robertrolnik27

Case Farmall 95 U vs New Holland T5.95 vs Steyr Kompakt 4095

Polecane posty

robertrolnik27    226

Wymienione w temacie ciągniki mnie interesują. 
Jeśli chodzi o wyposażenie to 3 pary wyjśc hydraulicznych, EHR, szerokie gumy, rewers elektro to kazdy ma, pół biegi, pneumatyczne siedzenie, klima, obciązniki na tylne koła i radio jakieś, okno w dachu ;)
Jeśli ktoś z Was posiada taki ciągnik lub wie coś na jego temat, zna cene to proszę pisać!
Ciągnik miałby współpracować z turem. 
Cenowo Case pewnie najdroższy a Steyr najtańszy a jak przedstawia się to jakościowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Te ciągniki są identyczne. Jedyna różnica to kolor i nazwa. W wykonaniu i jakości różnic nie ma. Jeśli już go brać, to tam, gdzie jest najtańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Dokładnie jak kolega mówi np. New holland t5 dualcomannd  ma 1 półbieg a electro command 4 różnica między markami tak jak kolega wyżej mówi . To są powiecmy spod "Jednej" stajni jak kolega wyżej mówi , patrz na ceny :) różnica może być trochę w układzie przycisków a tak to wszystko to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Głupoty panowie piszecie, co do case i NH to może i identyczne ale steyr to byłby identyczny ale z farmallem 95c i z NH t4.95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Oglądałem te trzy marki pod koniec roku. Odpowiednikiem farmalla i nh T5 95 jest steyr 4095 Multi a nie Kompakt i z tej trójki to steyr wychodzi najdrożej a nie case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Steyr multi 4095 ma odpowiednika tylko w case a mianowicie farmal 95 u pro, w nh odpowiednika nie ma

 

niebieskim odpowiednikiem kompakta jest t4, a czerwonym farmall c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@qazi Steyr Multi 4095 i Case Farmal 95 U Pro mają identyczne podzespoły. Odpowiednikiem w ofercie NH jest T5 w wersji ElectroCommand z tym że przekładnia i tylny most T5 jest produkcji koncerny CNH a w Steyr i Farmall mamy podzespoły ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@adikpl1 niestety ale u pro i multi nie mają odpowiednika niebieskiego, tak jak niebieski t5 EC nie mo dopowiednika w case i steyr, silniki w tych modelach są takie same ale zupełnie inne skrzynie i wyposażenie nie osiągalne w NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Napisano (edytowany)

Farmall U Pro 95

Przedni TUZ I WOM
Koła tył 480
3 pary hydrauliki tył
Pneumatyka
Gniazdo elektryczne z przodu
Hydraulika 60l/min

Przedstawiciel wyliczył na 199k do niewielkiej negocjacji.

Nh T5 95 w zbliżonej konfiguracji w promocji 225k i to szybko się należy decydować bo w każdej chwili może podrożeć. Naprawdę mistrzów handlowania miałem okazję gościć:D

Na korzyść Case, jakość montażu kabiny, niezależny układ hydrauliki zewnętrznej, skrzynia 32x32 zamiast wyjca-szarpańca EC.

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to wolał bym dołożyć ze 20 tyk i kupić maxxuma, 

większy silnik, sprawdzona skrzynia, hydraulika 113 litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Dokładać po 20k można bez końca bo za każdym kolejnym 20k będzie coś lepszego. Dla mnie Maxxum jest za duży patrząc na to, przy czym ma pracować. Z opryskiwaczem 1000l, rozsiewaczem 1200l, siewnikiem talerzowym 3m 550l Farmall da sobie radę a i w młodym sadzie też będzie pracował. Maxxum już jest do tego za duży. Dla mnie ważne jest dopasowanie sprzętu do potrzeb a nie im większy tym lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do takich rzeczy wybrał bym NH TD (farmal a) będzie ze 30 tys taniej niż te co Ty wymieniłeś, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25
Napisano (edytowany)

a co to przeszkadza, mam takie dwa, jeden 60 konny nosi opryskiwacz 800 litrów hydraulicznie rozkładany i już kilka lat przeżył bez większych awarii 

jest na wąskich oponach (12,4 tył) rozsiewa nawozy, zbiera warzywa, 

przy kopaniu marchewki na wałku eko wychodzi coś około 3 litrów paliwa na godzinę, silnik 4 cylindrowy 3,2 litra na zwykłej pompie 

drugi td95d ciągał swego czasu pługi 4 skibowe obracane, agregat uprawowo siewny 3 metrowy, agregat kombi 4,2 metra, talerzówkę 2,8,

tego trapiły problemy z pompą wtryskową bosha, mimo 2000 motogodzin (nie mylić z godzinami, ma stary licznik) ma jeszcze pierwsze sprzęgło, a ma ładowacz czołowy

moim zdaniem ciągnik jest niezły jak na swoją cenę 

choć przy zmianie nazewnictwa w case z JX na farmal a od razu podrożały o 20%, a nowych rozwiązań konstrukcyjnych jakoś tam nie wprowadzili 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj