MarcinJvD

Przeróbki w Bizonach

Polecane posty

pawlus224    2624

a mój bizon chla jak głupi :rolleyes:

ale dymic nie dymi zbytnio :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam :(

 

Mam pytanie troche z innej beczki: Zatem z której strony macie silownik skretu w Bizonie Z056?? :huh: Przed tylnia osia czy za tylna osia?? Bo u mnie jest przed osia i mam mniejszy skret niz kombajny moich znajomych ktore maja silowniki za osia. Ten mój Bizon to jakas przerobka czy cos?? Nie widac zeby byly przespawane te "uszy" od silownika :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czyli co ja mam jakas przerobke czy byly takie Bizony produkowane z silownikiem skretu za osia?? :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale nie mam pojecia do czego temu "komus" to bylo potrzebne :huh: Na odwot to chyba ktos to zalozyl w fabryce bo naprawde nie widac zadnych oznak szlifowania za tylna osia chyba ze robil to jakis fachowiec i dlatego nic nie widac :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeszcze dzisiaj porobie foty i bedzie widac co i jak.

 

Tak ten drazek jest z tylu :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Dziwna sprawa, może faktycznie masz odwrotnie założoną oś, bo normalnie siłownik od skrętu jest z tyłu, a drążek łączący koła jest od środka.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

odnośnie układu chłodzenia w bizonie Z056. do tej pory mieliśmy z tym problemy (ciągłe czyszczenie siatek, przedmuchiwanie chłodnic pod ciśnieniem, a i tak temperatura dochodziła do 100 stopni). Zamontowaliśmy w tym roku blachy osłaniające siatki i do tego jeszcze rozdzieliliśmy chłodniczki olejowe. jedna poszła przed chłodnicę wody. Temperatura oleju jak i wody, nawet w upał, trzyma 80 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek693    0

A do naszego bizonka ZO56 dorobiliśmy kosę boczną z napędem mechanicznym. Kiedyś mieć coś takiego to było marzenie. I jak szło. A 2 czy 3 lata temu(niepamiętam dokładnie) kupiliśmy jeszcze stół do rzepaku, ale tato mówi że lepiej mu się młóciło bez stołu bo teraz musi motowidłami pchać kłosy do tyłu i dużo się roztwiera i ziarno wypada, więc trochę żałuje...


Nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek693    0

Rzepak a nie zboże

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

no widać jego rzepak ma :D stół to dobra rzecz tylko odpowiednia długość musi być. u nas jest 1 metrowy, ale mógłby być krótszy o 10-20 cm, bo motowidła czasem nie sięgają. Napęd kosy bocznej to pompa hydrauliczna, a ciśnienie oleju idzie od kombajnu. Zaletą jest to, że jest dłuższa od tych montowanych "fabrycznie" i jak jest wysoki rzepak to ładnie rozcina. Problem to jej zacinanie się przy pewnym przełożeniu wajchy od wysokości hederu, ale to raczej wina hydrauliki kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Wczoraj zakupiłem bizona i chodzi mi taka myśl po głowie aby przerobić rurę o wysypu zboża z mechanicznej na hydrauliczną czy wie ktoś ile taka przyjemność kosztuje i jaki tam jest siłownik potrzebny(chodzi szczególnie o długość)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Widziałem taki przypadek, że znajomy odłączył odwijanie gardzieli, a w to miejsce na rozdzielaczu wpiął właśnie siłownik który rozkłada rurę. Nawet na AF widziałem zdjęcie z zamontowanym siłownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Czy ktoś kto posiada taki patent mógłby się podzielić jak to jest wykonane jaki jest potrzebny siłownik z góry dzięki;)

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

A ja w swoim rekordzie dorobiłem napęd do odżytnika plew na chłodnicy uszczelniłem ją szczotkami i po 12 latach użytkowania moge spokojnie przejechać cały dzień bez czyszczenia chłodnicy :lol: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

A może wie ktoś jak zrobić wskaźnik wysokości hedra i przerobić pióropusz od sieczkarni bo mam żukowską i opada razem z tym przyrządem tnącym chodzi mi aby szedł do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Odwiedzajac twoj profil zauwazylem ze masz 18 lat czyli jestes rocznik 1991 wiec tak samo jak ja wiec sadzisz, ze Ty tez jestes smarkaty? W swoim zyciu jezdzilem Gigantem Z083, Z056 a co do BS'a to dopiero co go kupilem wiec te zniwa beda pierwsze takze chlopczyku racji nie masz...

 

Widze, ze zaczynasz sie irytowac, nie dziwie sie bo kazdy co bajki sle jak po wisle to tak sie czuje.

 

Cyt. "pewnie nigdy w życiu nie jezdziles innym kombajnem jak tym swoim bs-em czy jakims innym bizonem a zachwalasz cos jak nakreceni dearerzy, ktoryrzy tez tylko co ich to najlepsze a konkurencji do bani"

 

A czy ja cos w tej dyskusji wspomnialem, ze BS najlepszy itp???? Polecam Tobie przelec jeszcze raz temat bo sie GUBISZ!

 

"nie znasz sie na maszynach bo mlody jestes a bedzie mi tu komenty snul" tos dowalił az sie kurzy! :)

 

Panowie więcej wiary w polską myśl technologiczną i pomysłowości polskich rolników.Ja mu wierze z tymi 2 ha i mam dowód.Ja posiadam volvo 830 niektórzy pewnie wiedzą co to jest a tym co nie wiedzą to go w skrócie opiszę

.Jest to "potężna" maszyna:heder 2,7m,szer. młocarni około 80 cm. silnik 50 pare koni 3 wytrząsacze ,sita nie wiem bo zgineła mi lupa.Kilka lat temu u kolegi kosiłem nim owies.1,6 ha kosiłem 1godz. i 20 minut.Nie żartuje.Tylko taki drobny drobiazg-ukosiłem około 2 ton zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie czujnika strat ziarna.Opłaca się zamontawać owy przyrząd w rekordzie?,warto się z tym bawić?.Co o tym myślicie;ODNOŚNIK1;oraz taki już bardziej rozbudowany:ODNOŚNIK2.Może znacie również inne typy takiego oprzyrządowania?.Ile taka przyjemność może kosztować w przybliżeniu?.Pozdrawiam :)


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z cennikiem już dawno się zapoznałem :) .Cena czujnika w pierwszym linku to 3500zł :) -trochę dużo?.Niewiem czy jest sens bawić się w zakładanie tego?.Pozdrawiam :)


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj