Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubert21    9

Witam posiadam zbiornk na mleko alfa laval 330 litròw posiada ktoś może przelicznik tej miarki centymetrowej na litry

marcin1701    3

przy takiej pojemności to na spokojnie godzinka zabawy i możesz sam zrobić podziałkę. litrowy pojemnik, wlewaj wode i zaznaczaj :)

MKrajes    36

Do zbiornika powinna być dodana tabela z której przeliczasz przy czym tabela tyczy się konkretnego zbiornika i powinna zawierać jego nr seryjny jak dobrze pamiętam. Aby odczyt nie był błędny zbiornik musi być odpowiednio wypoziomowany. Z tego co mi wiadomo od 2001 czy 2002 zaprzestano stosowania listw pomiarowych w zbiornikach De Laval. Poszukaj możesz znaleźć tabele dla twojego modelu jednak odczyt z tabeli "uniwersalnych" może być obarczony pewnym błędem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Witek2010    32

Podłącze się do tematu. Mam podobny problem tzn. posiadam chłodnię 650 litrów bez miarki a mleko odbierane jest do małej cysterny bez licznika. Sam muszę podawać ilość mleka kierowcy i tutaj jest problem cały.  Zmierzenie mleka jest bardzo uciążliwe , robię to bańką 20 l  ale też łatwo się pomylić , każdą bańkę zapisuje w zeszycie .  

Chciałbym założyć licznik jakiś ale nie mogę takowego odnaleźć.  Nie wiem jaki rozmiar ma rura kranu przy chłodni ? To jest 2 CALE ?

Każdy licznik jest na 1' a dorobienie przejściówki spowoduje, że mleko będzie wolniej leciało i nie wiem co na to pompa która wyciąga mleko ze zbiornika. 

Może miał ktoś podobny przypadek i jest jakieś sensowne wygodniejsze rozwiązanie niż mierzenie mleka tak ręcznie. 

Jeśli nie licznik to myślałem już o pompie jakiejś z licznikiem ale tutaj są tylko gotowe dystrybutory do paliwa za około 300- 500 zł 

Wtedy bym nie musiał podnosić baniek a dodam jeszcze, że mam wysoko chłodnię .  Każde sugestie mile widziane. 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcos
      witam wszystkich forumowiczów. niedługo przejmę gospodarstwo od ojca który przejdzie na RS a sam dostanę premie 75tys i chciałbym te pieniadze zainwestować w nowy budynek na opasy. W planach jest budowa budynku o wymiarach ok. 11x30m tylko nie wiem jakich użyć materiałów do budowy i czy robić budynek ze stropem czy bez. Co o tym sądzicie?? moze ktoś pochwali sie swoimi budynkami? Dodam ze na słomę mam stodołę i strop na słomę byłby raczej nie potrzebny. No to tak zgrubsza wszystko:)
    • Przez Palmiszon
      Cześć ostatnio zacząłem przerabiać starą oborę na wolnostanowiską z korytarzem około 3m i muszę niestety całe żłoby przesunąć aby wszystko miało ręce i nogi i mianowicie :
      Górna krawędź żłobu będzie na około 47 cm względem posadzki (system ściółkowy) i tutaj moje pytanie na jakiej wysokości puścić rurę aby mi nie wyłaziły za te koryta żeby to sensownie było . starczy im z 60 cm ?> 
      Czy mogę mieć problemy z weterynarzem ze względu na to że w jednym budynku będą te mamki i kury  ? kury oddzielne pomieszczenie ale jednak w tym samym budynku .  
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, zastanawiam się z czego postawić oborę dla opasów. Ważne aby materiał był dość tani, ale dobrze spełniał swoją rolę. Wiem, że suporeks odpada ponieważ byki mogą mi ściany wylizać . 
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was w ostatnich latach korzystał z dofinansowania na budowę płyty gnojowej na obszarach OSN ?  Chciałbym się dowiedzieć jak się to odbywa od samego początku. ( np. kiedy są przelewanie pieniądze przed budową czy po, jak są liczone wymiary płyty jakie mają być, czy płytę można wykonać samemu czy musi firma ? itp. )
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.