zetor7341turbo

claas tucano 320 czy new holland tc 5070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Najpierw podajcie argumentację dlaczego Class, bo na pewno jego wydajność nie powala.A nie liczcie że teraz Clas to jestto co było 15 lat temu.

.Tylko że NH TC zrobi z 30-40 % większą wydajność od Classa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up z tą wydajnością to pojechałeś
chodzi o tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

wydajność to myślę że oba mają bardzo podobną wydajność :) Claas będzie droższy w serwisowaniu. Przy NH prędzej naprawisz coś samemu a TC będzie jakieś 80 tyś tańszy więc nad czym to się zastanawiać... :D no ale z drugiej strony Claas to Claas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pogadajcie w właścicielami jak rozczarowali się w  polu z tym modelem Classa.NH zrobi normalnie 12 t/h a Class z 8-9 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Takich tematów było już sporo.Ja osobiście nie żałuję zakupu Claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy ma jednego i drugiego to NH wydajniejszy w zbożach. A do kukurydzy woli clasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

może i NH wydajniejszy ale class na pewno nie ma wydajności 8-9 ton bo tyle to ja bizonem robiłem a 12 to mój mdw 524 z placem w d*pie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

To ja sie wypowiem
Miałem tez problem dwa lata temu czy Classa 320 czy jd w540
Mój wybór ze względu na tatę padł na Classa po pierwszym sezonie byłem zadowolony ale przyszedł drugi sezon wprawy sie nabrało w koszeniu no i chciało by sie pognać go
No i tu sie zdziwiłem bo im bardziej go gnałem to wiecej z tylu leżało 320 ma niedopracowane wytrzasacze i bardzo duzo ziarna leży w slomnie
Przy pszenicy 6-6,5 tony z ha kosiłem 1,1 ha / godz to jest porażka rekordem kosiłem hektar
Znajomy ma nh 5070 i z przykrością to mowie ale objeżdża mnie bez problemu
A odnośnie kukurydzy to u mnie tucano chodzi z 6 rzędowa
przystawka wydajność tez nie powala
I dlatego go sprzedaje po tym sezonie
Na własnym błędzie moge polecić ci New hollanda
Jak chcesz sie jeszcze czegoś dowiedzieć to służę pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

No jasne ze new holland wydajniejszy od claas tucano320-przeciez on ma 1beben. Żeby nie było ze swoje chwale-posiadam claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ma większe obroty ale i sam bęben jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale tucano ma większe obroty bębna i na klawiszach na te widełki

 

 Kto ci takich bzdur nagadał ze większe obroty mają tu jakiekolwiek znaczenie? Jest to wartość w zasadzie zbliżona i każdy kombajn osiąga tą samą prędkość obwodową bębna bo nie kombajn dyktuje tu warunki a zboże. Dla przykładu pszenice w południe każdym jednym kombajnem trzeba kosić na jednej zbliżonej prędkość obwodowej bębna, a to ile na wyświetlaczu pokazuje obrotów bębna jest podyktowane średnicą jego i nie ma to najmniejszego znaczenia. W instrukcji obsługi jest przeliczone i podane jakie ustawienia dla danego kombajnu w konkretnym zbożu, a prędkość obwodową i tak każdy ma zbliżoną.

 

@1cris1 twój wybór był jak by po miedzy VW passatem a oplem astrą. Konkurent dla W540 to ówczesny tucano 420. Tucano 320 jest o klasę wydajnościową niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Ja też miełem dylemat czy tucano czy nh. Wybrałem nh i to tego mniejszego bo 5.70 i nie żałuje bo wydajności napewno nie mam mniejszej od tucano a spalanie nie przekracza 15 l/h. Spytaj użytkowników tucano ile im pali na godz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi TC 5060 przez 3 sezony palił 18 l w tamtym spadł do 14-15 l/ha. W pszenicy.  Po przekroczeniu 300 godzin spalanie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z tym spalaniem nh to bardzo różnie bywa, wiele osób narzeka, ze 5050 170km spala 17-20l/h więc na tak mały kombajn to wysokie spalanie.

5070/5.80 210km ma podobne spalanie.

U mnie tucano 245km 17-19l/h.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez taki sam czas koszenia tego samego zboża na tym samym polu tucano 420 więcej wypił od JD W540. Oba były pod korek zatankowane gdy wjeżdżały na pole i na koniec lałem do pełna. Sam sprawdziłem na podstawie JD i classa. Oraz słyszałem nie jedno krotnie, że pod względem spalania to class najwięcej pali za nim jest JD a najmniej HN. NH też ma silniki z ciężarówek (nie wiek które konkretnie modele kombajnów czy sieczkarni) ale właśnie w testach ciężarówek właśnie te ciężarówki z tymi silniki zdobywają medale za niskie spalane. Może nie cieszą się najlepszą sławą z innych względów ale ponoć spalanie mają małe te ciężarówki wyposażone w te silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj