Skocz do zawartości

Polecane posty

bambrzwlkp1    19

Witam ostatnio słyszałem że do bydła i trzody jest najlepsze gniecione zboże. I dlatego chciałbym zrobić samemu gniotownik.
Dwa walce napędzane czy jeden? Czy opłaca sie robić czy nie lepiej kupić gotowy?

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

bambrzwlkp1    19

Mi chodzi o gniotownik.... a propo rozni się coś od srutownika walcowego ? Jakoś bardziej mnie ciągnie zrobiç samemu, widziałem walce za 850zł..

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Wiadomość z agroFakt.pl

potrekk    74

w srutowniku jeden walce obracają się z różnymi prędkościami i taka sruta jest preferowana dla świń. dla krów lepsza z gniotownika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marius
      Witam potrzebuje dorobić takie wałki do rozrzutnika 

• Przez cycu99
      Witam mam pytanie ile mogę mieć krów na 30 ha, czy warto mieć na takim areale krowy czy może lepiej opasy z góry dzięki 
    • Przez cycu99
      Witam mam pytanie chce mieć bydło mieć swoje mamki i odsadki zostawiać na opasy mam 30 ha i jak ułożyć proporcje czego ile siać, oraz ile dam rady utrzymać bydła na 30 ha 
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez Zico99
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory głęboka ściółka wolnostanowiskowa na opasy. Wymiary szer 14m długość 34m. Obora dzielona na pół 5,5m stanowisko 3m ganek 5,5 stanowisko Konstrukcyjnie odpowiadał by mi dach jednospadowy ale nwm co wyjdzie taniej. Ma ktoś może podobne wymiary obory? Jaka konstrukcja dachu stal czy drewno? Oczywiście chodzi mi o najtańsze rozwiązanie. Myślałem nad słupami tam gdzie będzie drabina paszowa.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.