Skocz do zawartości
Kizo

Jaka odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Pajej    53

jaką odmiane polecacie na IIIa- IIIb kase ziemi, FAO do 230 maks 240 dla początkującego 

Rolnik z powołania :-)

jacek472    16

Posiej polską i zagraniczną, to myślę że o tej pierwszej nie będziesz chciał słyszeć.

Zazwyczaj jak się człowiek nie przekona na własnej skórze to nie uwierzy.

1 rok mojej zabawy z qq 1 jednostka zagraniczna sy cooky 80 tys. wysiana na ok 40a siewnik ch...owy i reszta polskie dumka glejt i coś tam jeszcze razem 2,8 ha wykoszone bizonem zwykłym hederem straty ogromne, ale i tak zagraniczna ok 30 % lepiej.

2 rok zabawy posiałem 13 ha i 10 odmian w tym tylko jedna jednostka polskiej o niskim fao aby jak najszybciej doszła. na wiosne zakupiłem siewnik i przystawke do qq i efekt taki sam jak w pierwszym roku polska do d... Na jednym kawałku miałem posianą polską i w środku dosianą zagraniczną to bizonem w polskiej 3 przejazdy i zbiornik nie pełny, a w zagranicznej tam i na zad i w zbiorniku się nie mieści.

Sąsiad rok temu 100 % polskiej, w tym roku jedną jednostkę zagranicznej posiał i smiał się ze mnie że tyle na nasiona wydałem. Mina mu zrzedła po zbiorze he i za rok sieje mniej tylko że 100 % zagraniczne.

Polska jak już to tylko na kiszonke i to nie koniecznie.

matava    19

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Ja na Ułanie miałem plony rekordowe kiszonki. generalnie jest ważne, żeby unikać starych odmian.

Koledze bym polecił wstępnie P8400 z Pioneera na ziarno, generalnie jednak skusiłbym się na nieco póżniejszą, np NK Nekta ze syngenty z którą sam zaczynałem, PR38N86, Ronaldinio z KWS, PR39F58 też jest fajne, sypie rekordowo, ale słabo schnie i fusarium wchodzi, przynajmnie u mnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaką qq na ziarno region podlasie klasa gleby  IVa-IVb obecnie jest posiany poplon wiosną obornik koński orka zastanawiam sie nad jakąś odmianą z lg

BartekM    17

N86 troche późna jednak, na sciane wschodnią p8400 i 8523 z system aqua max czy cos takego, koszona koło 14 listopada plon 14 ton i 23 wilgotnosci..chyba nadaja sie swietnie, mielismy n86 to jednak szału nie zrobiła a jak bedzie pogoda to kazda bedzie a jak susza to za wiele nic nie pomoze

magnum123    47

a jaką odmiane wczesną polecicie by rozpocząć przygodę z kukurydzą FAO tak do 220 max230. Co powiecie o odmianie cirrus, może być czy macie lepsze odmiany,

Pajej    53

Bez przesady, aż tak źle nie jest. Ja na Ułanie miałem plony rekordowe kiszonki. generalnie jest ważne, żeby unikać starych odmian.

Koledze bym polecił wstępnie P8400 z Pioneera na ziarno, generalnie jednak skusiłbym się na nieco póżniejszą, np NK Nekta ze syngenty z którą sam zaczynałem, PR38N86, Ronaldinio z KWS, PR39F58 też jest fajne, sypie rekordowo, ale słabo schnie i fusarium wchodzi, przynajmnie u mnie.

podałes kilka odmian i ja mam wybrac... bedzie problem planuje posiac 5ha ale jedna odmiana bo nie mam własnego kombajnu, a najblizszy z przystawka jest ok 10km ode mnie i chce posiac jedna odmiane zeby na raz wykosic

knoro93    171

To po co sie chcesz pchać w odmiany o bardzo dużym FAO skoro masz taka presje ze strony dzików? Lepiej zebrac pół tony mniej ale zebrać wszystko kukurydzy o mniejszym fao Np 220 niż czekać aż dojedzie qq o FAO 260 i zebrac o 1/3 mniej. Osobiście uważam że jesli sie posieje dobrym materiałem nie jakimś polskim bublem z małym Fao ale dość wczesnie i sie dobrze zadba to też można osiągnąć super plon.

Pajej    53

pisałem juz ze FAO max 240 co do dzików to tylko mogę przypuszczac, puki co nie robia mi szków wiekszych, ale qq nigdy nie miałem

knoro93    171

To nie doczytałem. Ogólnie w mojej okolicy to bardziej słysze o dzikach że żerują głównie po siewie. Wyjadaja nasiona z gleby. Jeśli chodzi o dojrzałą kukurydze to szczerze nie słyszałem żeby komuś w mojej okolicy dziki atakowały takie plantacje "na pniu". Dlatego tez sie troche zdziwiłem jak napisałeś o tej zależności miedzy dzikami a Fao kukurydzy myślałem ze masz z tym jakieś doświadczenia. Osobiście najwieksze problemy mam z dzikami w latach nastepnych kiedy to dziki w pszenzycie jarym doszukuja sie w glebe starych kolb i ryją pole.

rolnik1986    15

u nas po wschodach to problem jest ale z gapami, a na jesieni dziki i sarny. w tym roku wszyscy w okolicy pościnali qq a u mnie stała jescze 2 tyg i dziki narobiły dużo strat w tym okresie

farmer777    11

witam mam pytanie jakie odmiany najbardziej polecacie na ziarno dekalb, maisadour, lg,rtga i co powiecie o kws?

adamsmolen    0

Witam!

widze ze na tej stronie agrofoto można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy :)

fajnie ze jest taka stronka...coprawda niektórzy pisza tu naprawdę przedziwne historie ale pomijając ten fakt chciałbym sie tez czegos dowiedziec.

mianowicie co do kukurydzy czy ktoś z was uprawial i na V i VI klasie kukurydze z rodziny LG ? pamiętam ze dawno temu miałem cos z tej rodziny posiane wlasnie na słabych glebach i plon był ok. nie pamietam jednak dokladnie jaka odmina...

poza tym czy ktoś z was ma problemy z omacnica? czy praktykowaliscie zabiegi chemiczne? jeśli tak napiszcie opinie.

Pawell18    13

ja zamówiłem odmiany PR8523 i N86

2618e48449d55142d799d84435a7f50f.jpg

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

farmer777    11

witam był dziś u mnie przedstawiciel i pzedstawił mi taką firme jak caussade co powiecie o tych nasionach?

marekfarmer    4972

Co sądzicie o odmianie  P8523

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

matava    19

Też miałem, szału nie było 9,35 mokrej 26%, ale stanowisko V, VI po połowie, świeżo wapnowane z pH 4,2.

Bartek72511    41

Ceny w Pioneer widać troche do góry poszły. Ja w tym roku A79, N86, P8400, P8523 . Panowie powie mi ktoś jaką odmianę zasiać na najsłabszej z możliwych ziemi? W tym roku miałem LG Laureen, to połowa nie wyszła, potem połowa się zółta zrobiła i na końcu 1/4 zebrałem. Słyszałem że podobno H32  z Pioneera dobrze radzi sobie na skrajnie słabych stanowiskach? 

thug    196

polecam  joggera ameliora fajnie sie sprawdzają na słabszych glebach a z dentów DKC 3711

Thug

Pawell18    13

Ceny w Pioneer widać troche do góry poszły. Ja w tym roku A79, N86, P8400, P8523 . Panowie powie mi ktoś jaką odmianę zasiać na najsłabszej z możliwych ziemi? W tym roku miałem LG Laureen, to połowa nie wyszła, potem połowa się zółta zrobiła i na końcu 1/4 zebrałem. Słyszałem że podobno H32 z Pioneera dobrze radzi sobie na skrajnie słabych stanowiskach?

Na skrajnie slabe stanowiska to wlasnie PR8523 Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam