agromichal

Ursus 902 napęd od Fendt 308 lsa

Polecane posty

agromichal    118

Witam, posiadam Ursusa 902 i chciałby założyć do niego napęd z fendta 308 lsa 90r przymocowanie mostu do ramy to nie problem, ale sprawy komplikuja się jeśli chodzi o zegranie przodu z tylem. Na przod chciałbym założyć koła z c360 28 cali a na tył 38 cali. I teraz pojawia się pytanie jakie tryby dobrać tak żeby to się ładnie zgrało, liczę na wasza pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

kolego, pytanie czy to się opłaca, policz wszystko sobie, może ci wyjdzie lepiej sprzedać ursusa, ten post od fendta i kupić ursusa 914 np? chciałem tak też kiedyś, ale jeśli mam dać 12 tys za przód, to wolę sprzedać ciągnik, dołożyć 12 tys i mieć gotowy 914


no tym bardziej że jak piszesz że felgi nowe kupić, to i opony, a to się robi bardzo kosztowna inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

On się nie pyta czy się to opłaca, tylko jak ma to spasować. W tym celu należy obliczyć obwód toczny tylnych kół i przełożenia napędu, wtedy wyjdzie jaki obwód przednich będzie potrzebny. Albo inaczej, obliczyć obwody kół i ich prędkości liniowe i wyjdzie jakie będzie potrzebne przełożenie. Wtedy wystarczy dobrać koła zębate żeby prędkość przodu była 5% większa od tyłu i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

super, tylko mówię że po co się męczyć i niepotrzebnie pakować kasę skoro efekt będzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

Mamy 902 po kapitalnym remoncie i komplety most od fendta, wiec jak ma leżeć to wolałbym go wykorzystać a zawsze to mały wesprze fendty w jakiś pracach. Nadal nie mam pojęcia jakie koła zębate dobrać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Między kołami przednimi a tylnymi, do tego potrzebne jest jeszcze przełożenie w mechanizmie różnicowym w przednim moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Prościej to można by policzyć ile obrotów wałka ataku (w przednim moście) przypada na jeden obrót koła i potem tak samo ile w oryginalnym napędzie od ursusa. dało by to obraz czy jest różnica i ewentualnie jaka. Z tego już by można wyliczyć potrzebne przełożenie i dobrać tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu już nie chodzi o metodę, bo wszyscy poza autorem wiemy jak to zrobić. Trzeba tylko jakoś prosto wytłumaczyć jak ma się do tego zabrać, bo metodą prób i błędów do niczego nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118
Napisano (edytowany)

Czyli tak . Przedni most to 6 obrotó wałka = 1 obrót piasty

Tylni to 25,1 obrota = 1 obrót piasty. jakie by trzeba było dobrać koła zębate żeby zegrać tył ( 34cale : 5 800 cm obwodu ) przód ( 24 cali : 3 930 cm )

Prosze o pomoc

Edytowano przez agromichal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj