Polecane posty

Szarmancki    1

Witam chce naprawic ukrecony wałek w moim przednim moscie prosze doradzic czy dorabiac/regenerowac wytrzyma czy nie ? jak nie to nowy ? i niech mi ktos powie jak zdjac zwolnice bo nie moge sobie poradzic ! doładnczam zdjecia tego czego nie moge rozebrac ! a i jeszcze jak ktos ma namiar do gosci co regeneruja takie wałki. zdj jakos trageda sory ! post-109427-0-03085400-1453839124_thumb.jpgpost-109427-0-39560000-1453839123_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Wałek jak najbardziej regeneracja. Musisz zrobić ściągacz żeby wyciągnąć te łożysko razem ze sworzniem.

Skąd jesteś?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    702

to nie jest takie proste do wyciągnięcia. sam dziś będę rozbierał dokładnie taki sam przodek. musisz zrobić taki ściągacz żeby jego obudowa była szersza jak zewnętrzna bierznia łożyska. a śrubę wkręcić w ten otwór w sworzniu z łożyskiem gwint m14. teraz musisz ciągnąć za ta wkręconą śrubę. nie wiem tylko czy nie trzeba będzie grzać mostu


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dokladnie tak jak koledzy pisza musisz zrobic sobie sciagacz mojemu znajomemu mechanikowi zajelo to 5 minut :-) Ogolnie jest troche zabawy z tym wszystkim. Najgorsze to chyba bylo wlozenie polosi
. Z prawym poszlo gladko a z lewym meczarnia. Pamietaj tez aby ulozenie ataku bylo odpowiednie wzgledem talerza. Co do wałka ja do swojego 3635 kupilem nowy za 2000 wiec nie jest to az tak drogie. Jezeli masz to przy okazji zlikwiduj luzy. Chodzi o te czopy i miejsca w ktore wchodza. U mnie bylo to strasznie wyrobione. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja robiłem ten wałek w wielkopolskim miejscowość wrzosy 31 chodzi już 2 lata koszt nie przekroczył 400zł z wysyłką i w ogóle także polecam 784056742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

bez grzania też wyjdzie ja robiłem to musisz sobie ściągacz zrobić bardzo mocny śruba u mnie to była m18 długości z 20cm na to nakrętka szeroka z 3 cm i jakaś tuleja i blacza gruba z dziurą a i daj na to łozysko oporowe bo tak to się zatrze odrazu a z łożyskiem powinno pujśc jak coś to pisz na priw wałek ataku napawał mi ślusaz i wyfrezował juz rok jest tak i frezy jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

ja miałem ściągacz ,kawałek  był zagwintowany aby wkrecic w czop reszta był to gwint trapezowy i nakretka długosci 5 cm i sztaba o która sie zapierała nakretka tez miała 5cm  i poszło bez grzania zaklad który mi to naprawiał nr tel784056742

 

Edytowano przez Tduda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarmancki    1
Napisano (edytowany)

Panowie jak by ktos mi jueszcze mogł zmiezyc jaka długosc ma byc fesow na wałku zalaczma zdjecie zeby bylo iwadomo o co mi chodzi:P 

jak by ktos od tego gwintu co sie zaczyna zmiezył 

albo całą długosc wałkaataku ! 

post-109427-0-82394600-1454335570.jpg

Edytowano przez Szarmancki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj