Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Pajej    53

skad takie ceny u mnie w okolicy to od 400 do 410 przy 30%

Rolnik z powołania :-)

katopo    4

Wielkopolska Słupca. Cena na moment sprzedaży czyli koniec września. 530 z VAT +- 10zł za każdy % od bazowych 30%

mf25    7

N86 pierwszy raz ja mialem i chyba ostatni , kolby malutkie i to jeszcze bylo siane na podmoklych polach wilgoci bylo tam sporo , Sredni plon z 8t przy 20% , inne odmiany z dkc ok 9,5t przy 20% , mysle cos z dkc siac i pioniera sprobowac jakiegos poznego

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik1986    15

Ją miałem P8523 z aquamax i źle nie było. Dała 7/7.5 tony na ha przy 20% wilgotnoaci. Przy cenie 530 + 100 (za 10% wilgotności poniżej 30) nawet nie było źle. A mieszkam blisko ciebie Bartek

dopłacili ci 10 zł do tono-prcenta czyli jak miałeś 20% dopłacił 100zł dobry kupiec u nas dopłacają tylko do 24-25%, no i różnie od 10-12zł

zetorr6441    25

U mnie p8400 dal 21600 z 1.7ha czyli 12.7 z ha przy wilgotnosci 33% jak kosilem to liscie byly jeszcze zielone takze mocno zdziwila mnie tak mala wilgotnosc ziarna.

na drugim polu mialem ambrosini 2 leje i 2 LG 3258 to wyszlo 10t z ha wilgotnosc nie mierzona bo poszla w rekaw 

icek1    178

to wychodzi ponad 10 ton na sucho  niezły wynik jak na ten rok Gratulacje

Jarecki21    17

Heh, gdyby nie susze, to pewnie zbieralibyście po 20t/ha...

To właśnie przez takich jak Wy ziemia po 100 tysi....

icek1    178

To masz okazję sprzedać w dobrej cenie a jak potanieje to odkupisz za bezcen a totem sprzedasz .to się nazywa biznes a nie robota w gównie

JozB    26

Jeżeli nasiona qq były zaprawiane 2/2014 to traktuje się ją jako tegoroczną czy zeszłoroczną?Siał ktoś może odmianę Kosynier ze Smolic? Podobno dobra a cena zdecydowanie niższa od pionierowskich i mu podobnych. Za Ricardinho op. 50 tys dałem w tym roku prawie 400 brutto! 

thug    197

Kosynier przeciętny  ale porównując jakośc do ceny nawet niezły pewnie ktoś z firmy osadkowski  był u Ciebie

Ja polecam jakiegoś denta z Monsanto

Thug

JozB    26

Nie, nikt nie był, ale już wiem do kogo mam się udać :D. Chciałem w tym roku próbować smolickich odmian, ale nic z tego nie wyszło, bo nie wiedziałem gdzie uderzyć To ile Ci z ciekawości sypnął w tym roku?Wiadomo rok ciężki, ale cyfry zawsze coś podpowedzą

Piechu    43

N86 pierwszy raz ja mialem i chyba ostatni , kolby malutkie i to jeszcze bylo siane na podmoklych polach wilgoci bylo tam sporo , Sredni plon z 8t przy 20% , inne odmiany z dkc ok 9,5t przy 20% , mysle cos z dkc siac i pioniera sprobowac jakiegos poznego

Kolego N86 to jedna z lepszych odmian u mnie dawala bez problemu po 14-15 ton a w rekordowym roku to 19 (cena wtedy byla 450 zl przy 30 procentacg) a slyszalem ze potrafi dac ponad 20 Wszystko zalezy od przebiegu pogody no i odpowiedniej agrotechniki

Kondzio55    24

Co sądzicie o odmianach Archimedes i Toninio.

Czytałem że bardzo ładna kolba i do tego wysoka,ale czy to prawda to nie wiem.

Na jakie klasy polecana i ile u was taka odmiana kosztuje?

dachu127    78

Jozb ze smolnickimi lepiej dbać sobie spokój, miałem Rosomaka i dużo słabiej od pioneera 8400 i w dodatku 10% wyższa wilgotność.

Thomas2135    1303

Widziałem na poletkach doświadczalnych 8400 i biła na łeb resztę odmian także zagranicznych wielkością kolby i ilością ziarniaków. 9027 i nowa 9175 również ładne kolby, ale jednak słabsze. Z polskich nowych można spróbować Lokatę, Bogorię, bo kolby były ładne.

Bartek72511    41

W tamtym roku według cennika cena podstawowa 560 netto + 5 % vat. mi po rabatach wyszła koło 550 brutto. 

@ Piechu potwierdzam to co piszesz. N86 ma potężny potencjał plonowania.

dachu127    78

byłem na poletkach agroloku i tam mieli duzo polskich odmian i niektóre o dziwo ładnie się prezentowały, były też odmiany które dopiero wejdą w przyszłym roku, jedna z nich to koneser, reszty nie pamiętam, ale przedstawiciel mówił ze to odmiany kiszonkowe typowo i najlepiej sobie poradziły z suszą. ja za 8400 placilem niecałe 500 netto. jak oceniacie mas 22r? Bo dla mnie to dno, miałem też na próbę danubio i też lipa.

Pajej    53

W tamtym roku według cennika cena podstawowa 560 netto + 5 % vat. mi po rabatach wyszła koło 550 brutto. 

a jednostka ma 80tys nasion czy mniej?

icek1    178

Mas 22 r faktycznie porażka ale Pionier P8400 to jest to co będę uprawiał plon w tym roku rewelacyjny

Pajej    53

to juz jedna mam wybranke 8400 szukam jeszcze jednej o podobnym FAO

icek1    178

Proponuję LG 30215 po wschodach rosnie dwa razy szybciej niż inne proponuję byś kupił choć jedną jednostkę i spubował

Pajej    53

może i spróbuje, propozycji mam sporo, ale chce sie ograniczyc do 3 odmian dailytop bo mi zostało z poprzedniego roku,  P8400 bo wszyscy tu chwalą i jeszcze cos dobiorę myślałem o Mas 22 r ale po tym co piszecie to odpada

Thomas2135    1303

Słyszałem w zeszłym roku na poletkach jak młody koleś uprawiający chyba ok20 ha chwalił Mas 27L. Porównywał chyba do Smolitopa. Kolbę ma podobno bardzo dużą, ale ziarna jest mało. Musi mieć grubą osadkę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam