MarcinJvD

Przeróbki w Bizonach

Polecane posty

xsc    56

a rozdzielacz? Pod ktory sie podpioles?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozkładana rura jak w rekordzie:D, tyle ze i tak najpierw musisz odblokować rure, a nastepnie podpiąć drut górny i dolny zatrzask, wiec coto za składanie hydrauliczne, wiecej tam oleju spiernicza niz to wszystko warte, ja mam sprężyne podciągniętą mocniej i jak odbezpiecze to prawie sama idzie do końca, i bez problemu jedna osoba rozlozy:D Żebys jeszcze składał i rozkładał co chwile to co innego, a tu raz zapniesz ja i do końca koszenia jezdzisz:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

pod ten rozdzielacz ktory jest dwusekcujny trzeba dolozyc jedna sekcje [od wariatora,wysuwania motowideł]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W czerwcowym top agrar znalazłem artykuł że gościu pod pomostem zamontował wiatrak napędzany z młocarni który wyciąga kurz na bok.Ktoś słyszał o czymś takim albo widział i czy zdaje to egzamin?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Czy ktoś z was zakładał blachy osłaniające klepisko w omłocie jęczmienia? Czy zdają one egzamin (zmniejszają ilość ości w ziarnie)?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@EppS

My w tamtym roku zalozylismy taka blache pod klepisko i efekt jest. Jeczmien zimowy jak i jary koszony byl na 900-950 obr bebna i szczelina nie wiele mniejsza jak na zyto i praktycznie zadnej osci nie bylo w zbiorniku. Problem pojawil sie koszac inne zboza bo ziarno bylo bardzo potluczone (niektóre az tak jakby przez gniotownik przerzlo), ciezko bylo dobrac optymalne parametry ale sie jakos udalo w koncu.

Nie jestem pewien ale moze byla to wina klepiska bo mielismy ustawiona jednakowa szczeline na wlocie i wylocie co jest oczywiscie bledem. W tym roku to idzie do poprawki, bedzie ustawiona prawidlowo i wtedy sie zobaczy co bedzie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

@Danex

Dzięki za szybką odpowiedź. W jaki sposób są one mocowane, czy założenie ich wymaga dużo pracy?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Na samym spodzie klepiska sa przyspawane cienkie i waskie plaskowniki, na ktore naklada sie polokragla blache, ktora zaslepia pierwsze 6 (chyba) "sekcji". W pierwszych metrach w lanie odstep miedzy blacha a pretami jest zabijany calym syfem ze zboza i potem juz jest git. Niestety zeby to zalozyc trzeba zdjac przenosnik pochyly i kwytacz kamieni. Bocznymi otworami nie da sie tego zrobic ze wzgledu na wielkosc tej blachy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w swoim z-056 założyłem ogranicznik przyspieszania jazdy. Jak kombajn sam przyspiesza, zakłada sie coś takiego i jest gitt. Fotkę dam póżniej, bo akurat ta strona jest przystawiona do ściany w stodole. Ale jak teraz go odwrócę to fotka sie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

Witam!

Jednak po dlugich namyslach zdecydowalismy sie mocno zmodernizowac silnik orginalny.efekt jest.w tej chwili jest on jeszcze na testach ale juz moge powiedziec ze lepiej nie moze byc:P

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

No właśnie powiedz co zrobiłeś bo umieramy z ciekawości.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

moge na razie sie pochwalić osiagami..bo jeszcze jest na testach wiec niec do konca nie wiadomo.silnik osiaga moment 550 Nm i przy tym moc 172 km.troche jest w nim zmienione ale to jeszcze moze sie zmienic.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

hehe klego ta wycena juz jest nie aktualna...a po zatym wiesz ile takie bajery i to wszystko jest warte?50 czy 60 tys. to sobie mozesz nawet sprawdzic to ludzie za orginal wolaja nie raz wiecej.,ale nie bedziemy tu sie sprzeczac,po tegorocznych przygotowaniach kombajn nie bedzie sprzedawany bo jest juz za mocno przerobiony i zbyt dobrze sie sprawuje.

pdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Wrzuć skan pomiaru mocy i momentu z hamowni. Widzę że jesteś lepszy od fabryki z Andrychowa, oni odpuścili zabawę z tym silnikiem przy 170 KM...


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

nie wrzuce ci bo hamownia jest nasza wiec nie ma zadnych wykazow tylko czyste liczby.a remont byl robiony z wspolpraca z fabryka z Adndrychowa tylko ze oni do tego silnika nie zaloztli innej pompy wtryskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Istnieje możliwość do 56 założyć gardziel od rekorda z tych późniejszych z przedłużoną.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj