gawron323

Jakie warzywa są dobre na ziemie 6 klasy ?

Polecane posty

gawron323    0

Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem :) . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady ;)

Edytowano przez gawron323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

na 6 klasie to saladera

Badylarze na 6 klasie dobre

Tylko że oni to galancie ziemie nawozili, żeby warzywa mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

<p>Na takich ziemiach to najlepiej coś co nie rośnie w gruncie.</p>
<p>Np:Truskawki w rynnach.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Aronia, Jagoda kamczacka, Borówka amerykańska. Ale trzeba miec sporo grosza na założenie plantacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@janusz20 dobrze mówi ewentualnie truskawki tylko na takiej klasie to woda non stop


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Spróbuj na początek po kawałku jakiegoś warzywka ale na 6 klasie to ciężko będzie. Nawet ziemniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak już koniecznie chcesz to rzeczywiście chyba tunele będą najlepsze.Tylko ze to duży nakład i od h..... roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Za duże koszty są tuneli chyba że ma aż takie zaplecze finansowe a z jednego czy 2 to rodziny nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu6543    0

Sadzić może ale zeby zebrał chociaż na sadzonke na przyszły rok i na zime do rodziny, nic więcej, czego sie spodziewać na 6 klasie ziemi bez nawadniania.Chyba że będzie przepadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak ma konkurowac z tymi co maja 2 klase dlatego moim zdaniem to jedynie ziemniaki  co inne ważywa  ekonomicznie nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

Ziemniaki sadze u siebie na ok 50a. Troche na potrzeby własne, troche sprzedam. Galancie gnoju pod to wywozimy to nawet ładnie rodzą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jak masz jakiś mądry kawałek to szykuj z 50 tysięcy i wykop studnie głębinową, wtedy będziesz mieć większe pole manewru z wyborem warzyw. Bo z deszczownią to już możesz się bawić w kapusty, kalafior, do tego wczesny ziemniak pod przykrycie. Ale to jedynie pod warunkiem - woda, woda i jeszcze raz woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ale do tego potrzeba też maszyn i deszczowni nikt jeszcze nie wspomniał no chyba że gdzieś pożyczy ale pewnie będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No niestety ale jak chce się gospodarować to trzeba inwestować.Samo nic nie przyjdzie.Ja jednak poszedł bym w te nawadniane ziemniaki albo tunele.Na 6klsie nie poszalejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielek24
      Witam jak w temacie chciał bym dowiedzieć się czy miał ktoś z was bądź waszych znajomych do czynienia z hodowlą ślimaka i może wypowiedzieć się o oplacalnosci oraz skomplikowaniu?
      Ostatnio mnie to zainteresowało a w necie jest wiele sprzecznych sobie wypowiedzi.
      Jestem z woj.Lubelskiego okolice Białej podl.
      Może wiecie gdzie w okolicy jest taka hodowla zeby można było podjechać zobaczyć i pogadac bo wiadomo ze w necie można pisać wszystko a tak by człowiek zobaczył i sam ocenił
    • Przez SpracowanyPraktyk
      Chciałbym się podzielić informacją którą znalazłem, może dzięki niej uda zobaczyć się jak pięknie jest w naszej branży.
      https://oko.press/oszczednosci-w-resorcie-rolnictwa-na-nagrody-wiecej-o-125-mln-zl-przybylo-tez-3-tysiace-pracownikow/
    • Przez jarofj
      Witam, Ile kosztuje sadzenie ziemniaków sadzarka 4-rzędową o rozstawie 75cm wraz z zaprawiarką.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj