Polecane posty

robertszejk    1

chciałbym sie dowiedziec czegos na temat tej maszyny od uzytkowników, jak narazie wiem od posiadajacych ze na inne by nie zmienili, a od innych ze drogie częsci i ryzyko. ogladałem prase jd590cc z 1998r- szeroki podbieracz(2,1M), siatka, sznurek, rotor, noze(14SZT), centralne smarowanie, komputer, oświetlenie,-lakier orginał bez sladów korozji, gosc chce zania 25000ZŁ. za porady z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Temat wcześniej Tomek ci napisał nie pisz z Caps-Lockiem !! ! przeczytaj regulamin >.>

 

Za 25tyś opłaca sie a ona jest w pełni sprawna?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

ok ok- z tego co sprawdzilśmy to jest wszystko sterowane z kompa, wszystko zadziałało oki, słomy przez nia nie przepusciłem ale niby wszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Moim zdaniem 25 tyś. za taka prase warto dać. Za niektóre 550 tki trzeba nieraz dać ok 20 tyś. A 590 jest większa i do tego Jakie wyposażenie siatka, sznurek i rotor. Moim zdaniem bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

chyba tak zrobie bo zależy mi tez na zmiennej komorze (chciałem wcześniej nowego new hollanda na "prow" ale niechcieli mi przyznac na moje 27h - mam jeszcze 10h w dzirżawie ale bez umowy wiec sie nie liczy-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wystarczy przejżeć allegro aby się dowiedzieć, że za JD 590 z tego rocznika i z takim wyposażeniem trzeba zapłacić 10 tyś więcej... nawet śmiem twierdzić, że ta prasa może miec jakąś wadę ukrytą.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

gość miał wczesniej za 20.000 ale miała ponoć kilka łożysk do wymiany - jak się dowiedziałem to juz była sprzedana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

ja mam taką pras od 3 lat i nie narzekami. Zapewne juzkupiłęś sprzecik a przy zakupie trzeba jeszcze srawdzic czy reaguje na zmainy wprowadzone w komputer dotyczące gęstości sznurka bo czesta u niech awarią jest przepalony regulator napięcia w siłowniku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a tak wogóle dobre są te pasówki z jd bo sam się dleikatnie za czymśtakim rozglądama ojciec nei chce słyszeć o pasówce bo pasówki sie palą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

A ja chciałbym się podłączyć pod temat i zadać pytanie tyle tylko , że w sprawie prasy JD 550. Czy jest jakiś punkt w tych prasach po którym można ocenić jak była ona użytkowana (czy ostro dostawała po d***)? Co się najczęściej w nich psuje? Jakieś uwagi ogólne? Gdzie można dostać do nich części?


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Punkt , to na pierwszym miejscu , to pasy , mają one trzy stopnie ( wyglądają jak takie schodki ) , i trzeba patrzeć czy są to orgialne pasy , od wewnętrznej strony mają logo ,,JD" , druga sprawa , to stan łożysk , a najwarzniejsze , to sprzęgło przeciążeniowe , są one w niektórych modelach , bo niekiedy są montowane na przekaźniku ( potocznie wałku ) a co do ferdka , to u nas w okolicy jest 5 JD , i są sipmy , i claasy walcowe , to jeszcze nigdy nie spaliła się żadna , jedyna co wiem , to mascar , ale to 5 km ode mnie , a z tego co wiem , to claasy , lubią się palić , ale napewno nie palą się od pasów :lol: . A czy dobre , to świadczy o tym popyt na te praski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferma    0

Napiszcie jak jest z częściami do tych prasy John Deere , 550 > , czy są droższe od innych pras czy są zamienniki np. na łożyska , gdzie na południu Polski są sklepy z tymi częściami , Dzienki za odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Części można dostać spokojnie w internecie , i wślą ci pocztą , a jakość idzie w parze z ceną , więc nie połaca się kupować zamienników , bo nie są to ta wielkie różnice , a jakość dużo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

http://www.wika.com.pl/a/katalogi.html - oni mają zamienniki , podajesz dokładne wymiary jak ci się rozsypie , i masz :)

 

http://www.albeco.com.pl/?i=magazyn&na...&symbol=207 - oni sprowadzają takowe łożyska , ale orginalne

 

A tak po drugie , to jak my szukaliśmy łożysk , to symbol w gogle , i sobie szukasz , a jak chcesz odpowiedniki , szukasz firm prowadzącyhc handel łożyskami , podajesz wymiary i napewno coś ci znajdą :) Szukajta a znajdzieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1990    0

panowie mam ogromna prosbe jak by ktos mógł mi wyslac katalog czesci do jd590 na maila marcinnowakowski@vp.pl z góry wielkie dziekuje

a mam jeszcze pytanie nie wiecie ile moze kosztowac siłownik elektryczny do załaczania napedy podawania siatki przy 590 bo mam na oku nie droga prase tylko nie ma tego siłownika przy nozu od siatki.

Edytowano przez marcin1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jakie jest zapotrzebowanie takiej prasy z rotorem i nożami ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem JD 590 z 1999 r. tylko bez siatki w bardzo ładnym stanie handlarz za 30 000 zł oddawał.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja ogladałem 580 stan ładny siatka 99 rok za 33,5 a dziś 590 też siatka szerokie kapcie ale skorodowane klapy za 31 2000 rok obie bez rotora


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Jaka jest różnica pomiędzy JD 590 a JD 580 i co sadzicie o Jd 580 rotor noże siatka jak się takie prasy sprawują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek1234    0

witam panowie mam problem JD 590 nie chce automatycznie odcinac siatki. czy ktos jest w stanie mi podpowiedziec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

pisz na PW... postaram Ci się pomóc.

Na początek napisz jak wygląda proces owijania. po puszczeniu siatki z automatu co się dzieje dalej

Wiesz jak Sprawdzic w Service Mode działanie siłownika do siatki, ile owinieć siatką, stan noża

 

Edit

Jeszcze napisz jaki masz sterownik

Mam JD od tego sezonu, ale chaiłem się zapoznać z działaniem aby nie mieć wpadek w sezonie

Edytowano przez emtecc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mam problem ze swoja JD 590. Konkretnie chodzi o regulacje wielkości snopka. Dajmy na to , ustawię wielkość snopka na 105 cm, to wychodzi 120 cm, i przez coautomatycznie tworzy się problem z owijaniem siatką, bo komputer daje siatki na 105, i przy ustawieniu 5 owinięc, wychodzi około 3,5. Orientuje się ktoś gdzie mozna to uregulować i w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj