News
gawron323

Jakie warzywa są dobre na ziemie 6 klasy ?

Polecane posty

gawron323    0

Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem :) . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady ;)

Edytowano przez gawron323

Wiadomość z agroFakt.pl

janusz20    106

Aronia, Jagoda kamczacka, Borówka amerykańska. Ale trzeba miec sporo grosza na założenie plantacji. 

marti1980    31

Jak już koniecznie chcesz to rzeczywiście chyba tunele będą najlepsze.Tylko ze to duży nakład i od h..... roboty.

Kamil1996    17

Za duże koszty są tuneli chyba że ma aż takie zaplecze finansowe a z jednego czy 2 to rodziny nie utrzyma.

Rychu6543    0

Sadzić może ale zeby zebrał chociaż na sadzonke na przyszły rok i na zime do rodziny, nic więcej, czego sie spodziewać na 6 klasie ziemi bez nawadniania.Chyba że będzie przepadywać

GoRAL1    63

Jak ma konkurowac z tymi co maja 2 klase dlatego moim zdaniem to jedynie ziemniaki  co inne ważywa  ekonomicznie nie da rady

gawron323    0

Ziemniaki sadze u siebie na ok 50a. Troche na potrzeby własne, troche sprzedam. Galancie gnoju pod to wywozimy to nawet ładnie rodzą :) 

Badylarz    13

Jak masz jakiś mądry kawałek to szykuj z 50 tysięcy i wykop studnie głębinową, wtedy będziesz mieć większe pole manewru z wyborem warzyw. Bo z deszczownią to już możesz się bawić w kapusty, kalafior, do tego wczesny ziemniak pod przykrycie. Ale to jedynie pod warunkiem - woda, woda i jeszcze raz woda.

Kamil1996    17

Ale do tego potrzeba też maszyn i deszczowni nikt jeszcze nie wspomniał no chyba że gdzieś pożyczy ale pewnie będzie ciężko.

marti1980    31

No niestety ale jak chce się gospodarować to trzeba inwestować.Samo nic nie przyjdzie.Ja jednak poszedł bym w te nawadniane ziemniaki albo tunele.Na 6klsie nie poszalejesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piekło
      Witam forumowiczów! Ostatnio miałem dość poważny wypadek drogowy i znajomy wspomniał mi o firmie która za niewielką prowizję pomaga uzyskać odszkodowanie od ubezpieczalni. Macie jakieś doświadczenia z takimi firmami? Faktycznie robią prawie wszystko za klienta i oprócz lekarza nie trzeba za bardzo ruszać się z domu?
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez Churuscik
      Witam wszystkich, mam problem z chryzantemami ciętymi, od pewnego czasu zaczęły wyskakiwać żółte naloty i się powiększać z czasem, występują one na górnych liściach, dolne liście są piękne zielone. Również zauważyłem że jak by w pączkach ktoś wosku albo żywicy na kropił i tę zaczątki płatków kwiatowych zlały się , nie w całości ale w znacznym stopniu. Czy jest na to jakiś sposób, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

• Przez jejku
      witam chciałbym się zapytać jakie polecacie warzywa na niewielką działkę czyli w skrucie co zasadzić/zasiać żeby tego było dużo i żeby się opłacało 😆😉
    • Przez FranasNH
      Witam. Mam pytanie do studentów rolnictwa a w szczególności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Potrzebowałbym materiałów dydaktycznych na kierunek rolnictwo i stąd moja prośba do Was, czy ktoś nie posiada jakichś sprawozdań, kolokwiów itp? Byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc!!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.