Polecane posty

ppiotr    55

Po lewej stronie prasy jest potencjometr który można ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a jeszcze takie pytanie, jest możliwe zacięcie sie aparatu od siatki ? w sensie czy może dawać nie zależnie od wielkości snopka np 20 metrów siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Czy wy też macie problem z prasowaniem słomy z jęczmienia bardzo suchej i kruchej, bo u czasami się zdarzy że sznurek spadnie z balota z prawej albo z lewej strony i balot się rozwala a zakładki ustawione są na 22, jak ustawię na więcej to przy krawędziach się rozłazi słoma, a i przy wyrzuceniu balota przez prasę sznurek się roztwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dziś ( po 1700 belkach) w mojej 590 nagle przestało odcinać siatkę. Od samego początku miałem pewien problem z zasilaniem, bo podczas podawania siatki i odcinania jej zapalała sie dioda akumulatora na monitorze. Kupiliśmy nowy akumulator i problem nadal podobnie wyglądał, jednak w pracy to nei przeszkadzało. po tym problemie ciahnik od razu pod prostownik jednak to nic nie pomogło.Proces owijania sie rozpoczyna, jednak nóż wraz z hamulcem nie opada przez co siatka ciągle idzie. Gdzie można szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Dziś ( po 1700 belkach) w mojej 590 nagle przestało odcinać siatkę. Od samego początku miałem pewien problem z zasilaniem, bo podczas podawania siatki i odcinania jej zapalała sie dioda akumulatora na monitorze. Kupiliśmy nowy akumulator i problem nadal podobnie wyglądał, jednak w pracy to nei przeszkadzało. po tym problemie ciahnik od razu pod prostownik jednak to nic nie pomogło.Proces owijania sie rozpoczyna, jednak nóż wraz z hamulcem nie opada przez co siatka ciągle idzie. Gdzie można szukać przyczyny?

Wymień kabel którym jest doprowadzony prąd do gniazdka od sterownika na grubszy i problem powinien zniknąć. Piszesz że od początku zapalała się dioda akumulatora więc obecny kabel mógł się już przegrzać i słabo przewodzi prąd a żeby proces owijania przebiegał jak należy musi być odpowiedni przekrój kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jednak okazało się że przyczyna leżała gdzie indziej. w tym tłoczku co jest wysuwany przes silniczek elektryczny, skruszała jedna z podkładek i opiłek ustawił się tak, że silniczek nie mógł pociągnąć tłoka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek4711    0
Napisano (edytowany)

witam pierwszy raz na forum wiec prosze o wyrozumialosc;p

interesuje mnie kupno prasy jd590, ceny zaczynaja sie od 20000 zł jakie sa wady i zalety, jaka jest przepustowosc maszyny z rotorem i bez, czy nie wystepuje problem zapychania sie podbieracza (np. przy slomie), na co zwrocic uwage przy zakupie, ceny i dostepnosc czesci zamiennych, dodam ze mialby to ciagnac u- 1614 prosze o ogolna charakterystyke maszyny pzdr.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ok to ja się wypowiem. kupić taki model prasy w dobrym wydaniu to tak jak znaleźć kopciuszka po pantoflu, dlaczego tak jest ? ano dlatego że 590 to model z zachodnich kołchozów tam prasy nikt nie kupuje by robić nią 50 czy 500 belek rocznie tylko robi ich grube tysiące. Ja szukałem prasy nie zniszczonej ponad rok grubo tak jak Ty ale napewno nie 20 a ponad 30 tysięcy minimum trzeba liczyć. Ja trafiłem na model 582 z 2002 roku 27 tys. bel zrobione zapłaciłem od handlarza 42 koła. Prasa ma rotor i noże oraz siatkępodbieracz 2 m, na szerokich kapciach nie ma centralnego sterowania i co najważniejsze odrzutnika bel(pochylni którą musze dorobić). Dobra prasa stoi kilka dni maksymalnie a tam gdzie się dużo ludzi przewija nawet na lawecie nieraz jest sprzedana. Zapotrzebowanie na moc bardzo małe, prasa nie wymaga dużej mocy ciągnika, jedynie co np. to im większa moc tym szybciej można prasować bo moja prasa waży 3 tony a 590 nieco więcej. Bez rotora a właściwie to noży bo rotor mocy nie zabiera i chodzi cały czas to wystarczy ciagnik o mocy 60 KM. Ja ciągam jd6210 90 KM i co prawda z nożami jeszcze nie pracowałem ale pierwszy pokos będę ciął. 100 KM to jest maksymalnie co potrzeba. Blea 60-155 cm zupełnie wystarczy. Siatka cover edge kupuję tą co zawija boki minimalnie droższa ale naprawdę warto. Co do przepustowości nic się nie zapycha prasa ma niewyobrażalną wcześniej dla mnie przepustowość nie zwalniam nawet zbytnio na kupach slomy po zatrzymaniu kombajnu łyka jak smok. Prasowałem słomę do 15 km/h bo tyle dymał mój ciągnik no i wazne jest to czy jest równe pole. Znajomy ciaga 6430 to słomę prasuje 20 km/h. Uwagę należy zwracać przedwszytskim na

- stan pasów (ilość spinek świadczy o przejściach pasów). dodatkowo jak się przyjzysz na pas i jego ząbki to powinny być 3 schodki na nich (progi) pierwszy próg zuzywa się po 30-35 tysiącach bel z tego co mówił serwisant to już o czymś świadczy.

- najlepiej jakby prasa była nie umyta co graniczy z cudem - ja swoją widzialem nie picowaną i widać wycieki ewntuane.

- stan zębatek i łańcuchów. zębatki często są tak wypracowane że ząbki są jak szpilki cienkie i ostre, łańcuchu powyciagane i nie ma już możliwości i brak jest mozliwości podciganiecia bo skończył się napinacz

- łozyska są 6kątne i często jak złapiesz za koło lub wałek można wyczuć luz

- przewody hydrauliczne czy nie są popekane nie ciekną

- czy nie była przerwana wiązka od komputera, czy nie jest sztukowana

- prasa po włączeniu powinna chodzić cichutko bez zgrzytów, piszczenia, szumów i stuków

- stan podnieracza i palców.

- wejdź wysoko na prasę i zobacz czy nie był gdzieś od góry spawana przedewszytskim na wieszakach komory (zawiasach)

- otwórz komorę zobacz czy nie ma nigdze obtarć np. siłownika o bok prasy - czasem trafiają się krzywe komory co może być najgorsze w tym wszytskim (leca łozyska, belka robiona ze stożka itd. same porblemy, zdarza się to jak urwie się mocowanie silownik akomory)

- po podłączeniu do ciągnika sprawdź liczbę bel ile zrobiła w życiu, na komputerze jest taki przycisk z cyframi 123 jak go klikniesz 5 razy to ostatnia liczba co na wyświetlaczu wyskoczy to suma wszytskich jej bel, przewaznie powyżej 30 000 bel prasy juz są bardzo znisczone w zaleźności jeszcze jak kto dbał i jeździł

 

napisałem co z grubsza, wszytskiego nie prześwietlisz najwazniejsze po wizulanym oglądzie jak już wstępnie się podoba przed kupnem podłączyć pod ciągnik i pod kompa, włączyć WOM i sprawdzić komputer. Czasem wyskakują kody błędów jak są jakieś styczniki zanieczysczone, nie ma na nich przejścia od brudu lub są źle wyregulowane.

ja w swojej prasie regulowałem dwa i jeden czyściłem bo miałem pełno błędow i piszczał sterownik co chwilę ale teraz już jest ok. dziś jak poprasowałem kilkaset bel wiem na co zwrócić uwagę w tej biżuterii i wiem o co w tym wszytskim biega bo jak sam się musiałem nauczyć to najpierw jeździłem w pole z książką.

  • Like 1
  • Thanks 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek4711    0

dzieki za informacje dzisiaj ogladałem 2 sztuki jedna za 32... bez rotora (warta uwagi) a druga z rotorem i ta przeszła już duzo w swoim życiu.... jedno sie potwierdza za dobre trzeba zapłacić;p, pozostaje szukać do sezonu jeszcze troche;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za darmo to można tylko w papę dostać, za 590 obecnie grubo ponad 30 trzeba szykować


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam chciałbym tak z ciekawości zapytać bo słyszałem że Poznaniacy w moich okolicach którzy mają łąki od agencji mieli jakąś JD pasową i ponoć nie mogli ustawić wysokości snopka tylko raz robiło mały a raz duży i żeby to wyregulować to by musieli dokupić jakiś sterownik czy komputer za 7tyś do tej prasy możliwe takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

takie pytanie do znawców: szaro-siwy nalot na pasach o czym świadczy? Już w kilku prasach to widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

dzieki za informacje dzisiaj ogladałem 2 sztuki jedna za 32... bez rotora (warta uwagi) a druga z rotorem i ta przeszła już duzo w swoim życiu.... jedno sie potwierdza za dobre trzeba zapłacić;p, pozostaje szukać do sezonu jeszcze troche;)

Ale warto szukać tej prasy :) U mnie po pierwszym sezonie, 2000 bel 175 cm średnicy zrobiła. Zgniot bardzo dobry, każda belka ważyła u mnie 400 kg średnio, ale zdarzały się i okazy po 450 kg. Powiem Ci tak, nie patrz zbytnio na rok produkcji, ja też szukałem jakiejś 200X rok, a tu się trafiła z 1996 roku, od jakiegoś małego gospodarza, 8 tysięcy bel miała zrobione tylko. Z początku nie wierzyłem, ale jak popatrzyłem na inne prasy które mają po 30 tys to stwierdziłem że ta moja to realny stan. Ja mam bez rotora, chociaż troszkę żałuje. W słomie musisz powoli ruszać, idopiero jak się belka zacznie kręcić to możesz gaz do dechy, a z rotorem nie ma takich problemów :) Zapotrzebowanie na moc na prawde małe, u mnie lata z nią 100 KM , to nie czuje, a wcześniej jak miałem rollant 66 to potrafiła go zadusić. Od kupna włożyłem w nią jakieś 300 zł, bo wymieniłem dwa łożyska, niby jedno było walniete ale dla świetego spokoju drugie też wymieniłem , i kilka palcy do podbieracza wymieniłem :) Ogólnie prasa godna polecenia, wątpie żebym kupił kiedyś prasę innej marki niż John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam chciałbym tak z ciekawości zapytać bo słyszałem że Poznaniacy w moich okolicach którzy mają łąki od agencji mieli jakąś JD pasową i ponoć nie mogli ustawić wysokości snopka tylko raz robiło mały a raz duży i żeby to wyregulować to by musieli dokupić jakiś sterownik czy komputer za 7tyś do tej prasy możliwe takie coś?

albo z nich tacy znawcy albo najlepiej nakupić najdroższych części i potem gadać że prasa do bani. zazwyczaj w takiej sytuacji na sterowniku wyskakuje kod błędu ale bez kodu mogę teraz powiedzieć że jest to wina prawdopodobnie regulacji potencjometru od wielkości beli lub jest on uszkodzony i tyle w temacie. taką regulację przeporwadzi każdy według książki obsługi tam jest opisane co i jak postępować.

szary nalot o niczym nie świadczy może być od słońca i wody wyglaknięte jak stoją prasy pod chmurką, w ostateczności talk


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa87    0

witam,

mam pytanie co do prasy john deere 580.

moze ktos wie lub ma namiary na kogos kto posiada do sprzedania komputer, kontrolera dc 45811.

prosze kogos o szybka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a na allegro nie ma nic ? ze spalonych pras warto poszukać allegro tablica otomoto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)
http://www.agrofoto....john-deere-582/ pomoże ktoś ? Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek911    0

Witam. Moze ktos mi powie do czego sluzy kazdy przycisk na sterowniku w prasie 590 bo kupilem dopiero i nie wiem ktory do czego sluzy. Ajeszcze jedno. Jak ustawic z jaka sila ma zbijac bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niklas    0

Ostatnio stała mi się taka rzecz że w 590 na automatycznym owijaniu siatką tylko załącza owijanie siatką i nie odcina nóż tylko robiłem odcinanie tym przyciskiem od regulacji rolek co przy zakładaniu siatki. Taki mam sterownik BaleMaster Monitor . Czy ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2290    1

Witam serdecznie ostatnio zakupiłem prasę jd 590 97r i mam taki problem ze ostatnia warstwa na beli około 10cm-20cm jest nie ubita a środek jest zbity na kamień i siatka słabo owija bele wcale nie jest naciągnięta na niej tylko nią owinięta prosze o pomoccccc


długo by opowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil321    0

Witam,mam problem z prasą john deere 590,jest ona z siatką i rotorem bez noży,a problem polega na tym że szybciaj podnosi niz opuszcza klape,ewidętnie słychać jak by coś blokowalo doplyw oleju i nie możemy rozgryść co z tym jest nie tak.Prosze o pomoc pilne.

Edytowano przez kamil321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Witam

W niedługim czasi planuje zakup prasy, miałem kupić polską (typu warfama, sipma), ale jak posłuchałem opinii posiadaczy w okolicy, jakie te polskie sprzęty są och i ach (wiecie o czym mówie), odradzili mi to i polecili mi prase JD... Nie mam tam dużo pracy ok. 300-500 bel rocznie.

Znalazłem w internecie takie ogłoszenie http://tablica.pl/oferta/prasa-john-deere-590-592-580-570-550-545-okazja-CID757-ID4c5eh.html#b613bc631d co myślicie o tej prasie, z wyglądu ładnie wygląda. 23 tys. bel na tą prase to dużo czy mało??? Oceńcie ją wiarygodny ten przebieg??? Jak rozumiem po takim przebiegu powinny na pasach być jeszcze 2 schodki/ząbki (zależy jak kto mowi)??? Właściciel zapewnia, że pasy org... Chce zbić troche z ceny, przez telefon gość objecał że 26 tys. zł. do odbioru, ale ja chce jeszcze zejść troche, doradźcie może jakie argumenty podać aby opuścił troche??? Oczywiście moje 80 km da sobie z nią rade??

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam: piotr820 ;)


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Do adam2290 powiec mi przy końcu dobijania balotu zegar na presie spada ci w dół czy nie?

A teraz moje pytanie do was możecie mi powiedzieć jaką max wagę można osiągnąć na balu 120x180 przy obtymalnej mocy ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A co myślicie o tej prasiehttp://otomoto.pl/john-deere-590-A322378.html nie ma go w domu dzisiaj bo bym pojechał obejrzeć z bliska bo mam 15km

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj