Polecane posty

Hubert21    9

Witam posiadam zbiornk na mleko alfa laval 330 litròw posiada ktoś może przelicznik tej miarki centymetrowej na litry

marcin1701    3

przy takiej pojemności to na spokojnie godzinka zabawy i możesz sam zrobić podziałkę. litrowy pojemnik, wlewaj wode i zaznaczaj :)

MKrajes    43

Do zbiornika powinna być dodana tabela z której przeliczasz przy czym tabela tyczy się konkretnego zbiornika i powinna zawierać jego nr seryjny jak dobrze pamiętam. Aby odczyt nie był błędny zbiornik musi być odpowiednio wypoziomowany. Z tego co mi wiadomo od 2001 czy 2002 zaprzestano stosowania listw pomiarowych w zbiornikach De Laval. Poszukaj możesz znaleźć tabele dla twojego modelu jednak odczyt z tabeli "uniwersalnych" może być obarczony pewnym błędem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Witek2010    33

Podłącze się do tematu. Mam podobny problem tzn. posiadam chłodnię 650 litrów bez miarki a mleko odbierane jest do małej cysterny bez licznika. Sam muszę podawać ilość mleka kierowcy i tutaj jest problem cały.  Zmierzenie mleka jest bardzo uciążliwe , robię to bańką 20 l  ale też łatwo się pomylić , każdą bańkę zapisuje w zeszycie .  

Chciałbym założyć licznik jakiś ale nie mogę takowego odnaleźć.  Nie wiem jaki rozmiar ma rura kranu przy chłodni ? To jest 2 CALE ?

Każdy licznik jest na 1' a dorobienie przejściówki spowoduje, że mleko będzie wolniej leciało i nie wiem co na to pompa która wyciąga mleko ze zbiornika. 

Może miał ktoś podobny przypadek i jest jakieś sensowne wygodniejsze rozwiązanie niż mierzenie mleka tak ręcznie. 

Jeśli nie licznik to myślałem już o pompie jakiejś z licznikiem ale tutaj są tylko gotowe dystrybutory do paliwa za około 300- 500 zł 

Wtedy bym nie musiał podnosić baniek a dodam jeszcze, że mam wysoko chłodnię .  Każde sugestie mile widziane. 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bonex157
      Na stanowiskach, wzdłuż koryt ciagną sie rury okolo 9m, ktore wystaja około 20cm i maja 3 albo 4 dziurki na gorze maja korek drewniany, na pasie 9m jest ich 4 w pewnym momencie jest czwornik i rura idzie w ziemię. Nie wiem do czego moga służyć. Moze ktos wie po co one sa.

• Przez MrPako
      Witam wszystkich

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy środek do zwalczania much w budynkach inwentarskich?

Na rynku jest multum różnego rodzaju preparatów do zwalczania much, drogich i nie zawsze skutecznych... Nie chcę już dalej eksperymentować i wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego proszę Was o pomoc i dobrą radę . Z góry serdecznie dziękuję .

Pozdrawiam
    • Przez Rolnik1230
      Witam 9 lat temu pobudowałem oborę stanowiskową na 40 sztuk dojnych w zeszłym roku do tej obory dostawiłem drugie tyle obory wolnostanowiskowej dla jałówek 
      Jak myślicie lepiej w tej oborze wolnostanowiskowej zrobić 20 stanowisk z jednej strony i doic 60 krów na umięzi czy postawić nową nobore wolnostanowiskową na 65 sztuk dojnych a w starej trzymac same cielaki i jałówki tylko szkoda troche tak duzej i pojemnej obory 
    • Przez marcinus03
      Zastanawiam sie nad budowa obory uwiezowej na ok 30 krow. Jaki moglby byc koszt jej postawienia. Obora mialaby byc uwiezowa na dwa rzedy krow stojacych tylem do siebie a pomiedzy nimi jakis zgarniacz do obornika. Korytarz paszowy z dwoch stron na jaies 4m szerokosci tak zeby zmiescil sie jd serii 5M z turem. Krowy bylyby trzymane na sciolce. Do tego dojarka przewodowa i reszta potrzebnych rzeczy. Ile to wszystko by kosztowalo?? Podajcie swoje propozycje i inne rozwiazania.
    • Przez Rolnik1230
      Witam 9 lat temu pobudowałem oborę stanowiskową na 40 sztuk dojnych w zeszłym roku do tej obory dostawiłem drugie tyle obory wolnostanowiskowej dla jałówek 
      Jak myślicie lepiej w tej oborze wolnostanowiskowej zrobić 20 stanowisk z jednej strony i doic 60 krów na umięzi czy postawić nową nobore wolnostanowiskową na 65 sztuk dojnych a w starej trzymac same cielaki i jałówki tylko szkoda troche tak duzej i pojemnej obory 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.