MarcinJvD

Przeróbki w Bizonach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MarcinJvD pisz wydajności w tonach na godzinę, bo w hektarach wartość jest niemiarodajna. :D Poza tym taka uwaga ode mnie, że trochę chyba podkręcasz te wydajności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@MarcinJvD nie wiem czy ten Twoj zieloniak czyli JD walnie 3ha/h "SPOKOJNIE" Skoro rekorda porownujesz do megi 204 to juz nie musze sie niczego spodziewac :D:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

no 3 ha to chyba przesada bo jak czytam że on ma sita od bs czyli jak pamiętam powierzchnia 3,98 to nie ma szans na skoszenie trzech ha w ciągu godziny zboża o wydajności powyżej 6, chyba że ma małe plony. Bo NH TC56 ma sita niespełna ponad 4 jak pamiętam to dokładnie 4,12 i on robi około dwóch ha na godzinę więc chyba ktoś tu zaczyna bajki pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie ojczulek TC5070 dochodził do 12t/h, zaś Rekordem pszenice o plonie 8 ton z hektara młócił blisko godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

rafal13113 Napisano Wczoraj, 23:32

no 3 ha to chyba przesada bo jak czytam że on ma sita od bs czyli jak pamiętam powierzchnia 3,98 to nie ma szans na skoszenie trzech ha w ciągu godziny zboża o wydajności powyżej 6, chyba że ma małe plony. Bo NH TC56 ma sita niespełna ponad 4 jak pamiętam to dokładnie 4,12 i on robi około dwóch ha na godzinę więc chyba ktoś tu zaczyna bajki pisać

 

kto powiedzal ze rekordem 3 ha/h skosze?troche czytac trzeba dokladniej.a rekordem własnie zrobie cos ok 2 ha/h tylko to już zalezy od utrzymania zboża.

 

@MarcinJvD nie wiem czy ten Twoj zieloniak czyli JD walnie 3ha/h "SPOKOJNIE" Skoro rekorda porownujesz do megi 204 to juz nie musze sie niczego spodziewac :):):D

 

no walnie bez problemu..a rekorda tak tylko porownalem bo mnie wkurza taka gadka jak twoja.. nie znasz sie na maszynach bo mlody jestes a bedzie mi tu komenty snul. pewnie nigdy w życiu nie jezdziles innym kombajnem jak tym swoim bs-em czy jakims innym bizonem a zachwalasz cos jak nakreceni dearerzy, ktoryrzy tez tylko co ich to najlepsze a konkurencji do bani...a wiesz czemu na zachodzie pozbywaja sie w wiekszosci claasów a nie innych marek?sam soebie na to odpowiedz.a jak chcesz prowadzic tego typu dyskucsjie to zapraszam na pw bo to nie post do tego typu dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Odwiedzajac twoj profil zauwazylem ze masz 18 lat czyli jestes rocznik 1991 wiec tak samo jak ja wiec sadzisz, ze Ty tez jestes smarkaty? W swoim zyciu jezdzilem Gigantem Z083, Z056 a co do BS'a to dopiero co go kupilem wiec te zniwa beda pierwsze takze chlopczyku racji nie masz...

 

Widze, ze zaczynasz sie irytowac, nie dziwie sie bo kazdy co bajki sle jak po wisle to tak sie czuje.

 

Cyt. "pewnie nigdy w życiu nie jezdziles innym kombajnem jak tym swoim bs-em czy jakims innym bizonem a zachwalasz cos jak nakreceni dearerzy, ktoryrzy tez tylko co ich to najlepsze a konkurencji do bani"

 

A czy ja cos w tej dyskusji wspomnialem, ze BS najlepszy itp???? Polecam Tobie przelec jeszcze raz temat bo sie GUBISZ!

 

"nie znasz sie na maszynach bo mlody jestes a bedzie mi tu komenty snul" tos dowalił az sie kurzy! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

dobra skoncz bo robisz sie żalosny..chociaz mam satysfakcjie ze mam jedyna i nie powtarzalna maszyne..hehe i nie bede sie z toba klocil bo nie ma sensu nie mam czasu na takie pierdoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Dobre dobre...xD

 

Ja Cie prosze o jedno... zrob film tego cudenka.

 

Jak mozesz to podczas filmu pokaz na kompie (o ile masz) predkosc, wydajnosc i ogolnie nagraj ale nie w słabym malutkim zbozu tylko porzadna pszenica. Jeszcze jak pojedzie te 8 km/h i 2ha/h to pokaz jak silnik czy daje dymka, jeszcze w sieczkarni tez jak bedziesz mial zalączona.

 

Rowniez prosze o to samo ale JD i chce widziec te 3ha. Podziekowal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0

Czytam i czytam i zgodzę się z BSZ110.

 

A poza tym:

miałem dwa Bizony- pierwszego Supra i teraz Rekorda (już trzeci sezon :D ). Za każdym razem zaraz po kupnie kombajn był rozbierany całkowicie i składany przez człowieka, który składał kombajny w Płocku (za czasów Bizonów). I jeszcze ( odpukać... :) ) nie stałem w żniwa...

Ten mechanik powiedział jedno- REKORDY muszą dymić ponieważ silniki były ustawiane w ten sposób aby po 15 h pracy brały 1,5-1,6 litra oleju, a SUPRY ok 1,1 litra.Więc niech nikt nie narzeka, że Z058 dymi. A poza tym robi większą robotę niż Z056 to pali więcej.

 

Co BS'a są to kombajny lepsze od Rekorda ale trzeba umieć dobrze je serwisować.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

O co chodziło z tym ustawianiem silników żeby olej brały, bo ja tego nie rozumiem. Przecież prawidłowo pracujący silnik nie powinien w ogóle brać oleju.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0

Racja.

Początkowo Rekordy były ustawione żeby brały 1,1 lira oleju ale za dużo było awarii pogwarancyjnych (mechanik który u mnie przegląda kombajn zajmował się też naprawami pogwarancyjnymi) .Tak więc podkręcono wynik do 1,5-1,6 (a Supry ok.1,1 litra). Były to optymalne wartości do prawidłowego funkcjonowania silnika.

 

Należy jeszcze dodać, że są to dane dotyczące stałej pracy silnika (15h) lub z krótkimi postojami. A jak każdy duży chłopczyk wie nie należy od razu gasić diesla z trubiną ponieważ turbina może zostać uszkodzona.

 

Rada mechanika:

Czy to mały czy duży (Z056 czy Z058, a szczególnie ten ostatni) należy poczekać ok 2 min do wyrównania temperatury (pozostawić silnik na wolnych obrotach). Tutaj można by się kłócić ile minut ponieważ inny sprzęt- inny układ chłodzenia (czytaj: jego sprawność).

Silnik podczas pracy nie jest nagrzany równomiernie (występują gradienty temperatury na całej objętości silnika).

 

W moim rekordzie na bece palców kosy założyłem palce od new holland'a :D.

Są dłuższe i podgięte do dołu co lepiej rozdziela łan.

 

Nie cytuj poprzedniego posta, ani nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dopisac użyj opcji edytuj

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

lukasz, po pierwsze to nie pisz posta pod postem, bo procenty polecą....

A po drugie to wytłumacz mi jak się ustawia silnik, żeby zużył przez jakiś tam czas pracy taką a nie inną ilość oleju, bo nie kumam...

Co ma zużywać ten olej? Turbosprężarka czy układ tłokowo korbowy ha?

Co Ty za 'dziwności' opowiadasz...

A jak oni założyli w jakim zbożu będzie on chodził te piętnaście godzin, skąd wiedzieli, jakie będą warunki na polu, temperatura otoczenia i tak dalej...

Piętnaście godzin pracy na jednym polu nie równa się piętnaście godzin na innym...

 

Każdy Rekord dymi, każdy silnik spalinowy dymi, właśnie dlatego, że jest spalinowy. A to jak i w jakiej ilości zależy od bardzo wielu czynników, od warunków pracy po stopień zużycia konkretnego egzemplarza, więc powiedz o co chodzi i rozjaśnij nam umysły.

U mnie niektóre 'Superaki' kopcą bardziej niż mój Rekord mimo, że on też wiele już przeszedł...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0
lukasz,

A jak oni założyli w jakim zbożu będzie on chodził te piętnaście godzin, skąd wiedzieli, jakie będą warunki na polu, temperatura otoczenia i tak dalej...

Piętnaście godzin pracy na jednym polu nie równa się piętnaście godzin na innym..

A po drugie to wytłumacz mi jak się ustawia silnik, żeby zużył przez jakiś tam czas pracy taką a nie inną ilość oleju, bo nie kumam...

Co ma zużywać ten olej? Turbosprężarka czy układ tłokowo korbowy ha?

 

 

Nie mam pojęcia jak się ustawia silnik żeby zużywał określoną ilość oleju (nie interesowało mnie to specjalnie) ale za około dwa tygodnie będzie mechanik do bizona to napewno się popytam i napisze!

 

A jak oni założyli w jakim zbożu będzie on chodził te piętnaście godzin, skąd wiedzieli, jakie będą warunki na polu, temperatura otoczenia i tak dalej...

Piętnaście godzin pracy na jednym polu nie równa się piętnaście godzin na innym...

 

Każdy Rekord dymi, każdy silnik spalinowy dymi, właśnie dlatego, że jest spalinowy. A to jak i w jakiej ilości zależy od bardzo wielu czynników, od warunków pracy po stopień zużycia konkretnego egzemplarza, więc powiedz o co chodzi i rozjaśnij nam umysły.

U mnie niektóre 'Superaki' kopcą bardziej niż mój Rekord mimo, że on też wiele już przeszedł...

 

Każdy silnik spalinowy dymi tym bardziej gdy jest to diesel! :) pobór oleju był ustawiany fabrycznie-tyle wiem, tak więc jest bez sensu się sprzeczać ile oleju powinien brać np: 20letni bizon, który kosił ileś tam ha zboża i był użytkowany 'tak czy inaczej'.

Mam silnik oryginał (nie był jeszcze naprawiany) i trzy lata temu gdy kupiłem Rekorda zacząłem panikować gdy po całym dniu pracy wziął mi niecały litr oleju. Wtedy mechanik wyjaśnił mi sprawę. I tak mam po dziś dzień. Silnik chodzi 'jak burza' (odpukać :D )i po trzech sezonach nadal dolewam taką samą ilość oleju co na początku. A co ciekawe mój kopci dużo mniej od rekorda kolegi młodszego od mojego o dwa lata z naprawianym w Iławie silnikiem. Chciałbym dodać,że mój bizon nie przepracowuje się za bardzo ale zawsze coś :) .

A warunki : nowe kombajny wychodząc z fabryki nie są sprawdzane w każdym zbożu, każdej temperaturze otoczenia czy przy poszczególnym obciążeniu silnika.

Ważna jest pewna norma w tym przypadku temperatura (ok. 80-90st.C). Właściwości silnika, układu chłodzenia oraz innych podzespołów są obliczane w pewnej temperaturze pracy. Przy takich warunkach początkowych pomiarów określa się np: zużycie paliwa, pobór oleju.

W katalogu nie mamy podanego zużycia paliwa zimnego silnika lub rozgrzanego.

Zegary w bizonie mają charakterystyczne zielone pola :) (zegary z temperaturą czy ciśnienia oleju). Po to jest układ chłodzenia aby utrzymywać odpowiednią temperaturę i nie ważne czy kombajn pracuje 2h czy 10h. Tak samo dobieramy prędkość czy ustawienia podzespołów do warunków na polu.

Po to do kombajnów załączano i nadal załącza się książki z tabelami (np. prędkość obrotów bębna) aby można było ustawić wartość dla konkretnego zboża.

Wraz z wiekiem i zużyciem maszyn dane z tabel będą odbiegały od tego jakie są rzeczywiste ustawienia- co nowe to nowe.

Kiedyś nie brano pod uwagę takiej ilości plonów z hektara. Teraz są nawozy, opryski i do przodu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

lukasz takich rzeczy że silnik ustawia się na konkretne zużycie oleju to nie słyszałem :D owszem każdy silnik czterosówowy zużywa pewne ilości oleju jednak to wynika z szczelności oraz jakości materjałów użytych do produkcji układu korbowo tłokowego oraz zaworów ,na ubytki oleju ma również wpływ temperatury silnika oraz otoczenia gdyż w wysokich temp. olej także potrafi odparować ,jednakże gdy kupiliśmy nowego rekorda to nie brał praktycznie wcale oleju (na sezon 200ha 5l oleju) jednak w wieku 15lat powtafił już połknąć 2l dziennie .A co do dymienia przez rekordy to przez dziesięć tat od nowości to nic takiego nigdy nie było dopiero jak zaczoł spalać olej to pojawił się lekki dymek.@damian9871 żeby włożyć większe sito dolne to chyba trzeba powiększyć kosz sitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja Bizonem Z056 robie sezonowo ok. 110h i jak wymieniam olej na początku sezonu, tak do końca po 110h nie dolewam oleju do silnika i stan jest taki jak na początku.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0
lukasz takich rzeczy że silnik ustawia się na konkretne zużycie oleju to nie słyszałem :D owszem każdy silnik czterosówowy zużywa pewne ilości oleju jednak to wynika z szczelności oraz jakości materjałów użytych do produkcji układu korbowo tłokowego oraz zaworów ,na ubytki oleju ma również wpływ temperatury silnika oraz otoczenia gdyż w wysokich temp. olej także potrafi odparować ,jednakże gdy kupiliśmy nowego rekorda to nie brał praktycznie wcale oleju (na sezon 200ha 5l oleju) jednak w wieku 15lat powtafił już połknąć 2l dziennie .A co do dymienia przez rekordy to przez dziesięć tat od nowości to nic takiego nigdy nie było dopiero jak zaczoł spalać olej to pojawił się lekki dymek.@damian9871 żeby włożyć większe sito dolne to chyba trzeba powiększyć kosz sitowy.

 

 

Podejrzewam, że mechanik nie robił mnie w jajo :)

Pisząc "ustawiane" nie miałem na myśli, że ktoś podchodzi sobie do silnika ze śrubokrętem czy kluczem i zmienia pobór oleju!

Silniki były tak skonstruowane (ja mam rekorda z 1990 r)-tyle mi powiedział mechanik. Na potwierdzenie pokazał mi dane w ogromnym segregatorze (materiały jeszcze za czasów gdy był mechanikiem poserwisowym i przez przypadek - jak on sam mówi- zabrał to ze sobą do domu, hehe ).

 

Już niedługo bizonisko doczeka się przeglądu i wypytam dokładnie mechaniora co i jak. A jak mi pozwoli (bo wcześniej nie :) ) zrobię ksero chociaż tej jednej strony z tymi danymi.

 

 

A tak poza tematem silnika: próbował ktoś może zmodyfikować kabinę z rekorda (taką z dolną szybką) na kabinę znowszej wersji rekorda (niebieski, kabina bez dolnej szybki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Znajomy, który kosi Rekordem wyjął tą małą skośną szybkę właśnie, bo wieczorem nic nie widzi bo kurz na niej osiada, a nie ma czasu omieść...i cały kurz teraz osiada na nim, mimo, że ma kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz    0
Znajomy, który kosi Rekordem wyjął tą małą skośną szybkę właśnie, bo wieczorem nic nie widzi bo kurz na niej osiada, a nie ma czasu omieść...i cały kurz teraz osiada na nim, mimo, że ma kabinę.

 

No też tak myślałem ale najlepiej żeby usunąć tą poprzeczkę metalową. Myślałem żeby może szyba (mała) do szyby (dużej) na jakiś klej ALE bez tej poprzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

lukasz, to co mi odpisałeś to jak akurat wiem, dlatego się dopytywałem o to 'ustawianie'. Wiem też, że tego nie można zmienić np. za pomocą narzędzi.

Tobie raczej chodzi o zakładane przez konstruktorów zużycie oleju, ale to też nie do końca pasuje, bo nowy, dobrze dotarty silnik faktycznie nie powinien wymagać dolewek oleju od wymiany do wymiany tak jak tam ktoś wyżej pisał, i nie chodzi tu tylko o silnik w kombajnie, ale ogólnie.

Popytaj tego mechanika, o co mu chodziło, może coś po prostu źle zrozumiałeś.

 

A jeśli chodzi o tą szybę, to usuwając tą dolną 'poprzeczkę' masz dużą szansę, że Ci przednia szyba 'wyleci' po prostu, bo raczej żaden klej tego nie utrzyma.

A że pewnie wyleci prosto w 'heder', to takie kombinacje to najlepszy sposób na dodanie sobie niepotrzebnej roboty i pozbycie się pewnej sumy pieniędzy...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

sita zmiesciłem obcinając je po 1 cm z kazdej strony nie sa dużo szersze a jezeli chodzi o długość to jest już kosz wydłuzony i belka przerobiona.

ja w tym roku przerobilem kabine w rekordzie, ale pod innym wzgledem .bedzie foto to bede pisał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolpolo    0
oba sita są od bs-a.wiec dużo wieksze.wiatr jest wyrównany na całej szerokości po równo i zmniejsza sie w kierunku do tyłu..w orginale było tak ze po bokach był najwiekszy w srodku bardzo mały i na srodko i przy koncu sita najwiekszy gdzie powinien sie zmnieszac dlatego w orginale lubi ziarno wyleciec.zastosowane zostały porzeczne przysłony przy wylocie z wentylatora i inne kierowniche wzdłużne.

A mógłbyś zapodać jakieś fotki lub przynajmniej jakiś szkic jak to wygląda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
Czytam i czytam i zgodzę się z BSZ110.

 

A poza tym:

miałem dwa Bizony- pierwszego Supra i teraz Rekorda (już trzeci sezon <_< ). Za każdym razem zaraz po kupnie kombajn był rozbierany całkowicie i składany przez człowieka, który składał kombajny w Płocku (za czasów Bizonów). I jeszcze ( odpukać... <_< ) nie stałem w żniwa...

Ten mechanik powiedział jedno- REKORDY muszą dymić ponieważ silniki były ustawiane w ten sposób aby po 15 h pracy brały 1,5-1,6 litra oleju, a SUPRY ok 1,1 litra.Więc niech nikt nie narzeka, że Z058 dymi. A poza tym robi większą robotę niż Z056 to pali więcej.

 

Co BS'a są to kombajny lepsze od Rekorda ale trzeba umieć dobrze je serwisować.

Pozdrawiam

 

Co ustawione..??Jak ustawione...??I po co...???

Nigdy o takim czymś nie słyszałem,żeby silnik był specjalnie ustawiany żeby brał olej ;):P

Weź mi to chłopie wytłumacz bo nie ogarniam...


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

silnika w zaden sposob nie da sie ustawic na spalanie dokładne oleju

moj super ma juz 22 lat i nie bierze prawie oleju jak dostaje obciazenia to zadymi ale tak to w cale nie puszcza dymka

kosi rocznie 70 ha

i po zniwach dolewam mu około 1 litra ale zalezy od warunków pogodowych w zniwa bo jak wiadomo olej ubywa w ruzny sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj