Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petrus87    6

U siebie planuję 2l Boxera + 0,1l Legato i 8g Gleanu na 1ha. Tam gdzie dawało sie popryskać na jesień to wiosną miejscami nie trzeba bylo w ogole pryskać a miotly nie było w ogole. Jak znajde do kupienia to jeszcze sprobuje samego Boxera evo. Ciekawi mnie jak zadziała.

Wiadomość z agroFakt.pl

piteroo    1

ja w tamtym roku stasowałem bizona i zależnie od pola na niektórych kawałkach sporadycznie była miotła a na niektórych pszenicy nie było widać

Uziu92    1520

czyli przereklamowany, albo kolego zrobiłeś błąd w oprysku.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

metrax12    13

piteroo

Potwierdzam, Bizon to lipa (nie wielka, ale jednak), nie ma co porównywać w zwalczaniu miotły do np. Experta.

warchest    47

piteroo

Potwierdzam, Bizon to lipa (nie wielka, ale jednak), nie ma co porównywać w zwalczaniu miotły do np. Experta.

a expert srodek dobry jest ? ze scandagry bierzesz czy skad ?

Uziu92    1520

ja mam kupiony expert na kilka hektarów, bedę testował, ale puki co nie da opryskać bo pada.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

machtomi    5

U siebie planuję 2l Boxera + 0,1l Legato i 8g Gleanu na 1ha. Tam gdzie dawało sie popryskać na jesień to wiosną miejscami nie trzeba bylo w ogole pryskać a miotly nie było w ogole. Jak znajde do kupienia to jeszcze sprobuje samego Boxera evo. Ciekawi mnie jak zadziała.

mam pytanie w jakim celu się dodaje tak mała dawkę legato?

U siebie planuje tylko 2l boxera a na wiosnę Galaper  0,5l

master20002    157

Panowie a co polecicie na oprysk jesienny w pszenicy i pszenżycie na polach gdzie za rok mają być buraki cukrowe?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Daro844    3

mam pytanie w jakim celu się dodaje tak mała dawkę legato?

U siebie planuje tylko 2l boxera a na wiosnę Galaper  0,5l

By podbić działanie na dwuliścienne bo sam Boxer w dawce 2l to trochę za mało moim zdaniem na nie. Na miotłę się sprawdzi ale taki dodatek legato tylko pomoże.

qba333    9

A u mnie w tamtym roku sam ekxpert met na jednym polu przepuścił chabra trochę i przytulie ale tam jest duża presja a na drugi trochę miotły wiec co by dodać żeby go wzmocnić? I najlepiej bez gleanu bo ostatnio stosowany był.

Uziu92    1520

to moze kolego legato dodaj czyli DDF, koledzy tu pisali żeby na 1 ha dać tak od 0,1 do 0,12 litra.

Kupię opony 480/65/R28

metrax12    13

a expert srodek dobry jest ? ze scandagry bierzesz czy skad ?

Na miotłę u mnie się sprawdza, stosuję już kilka lat. Co do dwuliściennych, nie ukrywam, sam Expert nie poradzi sobie skutecznie z chociażby samosiewami rzepaku, przytulią, fiołkiem, chabrem nawet w mieszaninie z 0,1l DFF (zniszczy tylko fiołka z tego grona i ograniczy mocno pozostałe chwasty z tego grona. Cenowo jest to według mnie najlepsze rozwiązanie, bo stosując nawet sam Expert (ewentualnie z DFF) i na wiosnę poprawkę na dwuliścienne, to wyjdzie niewiele drożej lub podobnie do Bizona.

knoro93    171

Na miotłę u mnie się sprawdza, stosuję już kilka lat. Co do dwuliściennych, nie ukrywam, sam Expert nie poradzi sobie skutecznie z chociażby samosiewami rzepaku, przytulią, fiołkiem, chabrem nawet w mieszaninie z 0,1l DFF (zniszczy tylko fiołka z tego grona i ograniczy mocno pozostałe chwasty z tego grona. Cenowo jest to według mnie najlepsze rozwiązanie, bo stosując nawet sam Expert (ewentualnie z DFF) i na wiosnę poprawkę na dwuliścienne, to wyjdzie niewiele drożej lub podobnie do Bizona.

Kolego a robileś mieszanke expert 0.3 kg + 0,15 dff + 4 g glean? Zamierzam zastosować taką mieszanke i wydaje mi sie że powinno obejść się bez poprawek wiosną? 

Uziu92    1520

ja taką mieszankę dawałem na 1 listek.

Kupię opony 480/65/R28

major_89    35

Do Experta 300 h / ha dodaj na przytulie Diflufenikanu 0,2- 0,3 a samosiewy rzepaku metsulfuronu jakiegoś lub Glean 8 g i po temacie. 

Chlorotoluron też można 1,0 - 1,2 litra ale jak problem z przytulio i rzepakiem  szczególnie już takim podrośniętym  to dużo nie pomorze 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.