Skocz do zawartości
mikolajm

Trawa jednoroczna czy kukurydza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Trawa
mikolajm    1

Witam. Czy uprawiał ktoś z Was trawę jednoroczną(odmiana: życicia westerwoldzka)? Jakie plony idzie z Niej uzyskać? I co Waszym zdaniem lepiej? Kukurydzę czy jednak daną trawę? 

Kajtek_1    13

kukurydzę oczywiście. miałem tą korzyce westerwolską 3 lata temu jako poplon przedstawiciel handlowy mi ją wcisną a to lipa była z hektara wyszło 18 beli

boo45    2

a po kukurydzy urosnie to? tzn kpszenie qq np do 5 wrzesnia a potem zasiew zycicy ? w 2015 warunki pogodowe utrzymywaly sie do konca grudnia wiec moze jest szansa

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

Najlepszy plon uzyskuje na drugi rok i ole przezimuje bo te 8 tygodni które podawają to chyba w "laboratoryjnych" warunkach, będzie rosła szybko to się i tak położy. Po qq nie masz co siać bo stanowisko suche

Kajtek_1    13

ja tą rzycice siałem po życie w lipcu i skosilem dopiero w połowie października więc te 8 tygodni to bujda na resorach trzeba bite 3 miechy żeby wyrosła

ThePerkins    52

Ja spróbuje zasiać kawałek na próbę jak to plonuje, podobno ma być bardziej wydajniejsza niż zwykła trawa :) 

fireseba    101

Powiem Ci co wyjdzie, będzie suchy rok i skosisz 15 bel z ha, przyjdzie mroźna zima bez śniegu i wszystko wymrozi...

lukaschels    56

Z mieszanką gorzowską, chłopacy na forum robili tak ze po żniwach sieli, w tej chwili zebrali albo zbierają plon, orka i siew kukurydzy.

Daje niby dwa razy tyle co zwykła trawa.

Niemcy w kukurydzy  w okolicach czerwca/lipca, wsiewają w kukurydze trawy jednoroczne, po ścięciu QQ, pole zostaje a trawę ścinają na wiosnę i znów qq albo soja lub jare. Znajomy niemiec tylko w ten sposób robi kiszonki  z traw, stałe użytki zlikwidował i mówi że ma więcej paszy

wincenty5    23

Może tak być że tak robią ale w cieplejszych częściach kraju gdzie trawa jednoroczna ma szanse przezimować ale po kukurydzy od licha nakoszą suchych badyli ,że też to im folii nie dziurawi przy owijaniu

Armand    24

Zapraszam do zakupu nasion na www.big-agro.pl

Jesteśmy dystrybutorem DSV. W ofercie rewelacyjne mieszanki jednoroczne / poplonowe oraz Mieszanka Gorzowska (międzyplon ozimy).

Gwarantujemy tanią i szybką wysyłkę w całym kraju! Świetne ceny za wysokiej jakości oryginalne produkty! Pozdrawiam. :)

lukaschels    56

bo odwrotnie jak u nas robią w większości pryzmy z pierwszego wiosennego pokosu. Nie ma mamy porządnych usługodawców, wiec musimy stosować droższa metodę i owijać

Armand    24

Z mieszanką gorzowską, chłopacy na forum robili tak ze po żniwach sieli, w tej chwili zebrali albo zbierają plon, orka i siew kukurydzy.

Daje niby dwa razy tyle co zwykła trawa.

Niemcy w kukurydzy  w okolicach czerwca/lipca, wsiewają w kukurydze trawy jednoroczne, po ścięciu QQ, pole zostaje a trawę ścinają na wiosnę i znów qq albo soja lub jare. Znajomy niemiec tylko w ten sposób robi kiszonki  z traw, stałe użytki zlikwidował i mówi że ma więcej paszy

Dokładnie. Mieszankę Gorzowską wysiewamy od połowy sierpnia do końca września (można i później - aby się dobrze wyrzędowała przed zimą). Wiosną bardzo wczesny zbiór i szybka uprawa pod kukurydzę. Co z tego mamy:

- bardzo duży plon (co najmniej 2x)

- super jakość paszy

- rewelacyjne działanie na glebę (...) i tu też ochrona przed erozją przez zimę.

Polecam! :)

Witam. Czy uprawiał ktoś z Was trawę jednoroczną(odmiana: życicia westerwoldzka)? Jakie plony idzie z Niej uzyskać? I co Waszym zdaniem lepiej? Kukurydzę czy jednak daną trawę? 

Życica życicy nierówna - polecam oryginalne Futtertrio DSV - mieszanka różnych odmian życic westerwoldzkich w typie poplonowym - bardzo szybkie wschody i odrosty.

Co do pytania o porównanie z kukurydzą powiem tak... my u siebie siejemy trawy bo kukurydzę zjadłaby zwierzyna leśna... a dwa, że mamy akurat do tego sprzęt. Na porównanie jakości pasz nie będę się rozpisywał... ale na pewno życice westerwoldzkie należą do najlepszych pod tym względem. Pozdrawiam.

Armand    24

ja tą rzycice siałem po życie w lipcu i skosilem dopiero w połowie października więc te 8 tygodni to bujda na resorach trzeba bite 3 miechy żeby wyrosła

6-7 tygodni w średnich warunkach i jest do koszenia. 7-9 w słabszych. Później wypas na szybkim odroście. Polecam

Załączam zdjęcie z naszej plantacji - tak wygląda akurat Country 2053 Turbo (czyli życice westerwoldzkie + koniczyna perska) niecałe 4 tygodnie po siewie. Od tego okresu (po rozkrzewieniu) następuje szybki wzrost i zbiór 7-8 tygodni po siewie jest pewny. Zdjęcia pochodzą z siewu wiosennego - nasza baza Karolewo k. Kętrzyna (Mazury). Po siewie było sucho i zimno. Co później wyrosło przedstawiają następne zdjęcia. Polecam! :)

post-48751-0-17127300-1470778288_thumb.png

post-48751-0-39951400-1470778478_thumb.jpg

post-48751-0-35129400-1470778729_thumb.jpg

post-48751-0-62086900-1470778927_thumb.jpg

Armand    24

Da się zrobić siano. Oczywiście tutaj polecam Futtertrio (szkoda listków koniczyny więc jak C2053 to na sianokiszonkę).

Schnie trochę dłużej jak wieloletnie trawy ale siano jest eleganckie.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???