Sylu93

Siewnik Rau Sicam. Proszę o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sylu93    8

Moi drodzy jak w temacie. Pragnę aby ktoś mi pomógł i wytłumaczył, jak ustawić właśnie taki siewnik żeby siał 90 tyś. ziaren kukurydzy na hektar i do czego służą poszczególne pokrętła i wskaźniki, które załączę na kilku zdjęciach. Proszę o wyrozumiałość gdyż pierwszy raz będę miał do czynienia z taką maszyną i chciałbym żeby ktoś mi podpowiedział co i jak. Ważnym elementem jest też nawóz, czyli najlepiej jakaś tabela jak ustawić szczelinę, żeby siało na hektar daną ilość nawozu. Podobną tabele widziałem w siewniku GASPARDO była tam podana mniej więcej średnica nawozu oraz ustawienie dźwigni żeby leciało go na hektar daną ilość.  Dodaję również zdjęcie przekładni żebyście mogli mi powiedzieć na których zębatkach siać żeby była właśnie taka ilość jaką potrzebuję  

 

post-21414-0-26567900-1453832297_thumb.jpg

post-21414-0-01286200-1453832453_thumb.jpg

post-21414-0-47147000-1453832496_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Czy nikt z was nie miał do czynienia z takim siewnikiem?? Przyznam szczerze że nigdzie na internecie nie mogę nic takiego w Polsce znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Poradzę ci jak ustawić bez żadnej tabeli, 89tys odpowiada odległości 15 cm w rzędzie pomiędzy nasionami ,zrób tak zmierz promień albo obwód koła sznurkiem lepiej promień na siewniku postawionym na ziemi czyli od ziemi do środka osi koła napędowego, najlepiej jak najdokładniej w milimetrach.Wiemy że wzór na obwód koła to jest 2razy pi(3,1415) razy promień większość siewników ma obwód ok.2 metry ale może z tym być różnie.

musisz otworzyć sekcję i zobacz jakie masz tarcze wysiewające tzn ile mają otworków mogą być różne 18-36 otworków

zaznacz na tarczy flamastrem i sekcji znaki wybierz jakieś przełożenie na skrzyni przekładniowej podnieś siewnik i kręć kołem napędowym tak aby tarcza wykonała jeden obrót.kiedy będziesz wiedział ile obrotów koło musi wykonać aby tarcza nasienna wykonała jeden obrót pomnożysz ilość obrotów koła (a na pewno nie będzie to liczba całkowita) razy obwód koła wyjdzie ci jaką odległość pokonuje siewnik na na wyrzucenie tej ilości ziarenek którą masz na tarczy.Teraz podam tak tylko przykładowo obwód koła 2 metry a tarcza wysiewająca ma 30 otworków. Czyli 30 ziarenek tj.15cm x 30= 4,5 metra czyli w tym przypadku koło napędowe musi obrócić się 4,5/2=2,25 tj 2 i jedna czwarta czyli 2 razy i 90 stopni. Myślę że dasz radę, a jak nie dasz to musisz mi dać 2 rzeczy promień koła i ilość otworków w tarczy. pamiętaj żeby było prawidłowe ciśnienie w kołach ok.2 atm i najlepiej niech kilku chłopa stanie na siewniku wtedy opona odpowiednio się ugnie.

Zdj 1 to prawdopodobnie regulacja dawki nawozu, zbyt blisko zdjęcie

2 to regulacja głębokości zasiewu

3 to przekładnia łańcuchowa do regulacji ilości wysiewu.

musisz porobić więcej zdjęć z większej odległości

z ilością nawozu postępujesz podobnie z tym że musisz zrobić próbę kręconą, bierzesz wiaderko nawozu i zasypujesz jeden dozownik w zbiorniku potem ściągasz rurkę od redlicy nawozowej i podstawiasz pojemnik, podnosisz siewnik do góry i kręcisz kołem(ważne że musisz pokręcić kołem trochę zanim zaczniesz ważyć nawóz aby dozownik pociągną nawóz). ważysz nawóz i dzielisz przez ilość metrów. np przekręciłeś kołem 5 razy i wysypało ci 250 gram nawozu. Jeżeli siewnik ma obwód koła 2 metry to siewnik przejechał 10 metrów. jeżeli ma 4 rzędy to zrobił 30 metrów kwadratowych. Czyli posiał kilogram nawozu na 30 metrów kwadartowych

hektar 100x100 tj 10000m2/30m2= 333 to na hektar wysieje ci 333 kilo, do wszystkiego musisz znać obwód koła.

 

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

dzięki kolego. Super wytłumaczyłeś mi to. Porobie więcej zdjęć elementów i oczywiscie pomierze tak jak piszesz i wszystko znajdzie sie na forum. Ale coś czuje że chyba uda mi sie to zrobić:) dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Mam. Siewnik aktualnie jest do sprzedania bo został kupiony większy 8 rzędów 😊 trochę go przerobilem po swojemu ale sieje super 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2016 o 19:23, Sylu93 napisał:

Moi drodzy jak w temacie. Pragnę aby ktoś mi pomógł i wytłumaczył, jak ustawić właśnie taki siewnik żeby siał 90 tyś. ziaren kukurydzy na hektar i do czego służą poszczególne pokrętła i wskaźniki, które załączę na kilku zdjęciach. Proszę o wyrozumiałość gdyż pierwszy raz będę miał do czynienia z taką maszyną i chciałbym żeby ktoś mi podpowiedział co i jak. Ważnym elementem jest też nawóz, czyli najlepiej jakaś tabela jak ustawić szczelinę, żeby siało na hektar daną ilość nawozu. Podobną tabele widziałem w siewniku GASPARDO była tam podana mniej więcej średnica nawozu oraz ustawienie dźwigni żeby leciało go na hektar daną ilość.  Dodaję również zdjęcie przekładni żebyście mogli mi powiedzieć na których zębatkach siać żeby była właśnie taka ilość jaką potrzebuję  

 

Witam. Nie chcesz może sprzedać tego siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sylu93 napisał:

Oj sprzedany juz ze 3 lata temu

Sprzedany 2 lata temu 😀

Szkoda. Szukam takiego i nie moge nigdzie znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj