wiktoreo

Krowa problem

Polecane posty

wiktoreo    3

Witam .Niedawno ocieliła mi sie jałówka w terminie.Problem tkwi w tym że daje ledwo 1litr dziennie (doje 2 razy dziennie) (pierwszy udój po ocieleniu troche więcej dała) .Na dodatek jeden strzyk jest zrosnięty i nie leci mleko.Poradcie mi Panowie/Panie co ma robic w taki ej sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma pokarmu wezwij weterynarza on da taki magiczny zastrzyk który spowoduje produkcję pokarmu, co do zrośniętego strzyku nie jestem pewien ale wydaje mi się że weterynarz również coś na to powinien poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ten magiczny zastrzyk to oxytocyna i możesz podać go sam. Weterynarz prawdopodobnie to zastosuje.Oxytocynę trzeba podawać przed każdym dojeniem dopoki sytuacja się nie unormuje.Niestety , jezeli nie bedzie puszczać mleka bez zastrzyku to będziesz musiał ją wybrakować, bo ten hormon nie pozwoli jej zacielić się, albo utrzymać ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kanalik ci przebije weterynarz ale może się to babrać będzie zarastać i będzie somatyka jesli do tego dochodzi  jeszcze brak mleka to w sumie czas ją sprzedać szkoda zachodu słaby materiał na dalszy chów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Oxytocyna dobrze działa z sympanolem który daje się także przed wycieleniem i oxytocyne podaje się maximum 3 dni później trzeba zmienić na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez dorota93
      Witam,  w przypadku przekroczenia zgłoszenia przemieszczenia bydła o dzień co grozi ? - przez prace serwisowe portalu irz -przerwa od 22giej o której nie byłam świadoma 🙄 próbować to jakoś wyjaśnić od razu czy ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj