News
volvo1150

Sieczkarnia do słomy ze sztywnymi nożami czy ruchomymi ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
volvo1150    8

Witam mam pytanko znajomy chce kupić sieczkarnię do class znalazł ze sztywnymi nożami a ja mam z ruchomymi o stałych nożach nie słyszałem możecie powiedzieć jak taka chodzi czy warto kupić czy trzeba szukać z ruchomymi jakie są różnice w cięciu i obciążeniu silnika ???

iron    808

wiem case ma stałe i napewno większe obciążenia silnika są bo się nie podda nóż ale ma to też zaletę że lepiej tnie słomę. po sąsiedzku gościu ma dwa 9xxx i 6xxx to słomę siekają zaj. kolega mi mówił co kosi tym większym ze skosili narty które ktoś wyrzucił w zboże to pocięło je na sieczkarni ale silnik prawie zgasł.

Renault85-15TX    182

Ja miałem stałe noże w Fahr M66 super cięły słomę, a co do obciążenia to zbytnio nie zauważyłem różnicy czy jest zapięta sieczkarnia czy kosze bez niej. 

Vixa balet :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jasiek1140
      Witam czy silnik 250W 12V poradzi sobie z kosą do rzepaku?
    • Przez Art95103
      Witam. Mam kilka pytań odnośnie ubezpieczenia . Od kilku lat jestem ubezpieczony w krusie w gospodarstwie ojca . Chce z tego zrezygnować i podjąć prace na umowę o prace płacąc składki do ZUS . Co jest potrzebne do tego by zrezygnować z KRUS ? Czy wystarczy ze ja indywidualnie pojadę do urzędu czy tez może to indywidualnie zrobić  mój ojciec ? 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez Zibo123123
      Witam. Czy posiada ktoś książkę obsługi Laser 100?
    • Przez Zibo123123
      Witam czy ma ktoś proszę o kontakt na priv.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.