Sunf

Pług Pottinger Servo 25 3+1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sunf    32

Jak się spisuje w/w pług, czy w specyfikacji z przedpluzkami i zabezpieczeniem hydraulicznym zda to egzamin na sciernisko po kukurydzy czy lepiej scinacze listwowe. Moc Ciagnika 120 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

lekki do 120 km jeśli udzwig pozwoli to 5 skib


a kukurydze jak przystawka zle potnie kukurydze to zaden pług  sobie nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

z 5 nie ma co przesadzac:D chodzi mi w co go ub

 

jedno czy podwójne koła kopiujace?

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ścinacze listwowe są lepsze do ścierniska, natomiast po kukurydzy tylko przedpłużki (są produkowane dwie wersje: do kukurydzy i na ściernisko).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u nas te pługi nie mają zbyt dobrej renomy. 

ładnie orzą, ale mają duże zapotrzebowanie na mac w porównaniu z innymi pługami, pewnie zależy to od odkładnicy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Użytkuję podobne pługi Pöttinger servo 35 nova i mogę śmiało powiedzieć, że są warte swojej ceny. Nie twierdzę, że są najlepsze i jedyne godne uwagi, ale kryją super i co ważne dopasowanie ich do ciągnika i ustawienie do orki zajmuje kwadrans.

Co do zapotrzebowania na moc to racja wszystko zależy od zastosowanej odkładni.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

jaki korpus wybrac, przedpluzki v1 czy v2, kroj chyba najlepiej z wglebieniami , podwojne koła kopiujące czy wahliwe amortyzowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sam doskonale wiesz, jakie posiadasz pola i co na nim rośnie a od tego zależy wybór osprzętu, dlatego sam musisz zdecydować, który będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Kroje talerzowe zębate są najbardziej odpowiednie do dużej masy zielonej, czyli poplonów. Zwykłe gładkie w normalnych warunkach doskonale sprawdzają się.

Co do przednóżków: V1 to standardowy przedpłużek do kukurydzy, V2 przeznaczony do kukurydzy zwłaszcza do dużych mas organicznych i zielonek, zaś V3 uniwersalny stosowany szczególnie do płytkiej orki.

Jeśli chodzi o koła to dużo zależy od grubości portfela, podwójne koła są tańsze w użytkowaniu, gdyż nie potrzebny jest mechanizm obrotu. Koło ogumione podwójne waga 90kg.

Jeśli zdecydujesz się na wahliwe pojedyncze koła kopiujące to proponowałbym z hydraulicznym amortyzowaniem, gdyż nie będzie tego uderzenia przy obrocie. Koło ogumione amortyzowane waga 125kg.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZaliXon    0

Pługi bardzo dobre. Forterra 115 śmiało ciągnie Servo 25 3+1 na III klasie ziemi i na górkach bez zająknięcia.Resztek pożniwnych i obornika nie ma śladu a pole bardzo dobrze wyrównane i brak gród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Posiadam pottingera servo 25 3+1 z przedpłużkami do kukurydzy i krojem na ostatnim korpusie. O wytrzymałości na razie się nie wypowiem bo używałem go tylko jeden sezon. Co do krycia to bardzo pięknie kryje, po zbożu jak i kukurydzy. Orałem nim w tym roku 13ha traw z tym, że na łąkach torfowych przed oraniem koniecznie trzeba przeciąć darninę talerzówką (ale to chyba normalne w końcu to torf), ogólnie wszystko bardzo dobrze kryje. Wszystkie pola były orane z przedpłużkami i efekt bardzo dobry. Pług godny polecenia, chociaż teraz bym kupił na hydraulicznym zabezpieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Posiadam pottingera servo 25 3+1 z przedpłużkami do kukurydzy i krojem na ostatnim korpusie. O wytrzymałości na razie się nie wypowiem bo używałem go tylko jeden sezon. Co do krycia to bardzo pięknie kryje, po zbożu jak i kukurydzy. Orałem nim w tym roku 13ha traw z tym, że na łąkach torfowych przed oraniem koniecznie trzeba przeciąć darninę talerzówką (ale to chyba normalne w końcu to torf), ogólnie wszystko bardzo dobrze kryje. Wszystkie pola były orane z przedpłużkami i efekt bardzo dobry. Pług godny polecenia, chociaż teraz bym kupił na hydraulicznym zabezpieczeniu

 

 

w jakim wyposazeniu go masz? i jaka waga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Wyposażenie to przedpłużki, rozstaw korpusów 102cm, krój ząbkowany, kółko podporowe gumowe te szersze, możliwość zamocowania koła podporowego na wybranym korpusie, odkładnie lekkie w uciągu z szeroką bruzdą, waga coś koło 1200kg. Claas 4 cylindrowy niema problemu z obracaniem czy też transportem po drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Wyposażenie to przedpłużki, rozstaw korpusów 102cm, krój ząbkowany, kółko podporowe gumowe te szersze, możliwość zamocowania koła podporowego na wybranym korpusie, odkładnie lekkie w uciągu z szeroką bruzdą, waga coś koło 1200kg. Claas 4 cylindrowy niema problemu z obracaniem czy też transportem po drogach

 

przedpluzkek v1? kolo gumowe podwojne czy jedno amortyzowane hydraulicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Przedpłużek V2  koło pojedyncze zwykłe tyle że z szerszą oponą i bieżnikiem innym niż standardowe. Jest w mojej galerii z nh t7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

do posiadaczy servo 25 3+1 (rozstaw miedzy korpusami 102) - czy New Holand T5060 (4 cylindry - 106 KM) da sobie z nim radę???

niby pług jeden z najlżejszych ale mam obawy czy NH da radę go podnosić

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj