Skocz do zawartości

Polecane posty

tobago    6

Zauważyłem że po ostatnich mocnych deszczach zaczynają sie pojawiać siewki chwastów. Pszenica jest w fazie 1-2 kolanka. Nie wiem czy zaprzątać sobie nimi głowę czy zostaną one zagłuszone przez pszenicę.

Wiadomość z agroFakt.pl

pasiu66    17

Właśnie u mnie też się pojawiły. Przytulia jak była tak jest, pryskałem aminopielikiem i mi chyba ją przepuścił myślę dać teraz attribut + mustang ale nie wiem czy nie za późno ...?

gwozd    101

Trochę dziwne że amonopielik d 450 SL puścił przytulie. Może było bardzo duża, chociaż wydaje mi się że jakiś czas temu przytulia była w średniowraliwych. Też mam na polu bardzo dużo przytuli i jęczmień jary pryskam aminopielikiem tercet 500 SL i pięknie wszystko czyści.

Mustangiem można do drugiego kolanka

Tomek90    196

U mnie też Aminopielik przepuścił przytulie i poprawka jak kłosy były w pszenicy grodylem. Poprostu chyba za duża już była.

gwozd    101

Dziś sprawdzałem w pszenicy po lancecie zostały marne resztki przytuli i innych chwastów, martwe resztki przy samej ziemi. W jęczmieniu jarym chwastów dużo, jak zwykle :wacko: pamiętam że po herbicydach typu lintur, mustang huzar te zwykłe i Atlantis nie byłem zbyt zadowolony. Teraz muszę kupić aminopielik tercet. W przyszłym roku zmiana herbicydów, nie będę czekać aż zaczną przepuszczać chwasty.

chwastox turbo przytulie ma w średnio wrażliwych więc mógł zostawić trochę przytuli

pasiu66    17

Ja też pryskam od 3-4 lat mustangiem i nie było problemów. W tym roku chciałem zaoszczędzić i zastosowałem aminopielik i teraz mam za swoje. Z herbicydów mogę wam jeszcze polecić sekator bardzo dobry środek na dwuliścienne.

gwozd    101

Jaki aminopielik na jakie chwasty?

sekator w przyszłym roku będzie pewnie w jęczmieniu jarym

kissmy...    57

co mogę teraz zrobić z chabrem i owsem głuchym? boję się męczyć pszenicę i zabieg opóźnia mi się coraz bardziej, ryzykować z pumą i granstarem?

pasiu66    17

Na granstar jest za późno. Na chabra możesz dać np. Mustang 306SE.

marcinus    2

Pryskałem dzisiaj pszenice jarą mustangiem forte i po trzech godzinach spadł deszcz czy nie zaszkodzi ?

kissmy...    57

dałem granstar ostatecznie, ale wskażcie mi proszę (praktycy) dlaczego pakiet galaper + galmet ma inną skuteczność według dystrybutora (znacznie szerszą) a inną według etykiety?

leonardo111    32

Pryskaliście może attribut+mustang + lontrel , attribut z mustangiem można mustang z lontrelem też a te 3 naraz ???

Brak rejestracji, to wszystko kosztuje.

Dokładnie. rejestracja na pszenicę a w ulotce opis że jest stosowany do wszystkich gatunków zbóż. Legalnie i zgodnie z prawem informują o możliwym zastosowaniu preparatu. Takie "puszczanie oczka" do klienta.

kissmy...    57

Brak rejestracji, to wszystko kosztuje.

ale to chyba nie tędy droga, jeśli prawie codziennie widzę reklamę tego pakietu w tv to raczej jestem daleki od snucia przypuszczeń, iż przyoszczędzili na rejestracji, dlatego też tego środka nie będę stosował niezgodnie z etykietą, szczególnie dlatego, że inne środki z tą samą substancją mają identyczny zakres działania

milanreal1    290

Reklama w tv wychodzi taniej niż wykupienie rejestracji więc to logiczne że najpierw szukają klienta żeby następnie kupić rejestrację.

Alamo    889

Cześć.Czym zwalczyć głuchy owies w pszenicy jarej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.