MarcinJvD

Przeróbki w Bizonach

Polecane posty

piero    0

Wielu z was boryka sie z problemem napedu sierpa.Nieraz musicie ten przegub wymieniać w sezonie.Ja założyłem końcówke drążka kierowniczego od stara 200lub 28 i od 4 lat mam spokój.Znajomy przetoczł gwint ,rozwiercił stożek pod przegub,smarowanie codzienne i zapominacie o stukaniu,wymianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0

panowie ja użytkuje bizona około 20 lat co do silnika to się niewiele znam cz taki czy inny

ale inny silnik inna moc i inne zużycie pasków i łożysk bez wątpienia

odnośnie silnika będe miał pytanie ale to założę inny temat

a co do przeróbek w bizonie to ja aby bizon nie gubił ziarna

zastosowałem pod klawiszami przedłóżkę blachy tej z podsiewacza

o jakieś 50 cm wydłużyłem ją i zwiększyłem nieco wiatr na sita

w ten sposób mogę jechać szybciej i mam czyściejsze ziarno

w tym sezonie będe próbował z chłodzeniem oleju silnikowego

bo tęperatura podczas pracy napewno nie jest ciekawa u niejednego z nas

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

MarcinJvD - jaką wydajność ma Twój sprzęcik?

 

Jak dla mnie to jest 9 cud świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

ja u siebie kiedyś w bizonie przestawiłem chłodnice oleju dałem ją przed chłodnicą wodną tą ukosną blache wyciołem żeby było więcej miejsca ,w ekstremalnych warunkach olej dochodził do 90st .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

MarcinJvD - Jaki byłby Gigant jeśli zmodyfikowałbyś go tak jak swojego Z058??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Podejrzewam że bił by rekord w koszeniu tak jak NH CR albo Claas lexion :)

MarcinJvD- móglbyś opisać co dokładnie w tym silniku jest zmienione :)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0

Nowy tu jestem ale jak czytam ze ludzie maja takie problemy, to zastanawiam się co wy macie za bizony. Jakie gubienie ziarna, jakie złe czyszczenie. Niczego takiego nie zaobserwowałem. do tego żadnych problemów z temperaturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0

No akurat mam bizona, nie powiem żeby tam wszystko było tak jak z fabryki wychodził, bo wiele rzeczy jest nie przemyślanych i trzeba było sobie jakoś samemu radzić. Ale ja nie mam problemu z czyszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

U mnie z czyszczeniem to tylko jęczmień kiepsko czyści (poprzedni właściciel zmniejszył obroty wentylatora i nie da się wejść na wyższe ale to jest do zrobienia). A grzać też mi się nie grzeje max temperaturę przez dwa lata to było 80.

 

Hormon skąd dokładnie jesteś?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

@Hormon07

to Ty chyba przyśpieszacza nie używasz...ale to, że Bizony czyszczą tak, nie znaczy, że nie mogą czyścić lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

właśnie na allegro patrzyłem i jest tylko jeden ale 2-sekcyjny...

chciałem do kombajnu ale widze że te rozdzielacze do najtańszych nie należą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Przy wysypywaniu zwłaszcza owsa przy dużym wietrze jest problem, bo wiatr goni za przyczepę. Ja wtedy zakładam zwykły rozcięty worek na koniec rury wysypowej i jest lepiej, ale mało estetycznie to wygląda. Może ktoś ma lepsze rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

Co do czyszczenia i predkości wypowiem sie wam po tegorocznych przeróbkach wentylatora.Moge tylko powiedzieć ze teraz Rekord nabrał wyglądu i duzo sie znowu zmieniło mam nadzieje że to już bedzie to co trzeba:)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

powiedz coś więcej co przerobiłeś i w jakim celu? ps. też mam rekorda i w zeszłym roku przedłużyłem górne sito i skończył siać zboże po polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Ja w BIZONIE z056 SUPER przerobiłem ustawianie "wiatrów" młynka.Na wentylator założyłem prądniczke taką samą jak załozona jest na mocarni,zegar dodatkowy w kabinie i sterowanie siłą wiatru z kabiny za pomocą silnika elektrycznego od wycieraczek.Poprawia komfort pracy,nie trzeba wychodzić z kombajnu by dokonać regulacji,minimalizacja strat ziarna,lepsze czyszczenie przy jak najmniejszych stratach ziarna.:D:)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

koses- samo górne nie wiele daje z doświadczenia ale powodzenia w dalszym realizowaniu pomysłu;)a my teraz m.in zmieniliśmy kierunek wiatru, który został wyrównany na calą powierzchnie sit. to tylko pryszcze.. z reszta wszystko bedzie widać na foto:)

farmer120ha - ten patent już zrealizowalismy 15 lat temu w naszym bylym suprze:)przydatna rzecz..

Tomek7G - myśle że tak tylko jak zrobi sie pogoda i bedziemożna wyjechać maszynami z garażu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Siemanko MarcinJvD.

Naprawdę szacun i uznanie dla Waszej pracy, bo chyba te przeróbki kosztowały Was kupę czasu i pieniędzy, ale zastanawiam się czy to Ci się opłaca (opłaci, opłaciło...)? Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztowało... :D

Swoją drogą Rekord to zawsze będzie tylko Rekord, pewnych rzeczy nie nadgonisz, raczej kanału młócarni w nim nie dasz rady poszerzyć... :) tak więc może lepiej od razu byłoby kupić np 'beesa'.

No ale masz też Jelenie więc tłumaczę sobie, ze to po prostu przez sentyment do Rekorda to wszystko robicie...

To akurat rozumiem, (choć ja za swoim Rekordem nie raczej przepadam), ale jako ciekawostkę chciałem tylko podać, że u nas jeden gość miał E 517 (kupionego za kilkanaście tysięcy, ale w dobrym stanie) i przerobił (skrócił) w nim heder do 4,5 metra szerokości. I jedno Ci powiem: Twój Rekord nigdy by za nim nie nadążył, bo on przy takim hederze i prawie 1,5 metrowym kanale młócarni kosił potwornie szybko i do tego to dudnienie 'fałósemki'...

To był efekt po prostu nie do pobicia zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że kosztowało go to niewiele.

 

Ale powtórzę jeszcze raz: jestem pod wrażeniem zacięcia z jakim modyfikujecie ten kombajn.

A tak swoją droga, to czy np. na YT można zobaczyć go w akcji?

Bo nie widziałem, aby w temacie była gdzieś o tym mowa...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolkiwi    0

Witam! W swoim rekordzie zamontowałem dwa wentylatory pomiędzy chłodnicą, a głównym wentylatorem...włączane są tylko w największe upały, w celu zmniejszenia zanieczyszczeń na chłodnicy-->>rozwiązanie to sprawdziło się w modelach NH--TC54 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@coolkiwi czyli i rekordy z ta duza chlodnica sie grzeja? Jak to jest u Ciebie? jaka temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj