Skocz do zawartości
MarcinJvD

Przeróbki w Bizonach

Polecane posty

Wacek21    35

Witam :(

Mam pytanie troche z innej beczki: Zatem z której strony macie silownik skretu w Bizonie Z056?? :huh: Przed tylnia osia czy za tylna osia?? Bo u mnie jest przed osia i mam mniejszy skret niz kombajny moich znajomych ktore maja silowniki za osia. Ten mój Bizon to jakas przerobka czy cos?? Nie widac zeby byly przespawane te "uszy" od silownika :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

Czyli co ja mam jakas przerobke czy byly takie Bizony produkowane z silownikiem skretu za osia?? :rolleyes:

Wacek21    35

Ale nie mam pojecia do czego temu "komus" to bylo potrzebne :huh: Na odwot to chyba ktos to zalozyl w fabryce bo naprawde nie widac zadnych oznak szlifowania za tylna osia chyba ze robil to jakis fachowiec i dlatego nic nie widac :rolleyes:

Wacek21    35

Jeszcze dzisiaj porobie foty i bedzie widac co i jak.

Tak ten drazek jest z tylu :rolleyes:

Marcin91    280

Dziwna sprawa, może faktycznie masz odwrotnie założoną oś, bo normalnie siłownik od skrętu jest z tyłu, a drążek łączący koła jest od środka.

Dario23    0

odnośnie układu chłodzenia w bizonie Z056. do tej pory mieliśmy z tym problemy (ciągłe czyszczenie siatek, przedmuchiwanie chłodnic pod ciśnieniem, a i tak temperatura dochodziła do 100 stopni). Zamontowaliśmy w tym roku blachy osłaniające siatki i do tego jeszcze rozdzieliliśmy chłodniczki olejowe. jedna poszła przed chłodnicę wody. Temperatura oleju jak i wody, nawet w upał, trzyma 80 stopni.

wojtek693    0

A do naszego bizonka ZO56 dorobiliśmy kosę boczną z napędem mechanicznym. Kiedyś mieć coś takiego to było marzenie. I jak szło. A 2 czy 3 lata temu(niepamiętam dokładnie) kupiliśmy jeszcze stół do rzepaku, ale tato mówi że lepiej mu się młóciło bez stołu bo teraz musi motowidłami pchać kłosy do tyłu i dużo się roztwiera i ziarno wypada, więc trochę żałuje...

wojtek693    0

Rzepak a nie zboże

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Dario23    0

no widać jego rzepak ma :D stół to dobra rzecz tylko odpowiednia długość musi być. u nas jest 1 metrowy, ale mógłby być krótszy o 10-20 cm, bo motowidła czasem nie sięgają. Napęd kosy bocznej to pompa hydrauliczna, a ciśnienie oleju idzie od kombajnu. Zaletą jest to, że jest dłuższa od tych montowanych "fabrycznie" i jak jest wysoki rzepak to ładnie rozcina. Problem to jej zacinanie się przy pewnym przełożeniu wajchy od wysokości hederu, ale to raczej wina hydrauliki kombajnu.

rucin    2

Wczoraj zakupiłem bizona i chodzi mi taka myśl po głowie aby przerobić rurę o wysypu zboża z mechanicznej na hydrauliczną czy wie ktoś ile taka przyjemność kosztuje i jaki tam jest siłownik potrzebny(chodzi szczególnie o długość)?

Tomek7G    1

Widziałem taki przypadek, że znajomy odłączył odwijanie gardzieli, a w to miejsce na rozdzielaczu wpiął właśnie siłownik który rozkłada rurę. Nawet na AF widziałem zdjęcie z zamontowanym siłownikiem

rucin    2

Czy ktoś kto posiada taki patent mógłby się podzielić jak to jest wykonane jaki jest potrzebny siłownik z góry dzięki;)

Edytowano przez krolikNH

korsarz    7

A ja w swoim rekordzie dorobiłem napęd do odżytnika plew na chłodnicy uszczelniłem ją szczotkami i po 12 latach użytkowania moge spokojnie przejechać cały dzień bez czyszczenia chłodnicy :lol: :)

rucin    2

A może wie ktoś jak zrobić wskaźnik wysokości hedra i przerobić pióropusz od sieczkarni bo mam żukowską i opada razem z tym przyrządem tnącym chodzi mi aby szedł do góry

Lechu    11

Odwiedzajac twoj profil zauwazylem ze masz 18 lat czyli jestes rocznik 1991 wiec tak samo jak ja wiec sadzisz, ze Ty tez jestes smarkaty? W swoim zyciu jezdzilem Gigantem Z083, Z056 a co do BS'a to dopiero co go kupilem wiec te zniwa beda pierwsze takze chlopczyku racji nie masz...

Widze, ze zaczynasz sie irytowac, nie dziwie sie bo kazdy co bajki sle jak po wisle to tak sie czuje.

Cyt. "pewnie nigdy w życiu nie jezdziles innym kombajnem jak tym swoim bs-em czy jakims innym bizonem a zachwalasz cos jak nakreceni dearerzy, ktoryrzy tez tylko co ich to najlepsze a konkurencji do bani"

A czy ja cos w tej dyskusji wspomnialem, ze BS najlepszy itp???? Polecam Tobie przelec jeszcze raz temat bo sie GUBISZ!

"nie znasz sie na maszynach bo mlody jestes a bedzie mi tu komenty snul" tos dowalił az sie kurzy! :)

Panowie więcej wiary w polską myśl technologiczną i pomysłowości polskich rolników.Ja mu wierze z tymi 2 ha i mam dowód.Ja posiadam volvo 830 niektórzy pewnie wiedzą co to jest a tym co nie wiedzą to go w skrócie opiszę

.Jest to "potężna" maszyna:heder 2,7m,szer. młocarni około 80 cm. silnik 50 pare koni 3 wytrząsacze ,sita nie wiem bo zgineła mi lupa.Kilka lat temu u kolegi kosiłem nim owies.1,6 ha kosiłem 1godz. i 20 minut.Nie żartuje.Tylko taki drobny drobiazg-ukosiłem około 2 ton zboża.

Witam.Mam pytanie odnośnie czujnika strat ziarna.Opłaca się zamontawać owy przyrząd w rekordzie?,warto się z tym bawić?.Co o tym myślicie;ODNOŚNIK1;oraz taki już bardziej rozbudowany:ODNOŚNIK2.Może znacie również inne typy takiego oprzyrządowania?.Ile taka przyjemność może kosztować w przybliżeniu?.Pozdrawiam :)

Witam.Z cennikiem już dawno się zapoznałem :) .Cena czujnika w pierwszym linku to 3500zł :) -trochę dużo?.Niewiem czy jest sens bawić się w zakładanie tego?.Pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez MichaBonin
      pytanie dotyczy redukcji napięcia z 24v na 12v . Chcę założyć kabinę do mojego z056 i wykonać nową instalację elektryczną. Dokładnie chodzi o dwie instalacje. 24v zasilającą odbiorniki oryginalne poza oświetleniem i wyposazeniem kabiny oraz 12v zasilającą resztę (klimatyzacja, dodatkowe oświetlenie, itp.) Wiem że można podłączyć się do jednego akumulatora i mieć 12v i jednocześnie 24v z dwóch. Tak jest w oryginale w bizonie. Ale czy pobierając stale 12v w dużej ilosci przez kilka godzin dzienne nie uszkodzę jednego z akumulatorów? Czy może lepiej przetwornicę zainstalować?