Polecane posty

minimetr5    0

590,580,570,590C pracują na tym samym systemie więc powinno działać. Jeśli masz też przystawkę do siatki to sprawdź czy w trybie owijania siatką jest taki sam problem bo w 3 mi znanych przypadkach problemem był przepalony stycznik w komputerze w prasie więc jeśli się wybierasz zabierz też komputer to tylko cztery śruby 6 i te we wtyczkach na klucz 6,5  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

Witam, 

Przyczyną ciągłego wysuwania się siłownika podającego sznurek w mojej prasie John deere 590 jest uszkodzony przycisk na klawiaturze panelu START. Przycisk jest zwarty i dlatego cały czas daje sygnał startu wiązania. Poszukuję kontaktu do dilera, żeby kupić samą przednią pokrywkę panela z klawiaturą. Klawiatura jest z dwóch warstw naklejana na pokrywę i możliwości naprawy nie widzę. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Witam w zeszłym roku kupiłem prasę JD 590 i mam takie pytanie odnośnie pasów, po sezonie 2 spinki były już w połowie zerwane więc postanowiłem je wymienić i mam jakie pytanie wstawiłem nowe spinki co wiązało się z obcięciem pasa o jakieś 3cm czy to bd stanowić problem jeśli będzie o tyle krótszy pas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Jeśli pasy były równe to jeden taki manewr niczemu zbytnio nie przeszkadza ale jeśli już ktoś kiedyś zapomniał dołożyć pasa to będzie problem bo po pierwsze bele mogą być niekształtne a po drugie obciążone są nie równo łożyska. Sprawdzić możesz to szybko bo po zamknięciu klapy i napięciu pasów po uruchomieniu maszyny zatrzymujesz WOM wysiadasz z ciągnika wejdź a koło od prasy i sprawdź czy u góry wszystkie pasy są podobnie napięte.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Witam Panowie. Mam problem z prasa 592, rotor siatka sznurek. Konkretnie, nie mogę otworzyć klapy;/// węże dobrze podłączone, zawór(suwak po lewej od strony pompki centr, smarowania) otwarte, a klapa ani ruszy do góry i do dołu też nie nie chce. Gdzie zajrzeć? co sprawdzić?  czy moze mieć to związek z elektrozaworem do miękkiego rdzenia? wymieniałem na nim cewkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

zmniejsza możliwość poślizgu pasów gdy prasujemy mokrą, bądź bardzo wilgotną trawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98
Aha. Robie sianokiszonki i nie slizgaly mi sie nigdy pasy a nie mam tego napedu. Jeden pas mam dosc zmeczony i potrzebowalbym kupic moze kakis uzywany. Nie wiecie gdzie mozna cos ptzyzwoitego dostac i ile trzeba dac za taki pas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Panowie mam pytanie czy moj ferguson 80 km da rade sobie z prasa JD 590?? prasa bedzie bez rotora. czy szukac mniejszej do niego? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x_adi_x    0

80 km da sb spokojnie radę

Prasa jd 590 na sterowniku ustawiam gęstość sznurka, a aparat wiążący chodzi cały czas tak samo, za szybko przez co daje za mało sznurka na balot. Komputer i sterownik przejrzany i wszystko okej, w czym może być problem. Może trzeba wgrać coś? Proszę o pomoc. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mahado    0

witam. 

mam problem z jd 590 siatka, sznurek.

czasami w trakcie pracy pojawia mi się błąd na ekranie - ikona beli (w zależności siatce/sznurku) oraz znak stop. czasami po dłuższej przerwie znowu jest dobrze.

drugi problem jest z owijaniem siatką. siłownik uruchamia owijanie, ale nie odcina (nie chce się schować). po wyjęciu siłownika i podłączeniu go na krótko pod akumulator działa w obie strony. 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

A ikonka akumulatora nie wyświetla ci się czasem? Jeśli tak to masz za słabe napięcie, sprawdz ładowanie ewentualnie coś na wtyczkach może ci nie łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

A słychać pykanie przekaźnika? W tej skrzynce po prawej stronie w zamkniętej aluminiowej puszce jest układ scalony i tam wlutowane przekaźniki. Przy ręcznym wysuwaniu i wysuwaniu powinno być słychać tam załączanie przekaźnika. Jego oznaczenie to: NDO12/01CD. Są tam 4 o takim oznaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mahado    0

ładowanie jest dobre, ikona akumulatora sie nie pojawia. co do pykania przekaznika to tego nie sprawdzalem.

okazalo sie (po porownaniu do innej belarki jd590), ze moja nie miala czujnika owijania, dlatego silownik nie odcinal siatki. co prawda jeszcze nie sprawdzalem w trakcie pracy ale mysle ze powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mahado    0

przez dłuższy czas prasa chodziła jak ta lala, ale dzisiaj pojawił się znowu problem z owijaniem. siłownik stoi w miejscu, nie wysuwa się i nie podaje siatki.

za każdym razem słychać pykanie przekaźnika, nie ważne czy to przy uruchomieniu sterownika, czy przy jakimkolwiek kliknięciu przycisku.

przy ręcznym owijaniu  - wysuwanie się siłownika jest brak reakcji, przy chowaniu minimalnie się cofnie.

 

powyższy problem dotyczy również i sznurka. siłownik się tylko cofa.

 

tak się zastanawiam czy to problem z prądem, może kabel się gdzieś załamał bądź przepalił? czy problem może być poważniejszy?

dodam, że ta "kostka" przy siłowniku, która ma za zadanie zmieniać "bieg" prądu działa w porządku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

To że słychać pykanie przekaźnika nie musi znaczyć że jest przejście prądu, mogły się styki nadpalić. Tam są 4 takie same: zasilający sterownik w trybie siatki, w trybie sznurka, 3 odpowiada za wysuwanie owijania a 4 a wsuwanie owijania. U mnie tak było ze czasami wsuwanie się zacinało, po rozkręceniu wystarczyło puknąć w ten przekaźnik i działało. W wolnym czasie wylutowałem go i podmieniłem z tym zasilającym w trybie sznurka i od tej pory nie ma problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2013 o 09:39, atomik napisał:

ok to ja się wypowiem. kupić taki model prasy w dobrym wydaniu to tak jak znaleźć kopciuszka po pantoflu, dlaczego tak jest ? ano dlatego że 590 to model z zachodnich kołchozów tam prasy nikt nie kupuje by robić nią 50 czy 500 belek rocznie tylko robi ich grube tysiące. Ja szukałem prasy nie zniszczonej ponad rok grubo tak jak Ty ale napewno nie 20 a ponad 30 tysięcy minimum trzeba liczyć. Ja trafiłem na model 582 z 2002 roku 27 tys. bel zrobione zapłaciłem od handlarza 42 koła. Prasa ma rotor i noże oraz siatkępodbieracz 2 m, na szerokich kapciach nie ma centralnego sterowania i co najważniejsze odrzutnika bel(pochylni którą musze dorobić). Dobra prasa stoi kilka dni maksymalnie a tam gdzie się dużo ludzi przewija nawet na lawecie nieraz jest sprzedana. Zapotrzebowanie na moc bardzo małe, prasa nie wymaga dużej mocy ciągnika, jedynie co np. to im większa moc tym szybciej można prasować bo moja prasa waży 3 tony a 590 nieco więcej. Bez rotora a właściwie to noży bo rotor mocy nie zabiera i chodzi cały czas to wystarczy ciagnik o mocy 60 KM. Ja ciągam jd6210 90 KM i co prawda z nożami jeszcze nie pracowałem ale pierwszy pokos będę ciął. 100 KM to jest maksymalnie co potrzeba. Blea 60-155 cm zupełnie wystarczy. Siatka cover edge kupuję tą co zawija boki minimalnie droższa ale naprawdę warto. Co do przepustowości nic się nie zapycha prasa ma niewyobrażalną wcześniej dla mnie przepustowość nie zwalniam nawet zbytnio na kupach slomy po zatrzymaniu kombajnu łyka jak smok. Prasowałem słomę do 15 km/h bo tyle dymał mój ciągnik no i wazne jest to czy jest równe pole. Znajomy ciaga 6430 to słomę prasuje 20 km/h. Uwagę należy zwracać przedwszytskim na

- stan pasów (ilość spinek świadczy o przejściach pasów). dodatkowo jak się przyjzysz na pas i jego ząbki to powinny być 3 schodki na nich (progi) pierwszy próg zuzywa się po 30-35 tysiącach bel z tego co mówił serwisant to już o czymś świadczy.

- najlepiej jakby prasa była nie umyta co graniczy z cudem - ja swoją widzialem nie picowaną i widać wycieki ewntuane.

- stan zębatek i łańcuchów. zębatki często są tak wypracowane że ząbki są jak szpilki cienkie i ostre, łańcuchu powyciagane i nie ma już możliwości i brak jest mozliwości podciganiecia bo skończył się napinacz

- łozyska są 6kątne i często jak złapiesz za koło lub wałek można wyczuć luz

- przewody hydrauliczne czy nie są popekane nie ciekną

- czy nie była przerwana wiązka od komputera, czy nie jest sztukowana

- prasa po włączeniu powinna chodzić cichutko bez zgrzytów, piszczenia, szumów i stuków

- stan podnieracza i palców.

- wejdź wysoko na prasę i zobacz czy nie był gdzieś od góry spawana przedewszytskim na wieszakach komory (zawiasach)

- otwórz komorę zobacz czy nie ma nigdze obtarć np. siłownika o bok prasy - czasem trafiają się krzywe komory co może być najgorsze w tym wszytskim (leca łozyska, belka robiona ze stożka itd. same porblemy, zdarza się to jak urwie się mocowanie silownik akomory)

- po podłączeniu do ciągnika sprawdź liczbę bel ile zrobiła w życiu, na komputerze jest taki przycisk z cyframi 123 jak go klikniesz 5 razy to ostatnia liczba co na wyświetlaczu wyskoczy to suma wszytskich jej bel, przewaznie powyżej 30 000 bel prasy juz są bardzo znisczone w zaleźności jeszcze jak kto dbał i jeździł

 

napisałem co z grubsza, wszytskiego nie prześwietlisz najwazniejsze po wizulanym oglądzie jak już wstępnie się podoba przed kupnem podłączyć pod ciągnik i pod kompa, włączyć WOM i sprawdzić komputer. Czasem wyskakują kody błędów jak są jakieś styczniki zanieczysczone, nie ma na nich przejścia od brudu lub są źle wyregulowane.

ja w swojej prasie regulowałem dwa i jeden czyściłem bo miałem pełno błędow i piszczał sterownik co chwilę ale teraz już jest ok. dziś jak poprasowałem kilkaset bel wiem na co zwrócić uwagę w tej biżuterii i wiem o co w tym wszytskim biega bo jak sam się musiałem nauczyć to najpierw jeździłem w pole z książką.

cześć widzę kolego że ogarniasz temat. możesz mi powiedzieć jak długo wytrzymują oryginalne zębatki, łańcuchy w prasach 550, 590. ? pytam bo oglądałem prasę niby ma tylko 9000tyś balotów a zębatki trochę zjechane, nie ostre ale już dobrze widać zużycie, na liczniku 9000 bel pasy ładne dp i spince oryginalne, a obok stała druga 24tyś bej a zębatki prawie mało zużyte, pasy w podobnym stanie.  gość mówił że ta z mniejszym przebiegiem to 100% oryginał.

 

Edytowano przez małoroly2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabel    0

czy wie ktoś może co może być przyczyną zatrzymywania się w trakcie owijania ramienia ze sznurkiem?

wygląda to tak że gdy włączy się automatyczne owijanie ramię idzie do końca po czym mniej więcej w połowie zatrzymuje się a nie raz zatrzyma się przed samym końcem tak że nożyk nie odcina sznurka.

w zeszłym roku kupiłem prasę i było wszystko w porządku a teraz co kilka balotów ramię się zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

Po jakimś czasie w prasie ramie od podawania sznurka dochodzi do końca jednej strony i nie chce wracać.Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Jakie macie wartości na wyświetlaczu sterownika przy otwartej klapie bo u mnie jest 100 i bele wychodzą około 10cm większe niż ustawiony i nie wiem w którą stronę ruszyć ten potencjometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj