Polecane posty

DearJohn    32

Witam, mam pytanie odnośnie wałów posiewnych Jacek, czy na lekkiej ziemi klasa IVa-V John Deere 5720 (85KM 4 tony) poradzi sobie z 5m Cambridge'a i jaką średnice wybrać, pytam gdyż producent dość ogólnie podał 86-96 KM a waga w 450mm a 530mm to 500kg różnicy więc na pewno ciągnik inaczej będzie szedł, jeśli są jacyś użytkownicy takich wałów prosiłbym o ciągnik z jaką robią i jak z zapasem mocy??  Z góry dzięki, Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam 6.2 m i 530 i ziemia średnia i ciężka. to 8111 ma co robić po równym jeszcze ujdzie.a z kolei 1212 daje rady. przedni napęd przydaje się bo pod górę 8111 na 18.4r34 lubi grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pop siewie to 360 spokojnie poradzi, ale po orce raczej bardzo dużych problemów nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Lepiej weź większą średnicę, ciągnik będzie miał lżej, my nasze wały ciągamy NH TM140 tylko ze my mamy z włóką do której trzeba +40 km w porównaniu do samych wałów


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Mam 5 metrowe o śr 530mm,ciągam je Johnem 5100M. Twój też spokojnie da rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Posiadam wały 5,2 m ,fi. 50 z firmy agro-faktory (takie same jak z Expomu) i powiem że na równinach zetor 5340(60KM)daje radę bez problemu ale pod górkami ma ciężko,natomiast Fendt 311(110KM) praktycznie ich nie czuje,gleba IV,V i trochę III klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak po równym jak piszą 360 pociągnie ale ja mam góry i wiem co mówię w 1212 mam koła szerokie od 514 i on daje rady bez problemu ale 8111 lubi zamieszać pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj