Skocz do zawartości
News
rudinho11

QAFP - System Gwarantowanej Jakości Żywności TRZODA CHLEWNA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudinho11    40

Witam,

Słyszeliście o QAFP - Systemie Gwarantowanej Jakości Żywności, może ktoś w nim uczestniczy. Z tego co czytałem to certyfikat polega na tym że dostają je tylko polskie świnie od polskiego rolnika, rasy takie jak PBZ, WBP, DUROC, LINIA990, PIC.

Warunki do spełnienia są dość ogarnięte: dobrostan, żywienie normalne ( śruta, premiks lub koncentrat, śruty sojowa, rzepakowa itd.) nadzór weta. Myślę że do spełnienia..

minusy - certyfikacja kosztuje ok 2 tys... (ARiMR do 29 stycznia zwraca 1,2tys)
            -4 ubojnie dotąd podpisały kontrakt na odbiór tych świń....

plusy + cena podobno o 20% wyższa,

Co wy na to ?

Kula07    154

Pierwszy raz o tym słyszę.

Ciekawy temat. Spróbuję też poszukać jakiś informacji o tym.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

kombi82    14

jak masz ubojnie pod nosem albo produkujesz ilosci do odbioru cało samochodowego to mozna sie bawic wyrabiałem ten certyfikat zracaja koszty ale zrezygnowałem bo niebyło odbiorcy by tak małe ilosci odbierał a tylko zakład produkujacy  w jakosci Q zapłaci lepiej 

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszBONQ    3

ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę, żadna ubojnia nie da 20% wyższej ceny. Mało tego - znajomy obdzwonił kilka zakładów i udawał greka że ma certyfikat i czy w związku z tym czy dostanie wyższą cenę - wyśmiali go. Ważne że zakład ma QAFP, a co kupuje to jedno licho

wl_master    7

no to juz było podobnie z z certyfikatem PQS i jak sie okazało pic na wode bo żeby warunki były spełnione i świnie mogły jechać to nie mogły jechać jednym autem z normalnymi wiec ten warunek jako pierwszy w 90% przekreślał cały sens certyfikowania. 20% wiecej do ceny to tak jak 70 zł dopłaty do tucznika pomocy krajowej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         

• Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
    • Przez GibusDF
      Witam!
      Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Wielkopolsce (okolice Koła) poszukuje osoby chętnej do podjęcia pracy jako zarządca w chlewni dla loch. Wykształcenie w kierunku rolniczym, zootechnicznym, weterynaryjnym lub o kilkuletnim stażu pracy przy hodowli loch. Możliwość zakwaterowania i pracy wraz z rodziną. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy Lgalemba@wp.pl lub PW @GibusDF

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.