do odmiany.

RafaKdziela    152

Zasiej Okato, albo Belmondo - obydwie sprawdzają się na mozaikach.. W zeszłym roku miałem średnią ok 7,5 t/ha.

To słabo .W zeszłym roku kukurydza mi sypała 10 ton z ha .W tym roku sieję Delitopa .Siałem już Delitopa w 20114 r i mimo ekstremalnej suszy w naszym regionie wydał mi plon 12 ton pięknego ziarna .Redutę sieję na kiszonkę .

I love salsa

Pajej    53

a mi sie deilitop nie sprawdził dał ok 4t porazka całkowita. w tym roku ide w denty

beeduin    9

To słabo .W zeszłym roku kukurydza mi sypała 10 ton z ha .W tym roku sieję Delitopa .Siałem już Delitopa w 20114 r i mimo ekstremalnej suszy w naszym regionie wydał mi plon 12 ton pięknego ziarna .Redutę sieję na kiszonkę .

Ekstremalna susza w 2014?? i w takiej niby suszy takie PIĘKNE ziarno miałeś??? w 2015 to sie działo!!!! u mne jak w 2014 po 15 ton było to w 2015 cieszyłem sie że 8t było. bo jak na moja okolice to na prawde duużo!!! 

yahooo777    699

Dokładnie, 2014 nie był jeszcze taki tragiczny. Ubiegły rok w pełni pokazał czym jest susza, gdyby zboża też spaliło była by całkowita cienizna

RafaKdziela    152

Ekstremalna susza w 2014?? i w takiej niby suszy takie PIĘKNE ziarno miałeś??? w 2015 to sie działo!!!! u mne jak w 2014 po 15 ton było to w 2015 cieszyłem sie że 8t było. bo jak na moja okolice to na prawde duużo!!! 

Dokładnie u mnie w 2014 nawet na łące trawę wypalało ,gdzie normalnie woda ,co rok zalega .W 2014 roku była u mnie susza równie duża ,co w 2015 roku .Powtórzyła się 2 lata z rzędu .Najgorzej dostały kukurydze zarówno w 2014 roku ,jak i w 2015 .U sąsiada w 2014 roku odmiana z Pioneera sypała aż 1,5 tony .Niestety nie pamiętam nazwy .

I love salsa

Pajej    53

kolego u Ciebie było wiecej deszczu niz u mnie w 2015roku. jak nie wierzysz sprawdx nasze rozmowy na PW ja narzekałem na susze a ty ze deszcze u ciebie przechodza

RafaKdziela    152

Pajej cz masz  problemy z pamięcią ?.Deszcz  owszem padał ,ale wokół domu ,a pole z kukurydzą mam oddalone od domu 2 km i tam ledwo kilka razy kropiło od ten cały deszcz .Już to pisałem na forum wcześniej wystarczy poszukać .

I love salsa

yahooo777    699

I to niestety prawda, nie potrzeba nie wiadomo jak dobrego stanowiska, solidne opady, ciepełko i db nawożenie, recepta na db kukurydzę, i wtedy raczej nieważne co posiejemy, bo i tak urośnie;)

Thomas2135    1302

Dla was jedyna woda to ta padająca z góry? Dla wielu suchy rok może być błogosławieństwem. Dużo zależy od poziomu wody gruntowej.

yahooo777    699

Po ostatniej zimie poziom wód był niski wszędzie, opadów też było mało, na wydmach niestety ale opady są bardzo ważne

RafaKdziela    152

To prawda u mnie też błotka są suche i na polu ,jak nigdy o tej porze można wjechać i się nie topić .Jak tak dalej będzie to zapowiada się nie ciekawie .

I love salsa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam