Polecane posty

morfi81    30

nie kupuj prasy bez rotora do sianokiszonki bo będziesz wolno musiał prasować i może się zapychać przy większym pokosie lub kupach na końcu wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie napisał że ma rotor i widać na zdjęciu że jest wciągnięty podbierak pod prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ktoś napisał kiedyś że do 30tyś można kupić ładną prasę ja szukam już z 3miesiącę i nic nie mogę znaleść w tych pieniądzach nawet za 35tyś nie ma za wielkiego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Długo ale można szukać długo a pierwsza co się oglądało może być najlepsza. U mnie nie ma dużo prasowania bo gdzieś max 500 rocznie wszystkiego po trochu. Szkoda że nic nie wiadomo kiedy ruszy PROW bo jak by ruszył w tym roku to bym poczekał jeszcze ten sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

tylko na ten prow dostaną duże gospodarstwa ze względu na większą liczbę punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubKoch    0

Witam Panowie(Panie) . Jestem Nowy bardzo przepraszam jeśli zły dział ale nie chciałem robić zamieszania i zakładać nowy temat. Mam problem z JD590 na sterowniku Belemaster . Na wyświetlaczu pojawia sie samo podświetlanie , żadnych znaczków i cyferek , to samo w serwisowym Menu . Juz nie mam pojęcia sterownik sprawdziłem u znajomego i u niego działa to samo komputer główny co wisi na presie... sianokiszonka schnie a tu d*pa zimna...

 

może macie jakiś pomysł Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, mam pytanie jak wam działa miękki rdzeń w prasie? Po włączeniu opcji na komputerze co dzieje się z ciśnieniem? Pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, jak w waszych prasach podłączony jest zawór? które porty są do siłowników? Jeśli ktoś by mógł to proszę o zrobienie zdjęcia tylnej części zaworu. i na którym przewodzie do ciągnika jest ten zaworek ograniczający ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Prośba do użytkowników pras 580 590 z rotorem. Jak macie ustawiony nóż czyszczący na tym wałku, ile mm od listew na wałku?

post-15597-0-78596200-1406879264_thumb.jpg

Edytowano przez arekpl3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0

Witam, posiadam prasę jd 590 częstym problemem są pękające pasy, czym może to być spowodowane?? jak w tych prasach ustawia się docisk bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mineło sporo czasu od założenia tematu wśród nas jest wielu nowych użytkowników pras John Deere. Myślę nad kupnem jd 580/590 powiedzcie czy to nadal dobry pomysł a może jest inna prasa warta uwagi. Prasowala by około 600 bel rocznie sianokiszoki slomy i pracowała z u-1014.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam, posiadam prasę jd 590 częstym problemem są pękające pasy, czym może to być spowodowane?? jak w tych prasach ustawia się docisk bel?

Docisk bel ustawia sięz przodu tu gdzie est ta półka na zapasową siatkę, tam otwierasz i jest taki zawór, jak go wkręcisz to maks dobija jak wykręcasz to słabiej. A pękaja ci na spinkach czy jak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mam problem z owijaniem siatką, nie naciąga siatki, nie ma chęci jej wciągać a jak wciągnie to widac na belu taką kępe siatki i nie ma regularnej ilości owinięć, co może jej dolegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flox    0

DZIEŃ DOBRY SORKI PANOWIE MAM PROBLEM Z JD Z SIATKĄ PRZY PRASOWANIU POBIERA SIADKĘ RAZEM Z MATERIAŁEM OD POCZĄDKU MRUGA KONTROLKA OTWAREJ KLAPY I BATERJA JAK BY KTOŚ PODPOWIEDZIAŁ BUL BYM WDZIECZNY POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyściłeś wszystkie styki może coś zaśniedziało częsta przyczyna a co do siatki to dobrze Ci ją odcina ? Może nie docina do  końca zostaje dłuższy kawałek i łapie materiał.

 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

mam problem a mianowicie gdy włączam sterownik w pierwszym momencie wyskakuje mi symbol "575C". zaraz póżniej powinienem widziec rozmiar komory tzn jaka jest obecna średnica a poprostu tego nie widac. problem tez jest z ustawieniem ilośći obinięć siatki i czy ewentualnie sznurka i w przypadku sznurka gęstość owinięcia beli. wyjeżdzając z domu wyło wszystko dobrze a po zrobieniu 3 balotów pojawił się właśnie ten problem. prasa JD 590 z rotorem.

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź krańcówki i czujniki później ogólny stan kabli w instalacji, masz na siatkę czy sznurek?

 


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecka    0

Witam kupiłem prase john deere 590 i nie wiem jak podlaczyc komputer do ciągnika. dzięki  za odpowiedzi.

Jestem tu nowy wiec za gapy sory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam spodobała mi się prasaJohn Deere  590 , obecnie mam walcówke i ciągne ją ciągnikiem 73km i niestety ma co robić przy niej , czy te prasy 590 lekko chodzą ? czy   są opcje z rotorami i bez ? , czy mają one zamki na komorze ? czy wszytskie mają komputer :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

A nas jeden ciągnie 550 ursusem c-360 i idzie dobrze a nawet sianokiszonke robi więc nie będziesz miał problemów, zmiennokomorowe idą lżej niż stałe. Prasy są z rotorami albo z podajnikiem widłowym, maja haki, 590 ma jako taki komputer na którym ustawiasz wielkość beli itd. Ja stałem przed dylematem jd 590 rok temu ale decyzja padła na Varianta i chyba był to lepszy wybór widząc w żniwa jak 590 nie radziła sobie z mocno posiekaną słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

A nas jeden ciągnie 550 ursusem c-360 i idzie dobrze a nawet sianokiszonke robi więc nie będziesz miał problemów, zmiennokomorowe idą lżej niż stałe. Prasy są z rotorami albo z podajnikiem widłowym, maja haki, 590 ma jako taki komputer na którym ustawiasz wielkość beli itd. Ja stałem przed dylematem jd 590 rok temu ale decyzja padła na Varianta i chyba był to lepszy wybór widząc w żniwa jak 590 nie radziła sobie z mocno posiekaną słomą

 

A ten komputer jest potrzebny wogule czy nie musi go być wcale :) i co jak sie zjebi* :D ? ja słomy nie prasuje jak już coś to niedużo :) A jak ocenić pasy przy zakupie takiej prasy , jak ma już te złączki na pasach to chyba już nie dobrze :)?  jaki koszt takiego pasa :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak jest komputer to musi być bo ustawiasz na nim wszystkie parametry. Jak się zj**... to się naprawia :) Po pasach widać czy są zjechane mocno czy nie, jak są złączki to wcale nie jest źle, byle były dobre i nie było ich dużo albo co metr np. Ceny pasów są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj