Skocz do zawartości
John6140r

zbiornik na gnojowice czy pod rusztami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
John6140r    2

witam. znajomy prosił mnie o pomoc bo nie ma konta na Af, więc zamierza modernizowac tuczarnie bo ma na ściółce, będzie ruszt i planuje dobudowac dalszą część budynku. suma sumarum chce tam mieć hm coś 800 sztuk na rzut. No i miał już spotkania z projektantem i mu zaproponował rozwiązanie takie że pełny ruszt, (kojce po 60 sztuk chyba ) i 80 cm kanału pod rusztami i zrobić przepompownie i zbiornik na zewnątrz. jeśli dobrze pamiętam ten zbiornik by pomiescil 680m3 cieczy. i co wy na to na takie rozwiazanie ? a i ma być mieszadło pod rusztami. kazał zapytać czy to dobry pomysł ? czy lepiej robić na 2,5 m -3 m wanny i wylać to po rzucie ? a jakby były te 80 cm pod rusztami i by się spuszczalo podczas tuczu jakby to było ze zdrowotnościa trzody ? bo ktoś mówił że jak się ruszy gowno i świnie w oborze to chorują. natomiast projektant twierdzi że te 80 cm będzie lepsze dla zdrowia rucznikow. priorytet to zdrowie zwierząt. zaznaczam że chce budować te obiekty z kasy z uni czy coś takiego i podobno spore zwroty będą. odnośnie wnetrzna, wygrodzenie lepsze z plastiku czy z bloczka ? dezynfekcja? będą tubomaty, ogólnie wyposażenie z wesstron. odnośnie wentylacji to nie pamietam, to może coś od siebie dopowiedzcie, aa i jeszcze projektant zaproponował mu zrobić takie pełne kojce, nie wiem sektory, takie zabudowane od góry do dołu, co o tym myślicie ? on od razu odmówił, ale kazał dopytać czy to ktoś takie coś ma. i to chyba tyle co zapamiętałem. z góry dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam.

Mam kanały 75 cm i jest spuszczane w ciągu tuczu świne  nie chorują jak masz dobrą wentylację to wszystko będzie ok . co do sektorów to swój budynek  podzieliłem plastikowymi ścianami gr. 5 cm  fajne rozwiązanie i łatwo się  myje a co do wygrodzeń bierz plastikowe z słupkami w pełnej nierdzwce bo ocynk  zaraz złazi  sam zastanawiałem sie nad tą firmą ale ostatecznie wybrałem Hodowcę lepsze wyposażenie w podobnej cenie nawet paszociągi mam w pełnej nierdzewce . 

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

karolusw22    5

Ja jestem w fazie pozwoleń, i plan mam taki by zrobić kanały pod rusztami na 1,8m głębokości, zapewni to pojemność na 2 cykle, więc na pół roku, bez żadnych przepompowni, bo to tylko więcej elementów do awaryjności, im mniej tym lepiej, a w chlewni wiadomo jakie są warunki, nie wspominając o agresywności gnojowicy.

w razie pytań -> priv

RafaSadowski

swój budynek  podzieliłem plastikowymi ścianami gr. 5 cm  fajne rozwiązanie i łatwo się  myje a co do wygrodzeń bierz plastikowe z słupkami w pełnej nierdzwce bo ocynk  zaraz złazi  sam zastanawiałem sie nad tą firmą ale ostatecznie wybrałem Hodowcę lepsze wyposażenie w podobnej cenie nawet paszociągi mam w pełnej nierdzewce . 

Też początkowo planowałem takie rozwiązanie, ale jest kilka "ale"

luzowanie się śrub od słupków, nie wierzę, że nie będzie to następować, a dokręcenie takiej śrubki to jest chyba jednak problem bo trzeba przytrzymać z drugiej strony kluczem,

cena takiego rozwiązania- na tuczarnię 600 szt wyliczyli chyba koło 40 tys zł....

zgadzam się, że zaletą jest utrzymanie higieny,  i estetyka, chyba że potraficie mnie przekonać by mimo wszystko postawić na takie rozwiązanie,

Jeszcze jedno, jakie automaty paszowe polecacie na kojce około 40 sztuk, najlepiej ze zraszaczami? te lejowe sprawdzają się? ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z nimi? jakiej firmy najlepiej?

Jeśli chodzi o Wesstron, to szczerze mówiąc mam 2 paszociągi od nich, sama jakość prefabrykatów jest ok, ale serwis i montażyści - pożal się Boże! nie polecam, nie wiem jak oni chcą zdobyć europejski rynek...

podczas montażu 2 paszociągu pomylili się i zapakowali nie odpowiedni hopper, ekipa montażowa tak dospawała łożysko, że tylko czekam aż skończy się gwarancja by to poprawić, pomimo że spawaczem okrętowym nie jestem, ale zero profesjonalizmu z ich strony, 

po zamontowaniu paszociągu dostałem od nich telefon że : UWAGA: "Montażyści musieli rozciągać kable do zasilania silnika a to nie jest wliczone w cene i muszę dopłacić 200 czy ileś tam złotych za usługe montażu"  załamałem się.... w takim razie już nie wiem co oznacza MONTAŻ w ich wykonaniu

Wiadomość z agroFakt.pl

no a te kable musisz kupić  sam przedstawiciel mi to mówił   na przepompownie nie narzekam  jest bezawaryjna  a deski sie nie rozkręcą bo są na nakrętki samozabezpieczające 

osobiście mam turbomaty Blue hox od roxela  straty paszy bardzo niskie mam wersje dla tucznika i warchlaka jakość powala  miska z polimerobetonu ma troszkę zakamarków które trudniej mujką wymyć ale straty paszy na bardzo niskim poziomie   z hodowcą sie dogadasz przedstawiciel super gość a kable masz wliczone w cenę . ukrytych kosztów zero jeszcze na koniec rozliczenie wyszło 12tys mniej to domówiliśmy linię z stali nierdzewnej do mycia  jedyne co troszeczkę przeszkadza to dość odległe terminy realizacji ponieważ firma ma masę pracy .    

Mój kanał na YT

wl_master    7

z tubamatami sie zgadzam sam na tych pracuje troche sie miske zle myje ale praktycznie nie ma strat paszy na wysokiej misce tylko prosiak musi miec min 25 kg na wejsciu bo właża do misek i spią tam :)

racja też się zdarzyło ;)

Mój kanał na YT

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Roman2
      Gdzie dostać lub jak zrobić mocowania pomiędzy wygrodzeniem, a rusztami betonowymi?
      Dodatkowo, czy znacie firmy, które się tym zajmują w miarę tanio? Da się to zrobić samodzielnie?

• Przez patrykfor
      Witam koledzy którą firmę polecacie do wyposażenia tuczarni   Zootech ,wesstron czy hog slat
    • Przez rafal2511
      Witam Wszystkich

Posiadam oborę przejazdową o wymiarach wewnętrznych 18x8 metrów pośrodku jest korytarz przejazdowy około 2 metrów wiec po bokach zostaje mi miejsca z jednej strony 18x2,9 metra a z drugiej 11x3,3 metra( z tej strony znajdują się dwa pomieszczenia na pozostałych metrach),
      głębokość kojców to około 1 metra. Korytarz można by było trochę zwęzić o jakieś 80 cm. Pod korytarzem jest wykopany kanał lecz nie pamiętam dokładnych wymiarów ale ma coś około 90 cm szerokości i chyba 120 cm głębokości i jest przez całą długość obory. I tu moje pytanie jak by to wyglądało przerobić na ruszta? Wystarczyła by taka głębokość kojców żeby pomieścić gnojowice przez cały rzut i ewentualnie jaki zbiornik musiałbym dobudować? Jaki jest przelicznik metrów który powinien przypadać na jedną sztukę świń( chodzi o duże powyżej 100 kilo). Ile gnojowicy produkuje jedna sztuka? I ile kosztują teraz ruszta? Nowe czy używane? Szukałem trochę o tym i niestety nic nie znalazłem konkretnego (nie wiem może i kiepsko szukałem dlatego nie znalazłem ). Wiec jeśli ktoś posiada taką wiedzę to prosiłbym o porady.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez kot090
      Witam. Jestem na etapie planowania nowej chlewni na 120 loch. Jednym z nurtujących pytań jest sprawa przechowywania gnojowicy.
      Jaki sposób polecacie: budowę oddzielnego zbiornika na gnojowicę czy przechowywanie gnojowicy w głębokich wannach pod chlewnią? Słyszałem o systemie budowy głębokich wanien pod chlewnią, bez mieszadeł, bezpośrednio z których wypompowuje się  gnojowicę szambowozem. 

Jakie są wasze opinie i doświadczenia?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.