MG1991

Pług obrotowy do NH TD5.105

Polecane posty

MG1991    3

Witam.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat jaki pług obrotowy powinienem wybrać do wyżej wymienionego ciągnika. Jest to New Holland TD5.105  o mocy znamionowej 107 KM. Będzie on pracować na 20 ha gruntów ornych (w większości V klasa, gleby lekkie- piaski). Pola mam raczej mało zakamienione. Jaki typ zabezpieczenia wybrać? Wypowiedzcie się na temat wad i zalet poszczególnych modeli i firm. Co do ceny, to nie jestem do końca jeszcze pewien, czy będę brać nowy na modernizację czy używany sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

jak masz lekkie ziemie to nawet jakąś czwórkę możnaby zgarnąć. Osobiście polecam kverneland, i jak dla mnie lepszy używany kverneland niż nowa unia, ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

na 20 ha na modernizację raczej marne szanse na obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

Czy na modernizację czy nie to nie ma znaczenia. Wolałbym posłuchać konkretnych opinii na temat sugerowanych modeli, potem będę patrzeć na co mnie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Mam podobny problem, ale w swoim przypadku znalazłem takie rozwiązanie, że biorę 3+1 na zabezpieczeniu zrywalnym/kołkowym. Tam gdzie ciężko, bo np. ziemia klasy II,III i glina to będę śmigał z trzema korpusami, a tam gdzie lżej IIIb i IV to się doczepi 4-ty korpus. Ja osobiście na swój  mały areał nie widzę potrzeby inwestowania w drogie zagraniczne sprzęty i raczej kupie nowy polski pług.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

A co chcesz wiedzieć. Mam Kv 150S (3+1) na resorze

 

Ile waży taki pług i jakim ciągnikiem go ciągasz? Na jakich glebach? Jak sprawuje się zabezpieczenie resorowe?

 

Zastanawiam się czy lepiej 3x50 czy 4x35. Czy ciągnik nie będzie miał z czwórką za ciężko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja miałem GB 4x38 rozstaw 80, do NH td95d i jakoś dawał radę, ale osobiście nie polecam, za małe odstępy 

pracowałem też kunem 102, 4x40 rozstaw 90 ale tego nie polecam do tego ciągnika, jest już za ciężki, chyba że masz podnośnik z dodatkowym siłownikiem. 

do kvernelanda 3x50 trzeba dość mocnego ciągnika, trzeba szybko jechać aby ładnie dokładał, kunowi wystarczy około 6km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

Podnośnik mam z dwoma siłownikami wspomagającymi. Według danych producenta maksymalny udźwig wynosi ok 4800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jak tak to polecam kunę 103 albo vogla z rozstawem 85. 

ten pierwszy ładniej wyrównuje pole, ale za to ten drugi ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i jest lżejszy, tyle że dłuższy i ma kółko z tyłu , a ono trochę waży.

jeśli orzesz kukurydzę to polecam bardziej 3 skibowe na większym rozstawie + przedpłużki,  a jeśli nie to te co podałem w ustawieniu 4x40 powinieneś ciągnąć na średnich i lekkich glebach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

Dzięki za poradę. Jeśli ma ktoś coś jeszcze do dodania to zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

ja mam jd 105km i kupiłem nie dawno dobrą używkę kvernelanda em85. Testowałem go zobaczyć jak idzie i jestem bardzo zadowolony z tego pługu. W moim przypadku konieczne było zabezpieczenie więc w kv wypadło na resor. Użytkowałem przedtem też kvernelanda ab100 zagon. I śmiało mogę polecić ci Kvernelanda, lekko idzie i jego waga wynosi 1260kg. Do mojego JD jest to strzał w 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj