DanielFarmer

dylemat między 1-slimakiem a 2-slimakiem

Polecane posty

DanielFarmer    1379

Witam
Mam dylemat co do wyboru wozu do swoich potrzeb.Moja obora ma 2,5m wysokości i 3,15m szerokości stołu paszowego.W tej chwili około 40szt dojnych.Docelowo max 50 dojnych.Wydaje mi się ze 8m3 to moze być na styk.Większe pojemności to albo np taki euromilk rino fxs10m3 czyli obnizona 10tka ale wtedy brak możliwości wysypow z tylu na rogach.I tu pytanie czy centralne boczne wysypy z fartuchem nie będą przesypywac przez murek przy tych 3.15m.Jakie rozwiazanie mi proponujecie?czy da radę
jednoslimaka zastosować? czy jednak 2 ślimaki fxxs12m3 bo tu wymiary fajne ale cena 1.5raza taka...czekam na porady bo jestem w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Najlepiej to weź testowy, patrząc na lokalizacje to zapewne z Gamy byś brał a oni o ile się orientuję mają testowy chyba właśnie tej objętości, to byś sobie sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Podbijam temat gdyz terminy gonią a decyzja nie podjeta.Albo wezmę 12m3 na 2 slimakach albo 8,5m na jedynym.inych opcji nie ma.Co radzicie?Ta 12 na pewno za duża i narazie to pewnie w połowie zapelniona będzie a paliwa wiecej zezre.Pytanie jak ta polowa wozu bedzie sie mieszac?Ta 8ka z lekkim naddatkiem moze byc pełna przy suchej beli.

Doradzcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A dlaczego nie brales na testy? Ten gość z em pisał, ze 12stka będzie demo... co do bocznych centralnych wysypow to cienko to widzę, oglądałem na yt 12stke korytarz też nie większy niż u Ciebie, prawy tył i lewy przód rzucają czasem za murek na wolnych obrotach fartuchy lepiej dociążone powinny dać radę, ale na centralnych raczej nawet to nie pomoże. W dodatku ten przedni walił pod koło. I mieszanie jak wrzucił jedna bele latała po tych slimakach dopiero dwie jakoś zaczęło rwac, ale u Ciebie po rotorze powinno być chyba lepiej, zawsze można na półtora dnia mieszać. Załatw jakikolwiek na testy czy pożycz od kogośkogoś i wtedy najlepiej ocenisz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj