Skocz do zawartości

Polecane posty

benek79    13
Actribot czy Attribut?

Dodatek do Atlantisu,moze sie pomyliłem tyle tych srodków ze mozna cos przekrecic.

riki    1

a czy z opryskiem na chwasty stosujecie odrazu antywylegacz np. stabilan 760

Wiadomość z agroFakt.pl

Bodzio110    3
Dodatek do Atlantisu,moze sie pomyliłem tyle tych srodków ze mozna cos przekrecic.

Sorki że się czepiam, ale to istotnie było bo Attribut to herbicyd, a Tobie chodziło o adiuwant do Atlantisu. Juz skumałem teraz.

lukotek    3
Juz podaje:

Sekator0,1

Faktor0,5

Atlantis130g

Actribot0,7

Cena to 97zł , jesli ktos kupi ta mieszanine taniej to dajcie znac!!!

dzięki

ta cena to przy ilości na jaki areał??? bo u mnie to wychodzi jakieś 95PLN

zorak    2

łączy ktoś glin z alisterem ?? jesli tak to jakie są wasze opinie ??

Ferdek07    62

sąsiad wczoraj chciał żebym mu opryskał pszenice roudupem w połowie dawki bo jego zdaniem zabije chwasty a nie ruszy pszenicy :P B) :P

zuczek015    2

Ferdek07.

widzę że masz sąsiada fachowca!

Co do Alisteru + Glin stosowałem rok temu chabry mi zostały !

w tym roku Alister + Granstar na jesieni było czysto teraz gdzie nie gdzie pojawiła się przytulia na glinach , ale zima była ciepła !

benek79    13
dzięki

ta cena to przy ilości na jaki areał??? bo u mnie to wychodzi jakieś 95PLN

28 ha a u ciebie??? Skad masz ta cene(jaki sklep)

lukotek    3
28 ha a u ciebie??? Skad masz ta cene(jaki sklep)

wiesz my kupujemy w kilka osób w tym roku braliśmy na 50ha i taka cena wyszła -prywaciarz taką niską oferuje

lukotek    3
@lukotek stosowaliscie to juz wczesniej???

nie ale w porównaniu do HUZAR PAK to cena jest atrakcyjna i padła taka propozycja ze strony dystrybutora na tę mieszaninę!

Vril    1

Ja od paru lat stosuje Mustang 0,5 l + pół dawki Apyrosu i nie mam problemu z żadnym zielskiem :P

benek79    13
ja wtym roku kupilem Mustang +Protugen mysle ze efekt bedzie zadawalajacy.

Mysle ze wszystkie Protugeny nie sa tak sakuteczne jak Atlantis!!!

Stasek    0

2.5 litra portuganu +0.6 mustanga na hektar :P i masz po problemach wg mnie to najlepsze z najtańszych

Bodzio110    3
2.5 litra portuganu +0.6 mustanga na hektar :P i masz po problemach wg mnie to najlepsze z najtańszych

Ja dawałem Atlantis na większość i kontrolnie Jakiś IPU np Protugan i efekt podobny za mniejsza cenę przy IPU. Fakt jednak jest taki że Atlantis załatwi miotłę w każdej jej fazie. Ale w tym roku pójdzie IPU.

Dodając coś do kwestii Mustanga to niestety nie opanował fiołka, który przed żniwami odbił. Mam nadzieję, że w tym roku da sobie radę, bo z fiołkiem ciężko u mnie. Zaczekam za ciepełkiem to efekt powinien być osiągnięty.

benek79    13
Ja dawałem Atlantis na większość i kontrolnie Jakiś IPU np Protugan i efekt podobny za mniejsza cenę przy IPU. Fakt jednak jest taki że Atlantis załatwi miotłę w każdej jej fazie. Ale w tym roku pójdzie IPU.

Dodając coś do kwestii Mustanga to niestety nie opanował fiołka, który przed żniwami odbił. Mam nadzieję, że w tym roku da sobie radę, bo z fiołkiem ciężko u mnie. Zaczekam za ciepełkiem to efekt powinien być osiągnięty.

I to własnie jest minus Mustanga!!!

lukotek    3

plusem dla Atlantisa jest jeszcze to że załatwi owies głuchy!!! co w przypadku innych środków jest problemem - pozostaje tylko PUMA (ok.130PLN/ha) więc z tą oszczędnością to tak nie do końca wychodzi na +

Bodzio110    3

I to własnie jest minus Mustanga!!!

Z Twojej mieszaniny środków to żaden nie jest wrażliwy na fiołka, jedynie są średnio wrażliwe, więc nie wiadomo,

czy skuteczne odnośnie zwalczenia fiołka.

ansu    73

Fiołka zwalcza skutecznie jedynie diflufenikan stosowany na jesieni, chyba nic innego jeszcze nie wymyślono. Mustang stosowany kilka razy powoduje kompensację tego chwastu.

Bodzio110    3
Fiołka zwalcza skutecznie jedynie diflufenikan stosowany na jesieni, chyba nic innego jeszcze nie wymyślono. Mustang stosowany kilka razy powoduje kompensację tego chwastu.

No zwalczyłby jeszcze Lintur, ale ja po pszenicy sieje rzepak i tu jest problem.

Może znasz coś, żeby była szansa opanować tego fiołka bo dostanę z nim FIOŁA :angry:

ansu    73

Lintur to zwalcza fiołka na etykiecie w rzeczywistości to nieznacznie ogranicza jego rozwój. Proponowałbym jeśli można raczej diflufenikan nawet na wiosnę np Legato, Legato Plus, Cougar cy cuś w podobie :P Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo

benek79    13

Moja mieszanina poradzi sobie z fiołkiem bo juz robiłem zabieg w ubiegłym roku.

Lintur nie powinien byc stosowany z Antlantisem a to jak dla mnie jeden z najlepszuch srodków na miotłe a wiec odpada bo po co ryzykowac.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.