kamilrolnik18

Na co zwrócić uwage przy zakupie używanej zgrabiarki

Polecane posty

Witam . Od dłuższego czasu oglądam się za kupnem używanej zgrabiarki do sianokiszonki (trawa z lucerna) od szerokości roboczej 3m i więcej do ursusa 360. Będzie to pracować na areale 5 ha  Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej używanej zgrabiarki i jakie polecacie firmy . Mam do wydania nie wiecej niz 4tyś . Byłbym wdzięczny za pomoc : :) pozdrawiam 

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Kupuj Kuhna, tak jak kolega wyżej sprawdzić wałek, poruszać gwiazdą czy się nie kolebie na boki, czy ramiona nie mają luzów i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo myślałem nad firma fella . nie drogie a wygląda na podciwe wykonanie. czyli sprawdzić czy te ramiona nie mają luzu i wom? najlepiej to przed kumplem zobaczyć jak to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

'' kumplem'' ,może niech stanie z boku ;)    dobrze by było gdyby jakiś był,coś doradzi [o ile jest użytkownikiem],stoję przed podobnym dylematem,bo sódemka sporo gubi krótkiego materiału  [równo roześciele,miałeś rządek- nie masz rządka] :huh:  ,a na długom to mażna stać w miejscu i belę udiablić :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak już to tylko po 4 sprężyny, conajmniej 9 ramion (najlepiej 10) i żeby gwiazda miała minimum 3m, nie mylić z szerokością roboczą podawaną na ogłoszeniach bo najczęściej podają  razem z pokosem, pytać ile sama gwiazda ma lub mierzyć samemu na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak mierzyć ta szerokość, odległość jednego ramienia od drugiego po przeciwnej stronie? ostatnio pożyczylem do znajomego classa ponad 2m miał szerokości roboczej i na 4 zębach i powiem że to ładnie wygrabiło, na dodatek zruszyla darń i ładnie w tych miejscach odbijało.

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Całą średnice gwazdy, od ostatniej sprężyny do ostatniej po przeciwnej stronie. 2m to jest nie robota, pewnie jeszcze sztywna wieżyczka była tam jak taka wąska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem . To byla 8 ramienna na waskich kolach . Nie daleko znalazlem taka zgrabiarke firmy fella :

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-fella-ts310d-szerokie-ogumienie-CID757-IDakmL1.html

ładnie to wyglada tylko nie wiem czy na tych 3 sprezynach ladnie zgrabi 

No i jeszcze takie znalazłem:

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-karuzelowa-deuttz-fahrks-1-76-CID757-IDddZSD.html

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-deutz-fahr-CID757-IDczk5w.html

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-claas-ws-310-nie-kuhn-deutz-fahr-fella-potinger-stoll-krone-CID757-IDd0rY3.html#8ef91cb190

 

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Co do sprawdzania przekładni to musi mieć troszeczkę luzu, ale tak żeby był tylko minimalnie wyczuwalny bo może być na chama dociągnięta przekładnia jak ma zęby zużyte lub wyrwane żeby na pokaz działało i sprawdzać pod obciążeniem np. opuścić tak żeby grabiła glebę dokładnie obejrzeć czy nie były świeżo wybijane kołki sprężyste z osi karuzeli u góry oś w ramie i na dole podwozie na osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie otoz ogladalem zgrabiarke deutz 85dn i te ramiona maja lekki luz , facet wymienil takie gumy na ktorych obracaja sie te ramiona i to ma mniejszy luz ale te ramiona sa na takich lozyskach http://allegro.pl/zgrabiarka-deutz-fahr-lozysko-rolkowe-i5968021820.html a chyba powinno byc na tym http://allegro.pl/lozysko-rolkowe-rolka-zgrabiarka-fella-claas-i5212069521.html aby nie mialy te ramiona luzu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jedna firma zakłada rolki, inna łożyska i nie zawsze idzie zastąpić jedno drugim a raczej nigdy bo bieżnia będzie inna więc jak założy łożysko to rolka tam nie podejdzie i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rouzmiem . Obejrzalem 3 zgrabiarki i jednak kupilem ta zgrabiarke http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-deutz-fahr-fella-kuhn-pottinger-CID757-IDdH33n.html z firmy deutz   za 3200zl i jutro po nia jade takze temat uwazam za zamkniety.Napewno dodam zdjęcie zgrabiarki do galerii :) Dziękuje wszystkim za wskazowki w zakupie zgrabiarki :) pozdrawiam

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Za szeroka to ona nie jest, mogłeś już kupić z gwiazdą 3m i czterema sprężynami na ramieniu albo chociaż z większą ilością ramion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi taka wystarczy ,bedzie potrzebna wylacznie aby odgrabic od granicy i zgrabic kawalek laki bo reszte to od razu prasuje bo mam kosiarke ze spuchniaczem to dzien polezy i wjeżdżam a finanse nie pozwalaja na zakup czegos wiekszego bo mysle nad zakupem jeszcze siewnika do kukurydzy (areał 7ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slonikgaming
      Witam, mam problem z zgrabiarka. Im szybciej jade tym coraz mocniej rozwala mi wal wymieniony zostal tryb talerzowy oraz oska glowna z trybem stozkowym. I od tego czasu tak robi i strasznie halasuje jakby tryby przeskakiwaly. Prosze o pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez lukus
      Witam wie może ktoś jak sie nazywa ta część w zgrabiarce ?
    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj