jankris

Lexion 405-430 Mercedes Czy Perkins oto jest pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankris    12

O tunelu w gardzieli nie słyszałem. Natomiast za sitami może być rozrzutnik plew usuwanych przez wialnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

O rozrzutniku plew wiem. Tylko to mnie zastanawia bo jak przeglądam ogłoszenia to chyba tylko na olx i w jednym znalazłem cos podobnego i to w lexionie 580. Jest to w miejscu otworow na gardzieli które sa zaslepione czarnymi plastikowymi zaślepkami :huh:

post-20599-0-96332600-1427838765_thumb.jpg

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Dzieki :) a jakie ustawienia sit, klepiska i obrotow młocarni stosujecie w pszenicy i rzepaku? I czy rzepak robicie na sitach żaluzjowych czy otworowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ja Ci nie pomogę w tej kwestii, bo sam dopiero się uczę obsługi Lexiona ;) A Ty Lexa kupiłeś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Pod koniec kwietnia powinienem go sprowadzić ;) A ty jesteś posiadaczem? Ten odsysacz kurzu to taki bardziej bajer czy super sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Nie mam pojęcia, nigdy na żywo nie widziałem takiego cuda w akcji, ale skoro Niemcy to wymyślili to muszą być jakieś profity z tego powodu. Pewnie zrobili to z myślą o ograniczeniu zabrudzenia chłodnicy. Sądzę, że jeśli nie ma różnicy w cenie to na pewno życia Ci to nie utrudni

Edytowano przez Hiszpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ja jak kupiłem 450 z hederem C660 to sprzedawca mówił o 3-4 ha/godz w zależności od areału, ukształtowania terenu, i wydajności zbieranego plonu. Z tym, że 405-430 mają po 5 klawiszy a mój ma 6 więc różnica w przerabianej masie wynosi 20% więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Czyli tak około 15t pszenicy powinien dac rade wykosić w godzine? ;) A jakie ustawienia stosujesz w pszenicy a jakie w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Masz gotowe programy. Wstawiasz rodzaj zboża. Ewentualnie robisz ręcznie jakieś małe korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ja bynajmniej jak zasięgałem opinii użytkowników to nikt na Lexiona się nie skarżył. Ty kupujesz 430? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kombajn mały, koszmarnie drogi w utrzymaniu i zakupie, jeśli nie liczysz się z kasą i kupujesz tylko dlatego, że chcesz pochwalić się Lexionem to ok, ale jest wiele wydajniejszych kombajnów za te pieniądze. W Lexionie niestety często zasada jest taka: jeśli kupiłeś tanio, to i tak dołożysz sporo więcej po zakupie. Ja obejrzałem sporo Lexionów zanim kupiłem i jak ktoś miał tanio to lista rzeczy do wymiany była sporo dłuższa, niż długa... Znam np. jednego rolnika, który kupił 420 i później płakała rodzina jak mieli jedną rzecz w nim wymienić.

Za te pieniądze taki mały kombajn? Niestety w 420 cenę bardziej niż w innych napędza napis LEXION na boku. To tylko tak po krótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Może i sa wydajniejsze ale na dużych kawałkach. Mi w zupelnosci ten wystarczy. To nie mój pierwszy claas wiec wiem jakich cen za części się spodziewać ale dla przykładu jeleń tez nie będzie tańszy w utrzymaniu. Mam znajomych którzy zmienili claasa na inna marke i już żałują. Zgodze się ze kupili taniej i wydajniejsza maszyne ale z awaryjnoscia sa problemy. Od razu zaznacze ze nie jestem napalonym użytkownikiem claasow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Mariusz zależy co masz na myśli pisząc, że 420 jest mała? Ty jeździsz 480 to okej, ale jeśli ktoś przesiada się np z Dominatora to z pewnością Lexion 420 nie będzie mu ustępował. A np 108 MAXI 2-2.5 ha/h zrobi w pszenicy przy wydajności 8-9 t/ha a to chyba nie jest taki zły wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

I właśnie o to mi chodziło :D miałeś dominatora...a lexion to zupełnie inny poziom cen części, wiem bo sam również przesiadłem się z dominatora :)

Nie pisałem o innej marce bo tu zgadzam się z kolegą demolka19,

a czy mały lexion nie ustępuje dominatorowi? Dominator jest chyba jednak chociażby zwrotniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj