maniek14

Wycinka dkraków do okoła pola

Polecane posty

maniek14    1

Witam 

mam problem ponieważ nie wiem czy brać pozwolenie na wycinke drzew na granicy które wystaja mi na pole i przeszkadzają jak się jeździ.

Niektóre są grubości nogi w łydce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

No dobra, skoro są na granicy to co z właścicielem sąsiedniej działki? Rozmawiałeś z nim? Będziesz potrzebował jego zgody ponieważ drzewa są wspólne. A podcięcie samych gałęzi nie wystarczy?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Najlepszym sposobem będzie pojechanie do gminy i pogadanie o tym i nie masz problemu. My aktualnie zgłaszamy każde krzaczki że wycinamy bo mamy w okolicy takiego uprzejmego który na wszystko donosi i nawet zdj robi. A tak jest z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

o ile dobrze pamiętam do 10 cm średnicy nie potrzeba zezwolenia więc w twoim przypadku potrzeba zezwolenie to nie jest jakąś wielka filozofia lepiej mieć i miec spokój niż później kłopoty


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

Co gmina to obyczaj, u mnie na drzewa które na wysokości 5 cm od podłoża mają do 20 cm średnicy nie trzeba pozwolenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Pozwolenie trzeba na drzewa o różnych obwodach zależnie od gatunku. Zwykle jest to powyżej 25 cm OBWODU. Można sobie wyliczyć ze wzoru, że jest to w zasadzie średnica 10 cm. Czyli na usunięcie większości gatunków drzew o średnicy ponad 10 cm ( mierzonej na wysokości 1,3m od podłoża) trzeba pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

BEZ ZEZWOLENIA MOŻNA WYCIĄĆ DRZEWA , których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza 35 cm (w przypadku topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego) lub 25 cm (w przypadku pozostałych gatunków drzew).Zniesino  przy tym  okreslenie że  do 10 lat  można wyciąć  bez zezwolenia

 

W wyniku zmian, które weszły w życie 28 sierpnia 2015 r.

 

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/897398,nowe-przepisy-dotyczace-wycinki-drzew-mniejsze-kary-ale-i-wieksza-bezkarnosc-inwestorow.html

Edytowano przez pawelRuti

 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No ale na przycinanie gałęzi i konarów też pozwolenie? Jak np gałąź wisi nad budynkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Ja jak brałem pozwolenie na wycinkę drzewa (brzoza) to zapytałem czy można bez pozwolenia podcinać gałęzie to mi powiedzieli że można ale nie więcej jak 30% ale jak to mówią co gmina to inny obyczaj tak że warto zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Prace w obrębie korony drzewa nie mogą prowadzić do usunięcia gałęzi w wymiarze przekraczającym 30 %, która rozwinęła się w całym okresie rozwoju drzewa
To tak po krótce,szeżej w  linku
http://www.arslege.pl/wykonywanie-prac-w-obrebie-drzewa-lub-krzewu/k452/a86171/</p>
<p>

Edytowano przez pawelRuti

 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buszido007
      Witam.
      Czy na budowę wiaty "przyklejonej do budynku", która nie jest powiązana ściśle z podłożem (nie jest przy betonowana do podłoża) trzeba zezwolenie?
    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś spotkał się z podobnym problemem jak ja.
      A więc jestem w posiadaniu pastwiska na którym kiedyś wypasaliśmy bydło, chciałbym pastwisko przerobić na łąkę. Pastwisko jest jednak mocno zaniedbane rośnie na nim dużo krzewów i drzew niektóre z nich mają średnicę > 50 cm (topola, osina bardzo szybko rośnie) i tu moje pytanie czy muszę występować o pozwolenie na wycięciu tych drzew ( jest ich ok. 50 sztuk) w Urzędzie Gminy lub Nadleśnictwie? Słyszałem że takie pozwolenie jest wymagane. Druga sprawa to czy mogę ten teren wyrównać są tam mniejsze i większe dołki i górki. Na środku jest dól w którym zbiera się woda czy mogę to zasypać, czy nie zaburzy to stosunków wodnych na działce lub jakichś innych głupot do których mogą się przyczepić urzędnicy? Dodam jeszcze że działkę otacza z dwóch stron las z jednej rzeka i z ostatniej inna łąka może ma to jakiś wpływ na sprawę. Z góry dzięki za odpowiedź. 
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich. 
      Chciałbym dobudowac chlewnie do chlewni rodziców. 
      Czy mogę starać się o pozwolenie na budowę jeśli działka należy do rodziców. 
      Chlewnia jest teraz na 250 sztuk i na tyle samo chciałbym dobudowac, gdzieś na forum widziałem że facet tak zrobił i nie musiał się starać o pozwolenie środowiskowe bo jego dobudowka nie przekroczyła 40djp i jestem ciekaw czy to jest możliwe. 
      Dziwny temat ale mam nadzieję że pomożecie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj