Szymon_269

Produkcja prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymon_269    0

Witam mam pytanie do hodowców loch jaki jest koszt wyprodukowania prosiaka 30 kg ze wszystkimi szczepieniami przy dzisiejszych cenach zbóż, koncentratów, mieszanek gotowych przy stadzie ok. 50 loch? mile widziane rozpisanie kosztów nie musi być szczegółowo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

koszt prosiaka zależy od wielu indywidualnych czynników juz kiedyś pare osób pisało o tym ile kosztuje to kazdego u mnie to jest około 160-170 zł tylko ze jak pracuje na własnych paszach, na zakupowych bedzie pewnie koło 20 zł drożej bo mnej wiecej taka jest różnica kosztów pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie  orientujecie się może jaki kosz był by wbudowania i wyposażenia chlewni na ok 60 macior cykl otwarty ?

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon_269    0

ja teraz hoduję duńczyka ale od pewnego czasu widzę że cena ich nie spada poniżej 200 zł dlatego myślę o tym by produkować własne prosiaki tylko nie byłem pewien ile właśnie kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki. A jeszcze jedno czy gdy zakupione dobre loszki zainsyminujemy odpowiednim nasieniem to można otrzymać prosiaki podobne do zachodnich chodzi mi o przyrosty w szczególności?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Panowie  orientujecie się może jaki kosz był by wbudowania i wyposażenia chlewni na ok 60 macior cykl otwarty ?

Liczy się około 10 000zł na jedną lochę. Cena może się wahać +/- 1000zł w zależności od wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Koszt zależy od jakości sprzętu a głównie od zaawansowania technicznego obiektu. Można zrobić sektor na słomie z wentylacją grawitacyjną, a można na rusztach z pełną automatyką i kontrolą fermy. Koszt liczy się na stanowisko, nie na lochę szczególnie na porodówce. Tak się wydaje ale koszty są spore nawet budując "metodą gospodarczą" gdyż potrzeba budynku na sektor loch, drugiego na sektor porodowy oraz kolejny na odchowalnię do tego jakieś ogrzewanie, coś na gnojowicę itp

 

Mój dalszy sąsiad ma w cykl otwartym bodajże 70 loch to nikt nie chce od niego kupić, gdyż ma za małe partie prosiąt z tak małej liczby loch. Dodatkowo obecnie są olbrzymie problemy ze sprzedażą prosiaka.

 

Do Szymon_269 - przy dobrze dobranej genetyce, bardzo dobrym żywieniu i sporej wiedzy "duńczyk" nawet się nie zbliży do Twoich wyników w sensie pozytywnym oczywiście.

 

Ostatni projekt fermy jaki widziałem to 320 loch w cyklu otwartym koszt 4,5 mln zł netto oczywiście.

Edytowano przez Elrond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

To zależy ile ma hodowca miejsc tuczowych. Większość w okolicy stawia na tucz dla Agi Plusa więc duża część rynku ucieka. Takie minimum to ok 200 szt  20-25 kg. Chociaż Agri Plus wstawia także odsadzeniówkę 6-7 kg, podobno dostają wtedy ok 70 zł, ale ciężko to zweryfikować bo tylko jednemu tak wstawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon_269    0

Ja mam zamiar wstawić ok 50 loch i cykl zamknięty. Tylko nie wiem po jakim czasie może mi się to zwrócić i ile wtedy zostaje zysku? I jeszcze jedno postawić nowy budynek czy też dobudować do stodoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci zboża czy będziesz kupował ? Przy stodole zawsze taniej bo dobudówka :) dużo masz tego dunczyka ?

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

witam, chyba jeden prosiak taki ponad 20kg złamał przednią nogę , co z tym teraz robić .

 

jak masz jak to go odsadź na samego tylko ze bedze rósł troche dłużej niż reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj