Farmer79wlkp

Rozrzutnik Czarna Białostocka- zmiana łańcuchów i listew

Polecane posty

Witam.

Czy ktoś z użytkowników forum przerabiał listwy wsuwane na przykręcane w rozrzutniku 4.5t z Czarnej Białostockiej?

W moim rozrzutniku przyszedł czas na zmianę łańcuchów i po złych doświadczeniach z listwami wsuwanymi - często lubią wypaść z uchwytów pod rozrzutnikiem w trakcie transportu gdy łańcuch  jest wyciągnięty.

Myślę że dobrym rozwiązaniem był by zakup nowego łańcucha i listew przykręcanych tylko nie wiem cz nie będzie coś przychaczać o podłogę gdyż nie jest z płaskiej blachy tylko lekko trapezowej - tak jest w oryginale.

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak1    1

jeśli  łańcuchy masz wpuszczane w podłogę to gówno z tego będzie ponieważ śrub mocujące listwy będą tarły o podłogę a co za tym idzie to już sam wież 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie akurat u mnie łańcuchy poruszają  się po podłodze, nie mają rynny do prowadzenia tylko te wypukłości podłogi trochę mnie niepokoją - trapez podłogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

ja mam rozrzutnik z czarnej tylko 3,5t to tesz miałem problem z listwami bo mi wyrywało to kupiłem ceowniki powierciłem w nim dziury i tak samo w tych końcówkach gdzie trzyma się listwa skręciłem chodzi do tej pory a założone 2 lata temu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozrzutnik z czarnej tylko 3,5t to tesz miałem problem z listwami bo mi wyrywało to kupiłem ceowniki powierciłem w nim dziury i tak samo w tych końcówkach gdzie trzyma się listwa skręciłem chodzi do tej pory a założone 2 lata temu

możesz podać wymiary tego ceownika który zastosowałeś - szerokość, wysokość profilu i grubość ścianki

a podłogę masz płaską czy trapezową?

Edytowano przez Farmer79wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

podłogę mam lekko trapezową a wymiary dopasowywałem do tych końcówek jak chcesz mogę wstawić zdjęcia to zobaczysz jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Przerabiałem ten temat,  kupic nowe łańcuchy, listwy wsuwane i najzwyczajniej w świecie co 2 lub 3 przewiercic razem z plaskownikiem i wstawic śrube m8 twardą 8.8 i tyle, u mnie juz 8 lat od remontu i żadna nie wypadła

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

możesz też kątownik od spodu dospawać tak aby łańcuch przesuwał się po nim a nie zwisał. łańcuchy nie latają na boki i listwy tak nie wylatują. Tylko nie wspawuja na całej długości z przodu zostaw miejsce na wymianę listw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Co z pomysłem o przyspawaniu na stałe listwy z płaskownikami od łańcucha? Co się może stać, pomijając ewentualny kłopot przy wymianie? Łańcuch skręcony z listwą śrubą też jest na sztywno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

jedyny minus stałego złączenia listwy z łańcuchem jak iprzychodzi mi do głowy to podczas skrzywienia listwy albo jak coś podejdzie pod nią to się skrzywi i wypnie a jak na stałe to zerwiesz / rozepniesz łańcuch. 

Nie wiem w jakim stanie łańcuch ale stary z 80 lat wytrzyma więcej niż niejeden nowy

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Panowie proszę podać rozmiar opon jakie przychodzą do tego rozrzutnika 3,5t bo udało mi się tylko odczytać 115 w a średnicy nie mogę się doczytać a przyszedł czas na wymianę. I nie wiem czy są 15 czy 15,3 czy noże 15,5 cala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Musiałbym wrzucić foto mojego rozrzutnika 4,5t to sie przerazicie! Tak wysłużonego sprzętu na pewno nie macie...

Nowe listwy jakie miałem okazje zakupić sa lipne! cienkie i gną sie jak...  Łańcuch jest zazwyczaj skracany, A listwy dorabiane - odzysk z jakieś maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Panowie proszę podać rozmiar opon jakie przychodzą do tego rozrzutnika 3,5t bo udało mi się tylko odczytać 115 w a średnicy nie mogę się doczytać a przyszedł czas na wymianę. I nie wiem czy są 15 czy 15,3 czy noże 15,5 cala

Raczej 15,3 jak wszystkie inne balonówki wtedy. 

 

Musiałbym wrzucić foto mojego rozrzutnika 4,5t to sie przerazicie! Tak wysłużonego sprzętu na pewno nie macie...

 

Nowe listwy jakie miałem okazje zakupić sa lipne! cienkie i gną sie jak...  Łańcuch jest zazwyczaj skracany, A listwy dorabiane - odzysk z jakieś maszyny

No to wrzucaj jak jest się czym chwalić, że ma się wysłużony/zniszczony sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Słuchajcie może mam inny rozrzutnik bo brochard 6ton ze spawanymi listwami do łańcucha. Gdzie można taki łańcuch kupić albo gdzie wy nabywacie łańcuchy do rozrzutnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Odświeżę temat bo mam pytanko a nie chcę nowego zakładać.

 

Wpadłem na taki pomysł żeby na tych wałkach poziomych z tyłu przyspawać coś na kształt ślimaka. Tak jak w niektórych rozrzutnikach jest fabrycznie. 

Są tam 2 wałki poziome. 

Może ktoś już coś takiego robił i podzieli się jaki to dało efekt.

 

 

 

Łańcuch do zachodniego to chyba najlepiej zamówić w jakimś większym sklepie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mam fabrycznie w swoim i idę dokładnie w odwrotną strone ,przyspawalem do walkow płaskowniki aby lepiej rozdrabniały obornik ,

wszystko zależy od niego właśnie jeśli drobny np.trzoda czy kury to super ,natomiast od bydła stwarza problem zwłaszcza wierzy i po słomie z rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Odświeżę temat bo mam pytanko a nie chcę nowego zakładać.

 

Wpadłem na taki pomysł żeby na tych wałkach poziomych z tyłu przyspawać coś na kształt ślimaka. Tak jak w niektórych rozrzutnikach jest fabrycznie. 

Są tam 2 wałki poziome. 

Może ktoś już coś takiego robił i podzieli się jaki to dało efekt.

 

 

 

Łańcuch do zachodniego to chyba najlepiej zamówić w jakimś większym sklepie. 

Jak tego nie robiłeś to uważaj bo pogniesz wałki przy spawaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dzisiaj tak się przyglądałem bębnom roztrząsającym i jeden ( ten górny ) ma trochę zużyte grzebienie. Może także dlatego trochę słabo roztrząsa.

 

Znalazłem w necie gotowe coś takiego 

 

https://www.olx.pl/oferta/nowy-wal-beben-do-rozrzutnika-slimakowy-do-polskich-rozrzutnikow-CID757-IDhszFj.html#8e1b147546

 

Dolny wrzucę na górę a ten dam na dół i powinno być ok. :)

Bo jeżeli by ktoś chciał oszczędzić to chyba jedynie drut np. 12  wygiąć w spiralę i tak wspawać. Myślę że nie powinno się nic w wałkiem dziać. Ale ten nowy 350 zł to nie wiem czy warto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez panuje taki walek do swojego kupić Ale czy takie walki nie idą ciężej od tych standardowych Ja myślałem 2 odrazu wymienić Co by troszkę szerzej rozrzucalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KAROL0905
      Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!
      Połączone (Joskin vs Meprozet)
    • Przez Damianosek
      Witam.Od dłuższego czasu zastanawaiam się nad kupnem rozsiewacza myśle nad tym "lejem" jak myslicie opłaca się go brać są w miare tanie,dodam że mam tylko 25 ha do obsiania nawozem więc roboty duzo nie ma.A moze cos innego kupić ??Na sprzęt chce przezanczyć nie więcej niz 1000 zł.Tu daje link tego rozsiewacza
       
      http://www.allegro.pl/item784867577_rozsiewacz_lej_nowy_typ_gwarancja_dobra_cena.html
    • Przez Pepik190
      Witam.
      Jaki kombajn według was byłby dobry do zbioru ziemniaków cebuli marchewki pietruszki.
      Pozdrawiam
    • Przez asior14
      Witam setdecznie przed dziś wieczorem oglądałem program w tv i tam była debata o polskim rolnictwie. Ale nie tylko ta debata ale wypowiedzi ludzi z miasta o protestujacych rolnikach obudziły moje negatywne postrzeganie tego wszystkie. Czy wam też się wydaje że nas rolników ludzie z miasta uważaja za ludzi nie dokształconych i z innej grupy społecznej ? Ich zdaniem mamy tak dobrze na wsi. Unia daje nam doplaty i wogóle. Ale prawda jest taka ze nas czysty dochód jest o połowe niższy niż najniższa krajowa pęsja. Wyraźcie swoją opinie na temat jak nas rolników postrzegają inni.
    • Przez lgruchala
      Pękł mi łańcuch w komorze formujacej bele. Pękł mi z jednej strony. Cży może ktoś mi podpowiedzieć jak to naprawiać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj