Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmer19900    2

Witam Was

Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

 Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
    • Przez alexq5v
      Witam, to mój pierwszy założony temat więc nie denerwujcie się jeżeli coś nie tak robię. Moje pytania odnośnie tematu to czy ktoś budował taka chłodnie, czy jest ona droższa od tej w technologi tradycyjnej, jakie są plusy, minusy ogólnie jak najwięcej informacji związanych z taką budową i mniej więcej jakie wychodzą koszta przy stawianiu takiego budynku. Ja planuję budowę chłodni o wymiarach ok. 11x16x8 gdzie pojemność komory to ok 100ton.
    • Przez Stefannn
      Witam.Przymierzamy się do budowy przechowalni na warzywa z płyty warstwowej kladzionej na konstrukcje stalową.Płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym 100mm,to wydatek ok.60-80zł/m2 oczywiście mówimy o płycie I gatunku.Płyta II gatunku o tych samych parametrach kosztuje ok.36zł/m2 a jedyne czym się różnią to ich długość.Moje pytanie brzmi czy nie ma jakiś problemów w obkladaniu konstrukcji takimi 1-1,5m kawałkami.Na 1000m2 jest to dość duża oszczędność.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj