Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubert21    9

Witam posiadam zbiornk na mleko alfa laval 330 litròw posiada ktoś może przelicznik tej miarki centymetrowej na litry

marcin1701    3

przy takiej pojemności to na spokojnie godzinka zabawy i możesz sam zrobić podziałkę. litrowy pojemnik, wlewaj wode i zaznaczaj :)

MKrajes    22

Do zbiornika powinna być dodana tabela z której przeliczasz przy czym tabela tyczy się konkretnego zbiornika i powinna zawierać jego nr seryjny jak dobrze pamiętam. Aby odczyt nie był błędny zbiornik musi być odpowiednio wypoziomowany. Z tego co mi wiadomo od 2001 czy 2002 zaprzestano stosowania listw pomiarowych w zbiornikach De Laval. Poszukaj możesz znaleźć tabele dla twojego modelu jednak odczyt z tabeli "uniwersalnych" może być obarczony pewnym błędem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Witek2010    32

Podłącze się do tematu. Mam podobny problem tzn. posiadam chłodnię 650 litrów bez miarki a mleko odbierane jest do małej cysterny bez licznika. Sam muszę podawać ilość mleka kierowcy i tutaj jest problem cały.  Zmierzenie mleka jest bardzo uciążliwe , robię to bańką 20 l  ale też łatwo się pomylić , każdą bańkę zapisuje w zeszycie .  

Chciałbym założyć licznik jakiś ale nie mogę takowego odnaleźć.  Nie wiem jaki rozmiar ma rura kranu przy chłodni ? To jest 2 CALE ?

Każdy licznik jest na 1' a dorobienie przejściówki spowoduje, że mleko będzie wolniej leciało i nie wiem co na to pompa która wyciąga mleko ze zbiornika. 

Może miał ktoś podobny przypadek i jest jakieś sensowne wygodniejsze rozwiązanie niż mierzenie mleka tak ręcznie. 

Jeśli nie licznik to myślałem już o pompie jakiejś z licznikiem ale tutaj są tylko gotowe dystrybutory do paliwa za około 300- 500 zł 

Wtedy bym nie musiał podnosić baniek a dodam jeszcze, że mam wysoko chłodnię .  Każde sugestie mile widziane. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się