arek1996072705

Case farmall 75A VS New holland td5.75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman_h2    67

Wydaje mi się że różnią się tylko optycznie, więc po prostu wybierz kolor który Ci się bardziej podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jaka decyzja i dlaczego taka? ;) tez mnie ten temat interesuje ale wersje 85 kunia


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam który lepszy prawie takie same ale trochę się różnią którego wybrać ?

Obydwa ciagniki nie są już dostępne, za względu na normy spalin wycofane z produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są dwa identyczne ciągniki różniące się kolorem i niektórymi mało istotnymi pierdołami.
Jak chcesz koniecznie któryś z tych ciągników to ja na Twoim miejscu sugerował bym się.
- na który. Ciągnik będziesz miał korzystniejszą ofertę
- koszty serwisowania ( który dealer taniej serwisuje)
- odległość dealera ( i czy trzeba płacić za kilometr gdy serwis do Ciebie przyjeżdża)
- i który dealer jest bardziej wiarygodny ;-)
@bodzio chyba coś Ci się pomyliło ponieważ new Holland wycofał serię TD 5000 case jx a za nie weszła seria td5 i farmall A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

a Steyr ma jakiś odpowiednik tych dwóch wyżej? i T4 to Farmall C?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1231Karol    60

Posiadam Farmalla 75A, kompletnie go nie polecam, lepiej dopłacić i kupić coś z lepszej firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Karol, napisz coś więcej. Myślę że zainteresowani tym modelem chętnie zobaczą opinię właściciela, co może się zepsuć, słabe strony które wychodzą po pewnym czasie itp. Sam myślałem trochę nad nim ale dokładnie zamierzałem go zobaczyć jak już będę pytał konkretniej o oferty. Ogólnie nie widziałem aż tak złych opinii więc chętnie przeczytam co dokładnie i kiedy się z nim działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są dwa identyczne ciągniki różniące się kolorem i niektórymi mało istotnymi pierdołami.

Jak chcesz koniecznie któryś z tych ciągników to ja na Twoim miejscu sugerował bym się.

- na który. Ciągnik będziesz miał korzystniejszą ofertę

- koszty serwisowania ( który dealer taniej serwisuje)

- odległość dealera ( i czy trzeba płacić za kilometr gdy serwis do Ciebie przyjeżdża)

- i który dealer jest bardziej wiarygodny ;-)

@bodzio chyba coś Ci się pomyliło ponieważ new Holland wycofał serię TD 5000 case jx a za nie weszła seria td5 i farmall A

 

 Mylisz się New holland td5.65 i td5.75 jak i case farmall a 65 i a 75 są wycofane z produkcji od stycznia 2016r. sprawdź sobie u pierwszego najbliższego dilera. Ze względu na nowe normy spalin. Dostepne będą od połowy roku ale już z innymi silnikamy i filtrem DPF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1231Karol    60

Ciągnik ma dzis około 500 mth, Działo się dużo w okresie gwarancji, problemy z rewersem, 2 razy rozbierali skrzynie, wyskakiwał wsteczny, problemy z zasilaniem paliwa, zapowiedział się i inne podobne cuda, kopcił i nie miał siły, ogólnie sprzęt bardzo tandetny i z pewnością drugi sprzęt ze stajni cnh na podwórku nie będzie stał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kupiłeś (budżetową) popierdółke do opryskiwacza i od razu odrzucasz solidny koncern jakim jest CNH. W każdej dużej firmie jaką jest np JD fendt itp nie ma solidnych ciągników o mocy poniżej 100km jak chcesz coś solidniejszego to kup farmtracka albo belarusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No to jak myślicie, nowa C380 czy farmtrac 675 są na podobnym poziomie lub lepsze on "zachodnich" niskich modeli w podobnej cenie? Są jakieś modele różnych marek które wyróżniają się czymś wśród konkurencji i są warte zakupu nawet dokładając trochę pieniędzy przy zakupie ? Czy model TD5.75 (tutaj tak negowany) różni się bardzo od modelu T4.75 Powerstar i jego warto rozważyć. Jest sporo droższy ale też lepiej wyposażony i wykonany z tego co czytałem, ale jeśli miałyby dzielić różne wspólne podzespoły to raczej też mogą być różne awarie. Już sam nie wiem, chciałem kupić jakiś nowy ciągnik, na lata, zawsze mięliśmy starsze dość wysłużone więc myślałem że tak będzie lepiej a co znajdę temat to nikt nic nie poleca i ciągle posty o przeróżnych awariach, czy wszystkie nowe ciągniki w okolicy 75km to "złomy" czy po prostu piszą wyłącznie osoby które trafiły na kiepski egzemplarz lub źle eksploatują czy jest rzeczywiście aż tak źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

TD5 i T4 to inne kabiny, zupełnie inny tylny most, skrzynia ma ten sam układ biegów ale czy ta sama- nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

A ja tak powiem z innej beczki...mam znajomego mechanika w service New Hollanda gościu naprawdę kumaty to tak powiedział że seria t4 to może polecić z czystym sumieniem a TD.5 to kazał omijać szerokim łukiem,jeszcze ta stara seria td5000 to była jako tako ale ta nowa to mówi że tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

A ja jestem bardzo zadowolony z Farmalla A 65 .Jest u mnie od 3 lat nalatał 900mh mało pali w sam raz jako pomocnik dla mojego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

A ja tak powiem z innej beczki...mam znajomego mechanika w service New Hollanda gościu naprawdę kumaty to tak powiedział że seria t4 to może polecić z czystym sumieniem a TD.5 to kazał omijać szerokim łukiem,jeszcze ta stara seria td5000 to była jako tako ale ta nowa to mówi że tragedia.

 

Seria TD trzyma całą sprzedaż new hollanda w Polsce ,a tu niby mechanik każe omijać go szerokim łukiem,ciekawe?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

To tylko i wyłącznie opinia mechanika...Ja wcale nie twierdze ze TD to jakiś szajs,ba sam 5 lat miałem TD5050 i większych problemów nie było ale nowa seria TD mi też jakoś się nie widzi.

Edytowano przez Piotr291179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

kolego lepiej opusc sobie td i farmala .dolaczam sie do opinie poprzednikow ze to sa ciagniki slabej jakosci . Ale na niektorych nazwa case albo nh dziala jak magnes i mysla ze kupili porzadna maszyne . Nic bardziej mylnego .jezeli te marki to dopiero t 5 lub farmall u ale to juz kwoty powyzej 200. zastanow sie powaznie nad proxima power  rewrs hydrauliczny dwa polbiegi z automatyka zarzadzania  ehr  wom zalaczany hydraulicznie chamulce tarczowe przod  no i silniki 16v sa naprawde oszczedne  naprawde fajny traktorek. Ewentualnie farmtrac 690 lub ursus  c 382 ale to juz bardziej mechaniczne . dodam jeszcz  ze z tym wszystkich modeli wyzej opisanych powerka jest ciagnikiem najbardziej masywnym  wiec jezeli w pole to najlepsza propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Farmtrack i Ursus na silnikach Perkinsa i układach napędowych Carraro są takiej samej jakości jak drogie marki tylko komfort pracy jest niższy.

Marki takie jak CNH,JD,Claas też korzystają z podzespołów Carraro ale nie zawsze wyraźnie o tym pisze,tutaj jest trochę na ten temat:

 

http://www.carraro24.com/pl/o-nas

 

http://www.carraro24.com/pl/know-how-pl/jak-i-gdzie-rozpoznac-produkt-carraro

 

W Farmtracku są jeszcze ciągniki ze skrzynią firmy ZF która też współpracuje z różnymi markami maszyn rolniczych i samochodów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

wg niektórych nie warto nic kupować oprócz JD 8R... Wg mnie jak dbasz tak masz. Niektórzy robią kilkadziesiąt mh rocznie a niektórzy kilkaset więc zużycie eksploatacyjne jest inne. Wg. jeżeli ktoś nie eksploatuje dużo ciągnika to te tańsze opcje będą u niego zdawały egzamin. Ja do swojego gospodarstwa w ogóle nie będę brał pod uwagę zetora. no nie przemawia do mnie w ogóle, tak samo farmtrack. Poza tym mam daleko dealerów tych marek. Niestety Ursus też daleko więc pod uwagę biorę właśnie NH bo mam najbliżej lub JD ale to już niestety większe pieniądze i nie wiem czy i kiedy się spłaci taka inwestycja.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego nie rozumiem twojego toku rozumowania . Piszesz o nh Case a nagle o 8r . Miałeś styczność z takimi maszynami . Mówisz ze nie bierzesz pod uwagę zetora bo .... . Teraz nie wiem czy chcesz kupic dobry ciągnik czy marke . Pracuje różnymi maszynami w tym 8r i jest naprawde mocny poza tym lex 780 iropa tiger i Case steiger . Kopiemy buraki uslugowo i spotykam sie z praktycznie wszystkimi maszynami i wiem co pisze mając na myśli to ze te modele ciągników co chcesz kupisz to kicha . Spisujesz zetora czy farmtraka na straty bo tamte kolory sa ładniejsze czy wujek kolego powiedzial ze sa do niczego :) . Mam proxime Power na swoim gosp. A td jest na gosp w ktorym pracuje wiec wiem co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

czytając jakikolwiek temat o doborze ciągników wszystkie poniżej 200tys są beee. bo sie rozsypują bo tanie materiały bo to źle i tamto źle. 8R to taki przykład tylko. żart zahaczający o sarkazm jakby ktoś nie zrozumiał  ;)

Farmtracka w promieniu 50 km nie widziałem, z resztą nowego Ursusa ani Zetora też nie. A NH JD DF baaardzo dużo. Po prostu mam bardzo blisko do NH i Case. A potrzebuję ciągnik o mocy ok 80-85 KM. Nie chce Zetora bo mam daleko do serwisu a np do JD mam 800 metrów ale mnie nie stać. Ot tyle. A temat jest o Case i NH. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubDragon    0

Ja do siebie bym wziął Farmtracka lub Ursusa C-380. Dwa proste ciągniki, które od biedy można samemu naprawić, a te elektroniki to coś źle dotkniesz to komputer errora wywali i kaplica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gseries
      Witam!
      Drodzy forumowicze, zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 85-95km. Rocznik 1995 i w górę, cena max 60 000 zł. W oko wpadły mi wyżej wymienione modele, czyli MF 6140, Same Silver oraz Lamborghini Premium. Wszystkie mają swoje wady i zalety, chciałbym abyście podzielili się opinią na ten temat, a może zaproponowalibyście coś innego. Z góry dzięki
      @edit Powiedzcie mi, jak w Same i Lambo wygląda sytuacja z hydrauliką, czy można mieszać oleje czy tak jak w MF może skończyć się to dużymi kosztami?
    • Przez tomcio64
      Dzień dobry koledzy i koleżanki.
      Jak widzicie mam dylemat który ciągnik wybrać. Wiec krótko o tym do czego miał by być.
      -Jako ciągnik pomocniczy na 26ha
      -do kosiarki bębnowa lub dyskowa( jeszcze nie wiem jaka bedzie )
      -do prasy belującej sipma
      do agregatu 2,30m uprawowego
      -w transporcie mam ok15km na łąki
      -rozrzutnik obornika 3,5t
      -i tak ogólnie coś przewieźć, podwieźć jak to w gospodarstwie bywa
      teraz cena
      z tych trzech najtańszy jest new holland, a john deere i massey ferguson są w podobnej cenie (massey trochę droższy )
      wszystkie ciagniki były by w wersjach mechanicznych.
      najbardziej skłaniam się do massey'a co prawda jest najdroższy i można powiedzieć że nie zbyt wyposażony jak na tą cenę w stosunku do dwóch pozostałych ale ma 3 cyl. i sisu diesel co słyszałem że te silniki są bardzo oszczędne ale tylko słyszałem. po drugie z tych trzech ten jest najmniejszy, najzgrabniejszy( mam ciasne pomieszczenia)
      Teraz New Holland jest większy niż massey gabarytowo. ma 4 cyl. ,w kabinie ma o wiele lepiej. tzn jak na moje odczucie milej
      ale czy wiekszy znaczy lepszy??
      I na sam koniec john deere jest porównywalny gabarytowo do new hollanda ale prawdę mówiąc nie słyszałem nic konkretnego o tym ciagniku jak ze spalaniem i częściami.
      czy lepiej wybrać większy, tańszy (nie koniecznie gorszy) ciągnik czy może mniejszy zgrabniejszy który będzie mniej palił i zwróci siew przyszłości
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jaki ciągnik wybrać Case mx 135 z 1998 r czy massey ferguson 3635 który jest lepszy ,tańszy w naprawie mniej pali Proszę o opinie
    • Przez ursus15
      Cześć ,
      Szukam ciągnika o mocy ok 110-130 km do oprysków , transportu i do agregatu uprawowego 4,5m na areał 140 ha , Będzie to ciągnik pomocniczy . Ciągnik będzie z końcowych funduszy PROW 7-13 , cena jaką mogę przeznaczyć to 250 tys netto. Posiadam ciągniki df m610 (140km) + quicke , fendt 308 vario , ursus c360 , df agrokid 220 . Szukam właśnie takiego ciągnika ponieważ fendt nie radzi sobie z nowym dużym opryskiwaczem jd 6200 litrów .
      Mam już wyrobiona opinię o ciągnikach niemieckich i jest bdb jak na razie w żadnym brak awarii . Myślałem żeby przejść na coś czerwonego bo brak takiego na podwórzu , myślałem nad casem maxxum 110 - 115 i nie wiem który lepszy do tej roli.
      Ostatnia sprawa nie wiecie jak z PROW 14-20 bo kupiłem maszyny na wyrost do df 140 km pług lemkena 5 skib i gruber 4 m ( na dniach mają być) , do tej pory był overum 4 i unia kos 3m . Maszyny kupuje na wyrost ponieważ szykuję się na coś 170-180 km i liczę na prow ale gość od wniosków mówił że w pierwszej kolejności kasa idzie na chlewnie i obory a na maszyny kasa będzie później .
    • Przez arek1996072705
      Witam. 
      Mam zamiar kupić ciągnik Farmtrac 675 DTN King VS Case Farmall 75A którego wybrać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj