jankris

Lexion 405-430 Mercedes Czy Perkins oto jest pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hiszpi    4

Po żniwach będę mógł się wypowiedzieć bo zmieniłem 108 na Lexiona 450. A czemu miałby być mniej zwrotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Wydaje mi się ze zwrotność powinien mieć porównywalną ;) Mariusz a jakie jeszcze widzisz w nim wady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Zwrotnością ustępuje 98-tce. Ale dlaczego akurat chcesz 420? Rozumiem, że wydajniejsza Mega 208 i o połowę tańsza w naprawie (nie wspominając o elektryce) jest dla Ciebie za stara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Po prostu wydaje mi się ze lexion jest bardziej dopracowany w końcu to flagowa maszyna claasa. To do niego wkladaja najbardziej praktyczne urządzenia aby zwiekszyc wydajność i jakość omłotu. Rozgladałem się za lexionem 410-440 i kupiłem 420 bo była w najlepszym stanie z których ogladalem ;) ogladalem tez 3 megi ale stan dwóch to normalnie koszmar :blink: jedna była w niezłym stanie ale cene miała tez niezła :P różnica miedzy ta niezła 204 a lexionem to ok 20tys wiec wybór padł na 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Nie słyszałem nigdy o osobie która by zamieniła Lexiona na MEGE stąd moje zdziwienie. I jestem święcie przekonany, że Lexion 420 będzie bił na głowę chociażby MEGE 218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Challenge accepted!

218 ma 270KM więc jednak porównam 208, żeby nie miażdżyć...

 

Parametry wytrzęsaczy w Claas Lexion 420 Wartość Liczba wytrzęsaczy 5 wytrzęsaczy Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 6,25 m2 Długość wytrzęsacza 440 cm

 

Parametry wytrzęsaczy w Claas Mega 208 ('99) Wartość Liczba wytrzęsaczy 6 wytrzęsaczy Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 7,7 m2 Długość wytrzęsacza 440 cm

 

Sita w Claas Lexion 420 Wartość Powierzchnia sita wstępnego b.d. Powierzchnia sita dokładnego (dolnego) b.d. Całkowity obszar przesiewania
powierzchnia zespołu przesiewowego objęta działaniem wentylatora 4,8 m2

 

Sita w Claas Mega 208 ('99) Wartość Powierzchnia sita wstępnego b.d. Powierzchnia sita dokładnego (dolnego) 2,35 m2 Całkowity obszar przesiewania
powierzchnia zespołu przesiewowego objęta działaniem wentylatora 5,65 m2

 

Silnik w Claas Lexion 420 Parametry techniczne Wartość Producent silnika Mercedes-Benz Typ silnika (model, wersja) OM 366 LA Pojemność skokowa 5958 cm3 (6 l.) Liczba cylindrów 6 Turbina / turbodoładowanie tak Moc znamionowa (kW/KM) 162 kW / 220 KM

 

Silnik w Claas Mega 208 ('99) Parametry techniczne Wartość Producent silnika Mercedes-Benz Typ silnika (model, wersja) OM 441 A Pojemność skokowa 10965 cm3 (11 l.) Liczba cylindrów 6 Turbina / turbodoładowanie tak Moc znamionowa (kW/KM) 173 kW / 235 KM

 

Wystarczy? Czy podać wymiary, żeby pokazać co jest bardziej zwrotne? :)

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Owszem ale to tylko teoria ;) Znajomy ma MEGE 218 z hederem C510. Spalanie 22l/ha wydajność 2-2.5 ha/h. I mógłbym ją porównać co najwyżej do Dominatora 108. Co z tego, że ma 270 km skoro ta moc w ogóle nie jest wykorzystana. A Lexion to klasa wyższa kombajnowania w młóceniu czy separowaniu, dlatego sądzę, że MEGA chowa się do Lexa. To po pierwsze.

Po drugie, sugerujesz się danymi ze strony konedata.net które nie zawsze są wiarygodne i tak dla jasności w MEGA 208 jest silnik rzędowy OL 366 LA 235 KM a w 218 OM 441 A 270 KM pomyliłeś więc symbole silnika.

I wreszcie po trzecie

Dlaczego w ogóle Claas wypuścił serię Lexion? Czy nie lepiej było kontynuować MEGE? Przecież Lexion wg Ciebie ma same wady i jest drogi a MEGA kryje same dobrodziejstwa ;) Słyszałeś, żeby ktoś sprzedawał Lexiona bo chce kupić MEGE? ;D

Suma sumarum na polu można się przekonać który kombajn jest lepszy, wydajniejszy, dokładniejszy.

Edytowano przez Hiszpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo masz z tym problem <_<

Musisz rozróżnić serię od konkretnego modelu z serii, a nie przeinaczasz moje posty. Popraw swoje wypowiedzi, bo wprowadzasz innych kolegów w błąd co do moich wypowiedzi. Młócę kombajnami 2/3 Twojego życia, więc chyba co nie co więcej na polach widziałem i pomimo tego, że lubię Lexiona, to nie jestem ślepo w niego zapatrzony (to tylko kombajn a nie bożek ;)

To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie. Pozdrawiam umiejących czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Zachowujesz się jakbyś miał 12 lat... Ty myślisz, że tylko Ty jeździsz kombajnem? Że tylko Ty jesteś znawcą tematu i wszyscy mają czytać Twoje posty jakby to był jedyny wyznacznik? Nie rozumiem Cię, piszesz bzdury i zarzucasz komuś coś czego sam poprawnie nie wykonujesz (czyt. czytanie ze zrozumieniem). Napisałem Ci, że statystyka i dane liczbowe to jedno, a życie to inna sprawa, ale najwyraźniej Ty masz jakiś kompleks ;/ Forum służy do tego, by każdy mógł zamieścić swoją opinię, odczucia związane z tematem a Ty oburzasz się nie wiadomo czemu. Znajdź mi proszę jedną kompetentną osobę, która z całym swoim autorytetem udowodni, że MEGA > LEXION. Pozdrawiam

Edytowano przez Hiszpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Ja sam jeździłem dominatorem 88 i megą 208 a teraz lexionem 460 i muszę powiedzieć że nie zgodzę się z tym że lexion 420 bije na głowę megę 208 czy 218. Prawdą jest że lexion ma więcej bajerów, jest lepiej dopracowany i wygodniej się nim kosi, ale jeśli miałbym wybierać miedzy lexionem 420 a megą 208 wybrałbym mege. Co do tej niby kłótni wydaje mi się że Mariusz ma racje. Najpierw Hiszpi piszesz że lexion 420 bije na głowę mege 208/218 a po podaniu argumentów przez Mariusza że nie jest to prawdą uważasz jakby twierdził on że cała seria mega jest lepsza od serii lexiona chociaż nigdzie o tym nie wspomniał. Moim zdaniem lexion jest bardziej dopracowany chociaż mega też nie jest taka zła, ale mówiąc już o wydajności niektóre modele megi są bardziej wydajne od lexionów  i chyba każdy się z tym zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Koledzy nie potrzebna jest ta klótnia. Wydaje mi się że porównanie megi 208 do lexiona 420 jest trochę nie trafione, raczej trzeba byłoby porownywac mege 204- moc podobna 5 wytrzasaczy itp. Do 208 lepiej by pasowal co najmniej lex 440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0980909    7

Mariusz, czemu porównujesz mege 208 do lexiona 420 ?

Mega 208 ma 6 klawiszy a lexion 420  5.

 

 

W twoich zapiskach brakuje cennej informacji

W medze średnica bębna młócącego wynosi 45 cm, w lexionie 60 cm

mega = 6 cepów, lexion = 8 cepów

 

Co jest śmieszne, bo john deere i new holland mial beben o takiej srednicy w latach 80.

 

Dodatkowo bęben w lexionie jest szerszy o 10 cm

co za tym idzie szersze klawisze, wialnia, sita, stół

 

Większe koła pasowe i wariatory, większe i szersze podajniki, wiele innych rzeczy

 

Nie ma czego porownywac, bo lexion to nowoczesna konstrukcja, ktora weszla w 96roku, mega to dominator z lat 80 tylko z dodatkowym bebnem

no moze wentylator kaskadowy jeszcze ma, to tyle

 

I mega i Lexion to jedne z najlepszych kombajnow jakie byly ( są ) produkowane

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

I ja się zgodze z tym co pisze 0980909. Bo porownujac już 440 do megi 208 to ten drugi już tak rewelacyjnie nie wygląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

moim zdaniem megę 208 można porównać z 430 bo 440 to prawie to samo co 460 tylko mniejszy silnik i zbiornik na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Jeśli porównując bierzemy tylko pod uwagę  liczbę wytrząsaczy to się zgodzę że porównywalną maszyną do megi 208 jest lexion 440 450 460. Mi natomiast chodziło bardziej o wydajność megi, która moim zdaniem bardziej porównywalna jest do lexiona 430. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Gdybyście mieli wybierać pomiędzy Lexionem, a Megą o porównywalnych parametrach, to który byście wybrali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Siwy07 ok ok. Zadam jeszcze raz pytanie bo chyba nikt go nie zauważył   ;) Jakie sita stosujecie do rzepaku żaluzjowe czy otworowe? I czy ma ktoś albo wie gdzie dostac instrukcje napraw do m.in. lexiona 410-430?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja stosuję do rzepaku sita rzaluzjowe Agribroker, zresztą jak i do zboza.

 Instrukcję napraw pewnie dostaniesz w Claasie. Ale zapewne musisz zostać wtedy autoryzowanym serwisantem. Inaczej to tylko złodziejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

jankris te sita sam kupowałeś czy były w kombajnie? Jak ci się sprawują? Co do instrukcji to chyba nie będę miał wyboru bo na necie znalazłem ale tylko w jez. angielskim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Były jako dodatkowe. Sprawują się tak, że na sitach nigdy nie mam strat. Ograniczają mnie tylko wytrząsacze i czasami moc silnika, gdy przekraczam chwilowe 4ha/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

I przyszedł wlasnie upragniony deszcz :) jankris 4ha/h ? to prawie jak wyscigowka :D mi w zupelnosci wystarczy polowa tego :) dziś maja mi przyjechać wgrac polski jezyk , a masz kamere cofania u siebie? jeśli tak to jaka? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy kupic cos najtańszego czy cos markowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jak kupisz to podziel się opinią, bo faktycznie w takich kombajnach to by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj